Wrocław zapewni pomoc Romom? "Jesteśmy przede wszystkim ludźmi"

- Jesteśmy przede wszystkim ludźmi i - zapewniam - ludźmi nie pozbawionymi wrażliwości na los innego człowieka, bez względu kim jest i skąd pochodzi - pisze w liście otwartym Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. W odpowiedzi na apel Rzecznika Praw Obywatelskich i list otwarty wrocławskim intelektualistów deklaruje "realną pomoc" dla Romów z koczowiska.

Kazali uśpić psa Polki, bo ugryzł sąsiadkę. Wielka akcja w internecie

Już ponad dziesięć tysięcy osób podpisało internetową petycję w obronie psa Polki mieszkającej w irlandzkim mieście Carlow. Zwierzę w lipcu minionego roku ugryzło sąsiadkę i zgodnie z prawem nakazano jego uśpienie. Właścicielka walczyła w sądzie o zmianę decyzji, ale bez skutku. Ostateczny wyrok zapadł w czwartek.

Jarosław Kuźniar w ratraku. "Samochód przy tym to nic"

Ekipa "Wstajesz i ferie" zawitała w sobotę do Czarnej Góry. Jarosław Kuźniar na własnej skórze przekonywał się, czy kierowanie ratrakiem to trudna sztuka. - Czuję się, jak w samolocie - mówił, dzieląc się wrażeniami z jazdy na antenie TVN24.

Radni Krakowa chcą darmowej komunikacji

Krakowscy radni ze Starego Miasta chcą wprowadzić bezpłatne przejazdy tramwajami i autobusami w centrum - informuje "Dziennik Polski". Z wnioskiem zwrócili się już do prezydenta, ale jego urzędnikom ten pomysł się nie podoba.

35 krajów i 6 kontynentów. Poznań pobiegnie w globalnym biegu

Jedynie 100 dni pozostało, by przygotować się do jedynego na świecie globalnego biegu. 4 maja 2014 roku, dokładnie w tym samym czasie, na 37 trasach w 35 krajach, na 6 kontynentach rozpocznie się Wings for Life World Run. Jego celem jest zebranie funduszy na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. W Polsce bieg odbędzie się w Poznaniu.

Spłonęła obora z prosiętami

W piątek po południu doszło do pożaru obory we wsi Śliwniki (gm. Nowe Skalmierzyce w woj. wielkopolskim). Gospodarzom udało się uratować krowy i część świń, ale kilka z nich zginęło w płomieniach. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Mimo mrozów śpi na ulicy. Chce tylko spokoju

Mimo siarczystego mrozu starsza kobieta mieszka i śpi na ziemi, tuż obok drogi. Reporter TTV odwiedził ją na początku grudnia, kiedy spadł pierwszy śnieg. Teraz wrócił w to samo miejsce i zastał kobietę w takiej samej sytuacji - w prowizorycznie zrobionym legowisku.

SLD instruuje działaczy ws. tajnych więzień. "Ani razu nie pada nazwisko L. Millera"

"W Raporcie Rady Europy nt. więzień CIA wymieniono A. Kwaśniewskiego (5 razy) i M. Siwca (3 razy). Ani razu nie pada nazwisko L. Millera" - to SMS z instrukcją, jaką otrzymali w piątek działacze SLD. Wiadomość pojawiła sie po tym jak "Washington Post" podał, że za czasów rządów Leszka Millera Amerykanie przekazali Polsce 15 mln dolarów w zamian za utworzenie w Kiejkutach tajnego więzienia.

"Kwaśniewski zszokowany. Miller to kłamcoholik"

- Przyjeżdżają Amerykanie, dają w kartonach 15 milionów dolarów, a my się zgadzamy torturować ludzi. Tę odpowiedzialność i tę decyzję podjął Leszek Miller i ówczesny szef Agencji Wywiadu - powiedział w "Piaskiem po oczach" Janusz Palikot. Szef Twojego Ruchu bronił Aleksandra Kwaśniewskiego. Jak tłumaczył, informacja o przekazaniu Polsce pieniędzy w zamian za utworzenie tajnego więzienia "kompletnie zszokowała" ówczesnego prezydenta.

Więzienie CIA w Polsce za 15 mln dol? Miller: wiem tyle, ile powinienem wiedzieć

- Zawsze miałem generalną zasadę, którą stosuję od dawna, żeby wiedzieć tylko to, co jest naprawdę niebędne - opisał swoją współpracę z wywiadem były premier Leszek Miller. W czwartek "Washington Post" napisał, że w czasie, gdy szefem rządu był Miller, Polacy mieli otrzymać od Amerykanów 15 mln dolarów za udostępnienie ośrodka w Kiejkutach.

Bez hamulców, świateł i na łysych oponach. Mandat 3,5 tys. zł

Nieszczelny układ hamulcowy ciężarówki, brak świateł, łyse opony i brak odpowiednich dokumentów - to tylko niektóre przewinienia kierowcy, który został zatrzymany we Wrocławiu przez inspektorów z dolnośląskiego ITD. Mężczyzna dostał mandat w wysokości 3,5 tys. zł. Ciężarówka, którą jechał, trafiła na parking strzeżony.

Ekipa "Wstajesz i ferie" odwiedzi Czarną Górę

Kilkudniowy mróz wystarczył, by Czarna Góra pokryła się śniegiem. - Wreszcie możemy pełną parą zająć się tym, co robimy zawsze o tej porze roku, czyli nauczaniem narciarstwa i snowboardu - mówi instruktor Krzysztof Olszewski. Warunki narciarskie są idealne, o czym na własnej skórze będzie mogła przekonać się ekipa "Wstajesz i ferie", która w weekend zawita do Czarnej Góry.

Tusk: Mam nadzieję, że nie dochodziło do dwuznacznych operacji finansowych

Nie chcę komentować plotek czy materiałów prasowych. Mam tylko nadzieję, że nie dochodziło do dwuznacznych operacji finansowych, które miały służyć obcemu wywiadowi na terenie Polski - powiedział premier Donald Tusk, pytany o doniesienia "Washington Post, jakoby Polska w zamian za 15 mln dolarów zgodziła się, by USA stworzyły w Starych Kiejkutach tajne więzienie CIA.

Miller: Nie wiem nic w sprawie tych 15 milionów

Leszek Miller nadal utrzymuje, że nie wie nic na temat więzień CIA w Polsce i tego, że Amerykanie mieli zapłacić polskiemu wywiadowi 15 milionów dolarów. - Dowiedziałem się o tym z mediów - zapewnia. Miller był premierem w czasie, kiedy na Mazurach miało funkcjonować tajne więzienie CIA.

Prokuratura potwierdza: funkcjonariusz publiczny z zarzutami ws. więzień CIA

Prokuratura po raz pierwszy potwierdziła oficjalnie, że funkcjonariusz publiczny usłyszał zarzuty ws. więzień CIA. Nie podano nazwiska podejrzanego. W czwartek "Washington Post" opublikował artykuł, według którego Polska miała otrzymać od USA 15 mln dol. za udostępnienie ośrodka w Starych Kiejkutach i utworzenie tam tajnego więzienia.

Pełnomocnik po spotkaniu z Trynkiewiczem: zostałem poproszony, by nie komentować żadnych działań

Mariusz Trynkiewicz poprosił swojego pełnomocnika, by nie przekazywał mediom żadnych informacji na jego temat. Spotkanie adwokata Marcina Lewandowskiego z Trynkiewiczem trwało ok. dwóch godzin. Przed spotkaniem ze swoim klientem adwokat stwierdził, że nie boi się tej sprawy. - Podejmując ślubowanie adwokackie wiedziałem, że zobowiązuję się do tego, aby bronić różne osoby - zaznaczył.

Szpital nie przyjął trzylatka? Chłopiec zmarł

Poznańskie policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci trzylatka. Jak podaje "Głos Wielkopolski", dziecko zmarło po tym, jak nie zostało przyjęte do jednego z miejskich szpitali. Chłopca nie udało się uratować, mimo akcji reanimacyjnej. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział kontrolę placówki. Na poniedziałek zaplanowano sekcję zwłok trzylatka.

Poseł SLD grozi Arłukowiczowi sądem. Minister: Musi się oczyścić

Nie zabieram lekarzy na luksusowe wycieczki do ciepłych krajów i nie prowadzę tego typu działalności w swoim biurze poselskim - oświadczył poseł SLD Piotr Chmielowski, w reakcji na zarzuty ministra zdrowia, jakoby prowadził komercyjne szkolenia dla medyków. Chmielowski zapowiedział, że wystąpi przeciwko Bartoszowi Arłukowiczowi do sądu. - Musi się oczyścić - odpowiedział mu w piątek minister Arłukowicz.

Dobijał się do bramy zakładu karnego. Chciał wrócić

Zaledwie kilka godzin po opuszczeniu zakładu karnego, 53-latek, sam na własne życzenie, chciał do niego wrócić. Po wydaniu wszystkich pieniędzy na świętowanie wolności zorientował się, że nie ma gdzie nocować, a na zewnątrz panuje siarczysty mróz.