Podpułkownik pracujący w MON zatrzymany przez CBA

Podpułkownik Wojska Polskiego pracujący w Ministerstwie Obrony Narodowej został zatrzymany przez CBA na wniosek Wojskowej Prokuratury Okręgowej - dowiedziało się radio RMF FM. Wojskowemu stawiane są zarzuty przekroczenia uprawnień i ujawnienia informacji służbowej.

PSL przygotowuje się do wyborów. Kto na listach do PE?

Na wstępnych listach kandydatów PSL do europarlamentu, są m.in. ministrowie Władysław Kosiniak-Kamysz, Stanisław Kalemba, b. szef partii Waldemar Pawlak oraz obecny - Janusz Piechociński, który zapowiada jednak, że nie będzie startował. Wojewódzkie władze Stronnictwa, tworząc listy, nie pytały samych zainteresowanych o chęć kandydowania.

Premier o gender: dawno nie słyszałem większej histerii, większych głupstw

Premier Donald Tusk potwierdził w sobotę podczas wizyty w Strzałkowie (woj. łódzkie), że wiceminister zdrowia Krzysztof Chlebus złożył rezygnację. Podkreślił jednocześnie, że jej powodem nie jest kwestia konfliktu z ministrem Bartoszem Arłukowiczem, lecz "inne plany zawodowe". Tusk skomentował także inicjatywę Solidarnej Polski powołania zespołu parlamentarnego "Stop ideologii gender".

Kierująca spod Rotundy nie stawia się na komisariacie. "Bo nie wie, na którym"

Izabella C., która kierując po pijanemu wjechała samochodem do przejścia podziemnego w centrum Warszawy, nie respektuje postanowienia sądu dotyczącego dozoru policji - ustalił portal tvn24.pl. Obrońca kobiety tłumaczy, że jego klientka "nie wie, na którym komisariacie powinna się stawiać". We wtorek sąd rozpatrzy jej zażalenie na zastosowane środki zapobiegawcze.

Owsiak: Nie bądźmy obojętni, gdy ktoś po kielichu wsiada do samochodu

- Kiedy jest wypadek, nie chcemy świadkować. Kiedy coś się dzieje, nie bardzo chcemy w tym wziąć udział, bo boimy się zamieszania - mówił w "Faktach po Faktach" Jerzy Owsiak, szef fundacji WOŚP, która przeprowadza akcję pod nazwą „Historia misia: nie bij mnie, kochaj mnie". - Ten miś mówi: Zareagujmy. Nie bądźmy obojętni - wyjaśniał Owsiak.

Palikot: Jazda po pijanemu dotyczy też posłów i księży

- Problem polega na tym, że wszyscy mają takich ludzi w swoich szeregach, a jak się zdarzy taka katastrofa, to wybiegają z zaostrzeniem kar - powiedział Janusz Palikot, odnosząc się do propozycji niektórych partii apelujących o zaostrzenie kar dla pijanych kierowców. Lider Twojego Ruchu podkreślił, że problem wsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu jest powszechny i dotyczy również posłów i księży.

Kalisz: Emocje nie służą tworzeniu prawa

W lutym Najwyższa Izba Kontroli przedstawi raport z kontroli bezpieczeństwa ruchu drogowego - zapowiedział w "Faktach po Faktach" szef NIK Krzysztof Kwiatkowski. Ryszard Kalisz, który również był gościem programu, mówił zaś: - Tworzenie prawa pod wpływem emocji doprowadza do tworzenia złego prawa.

Więcej policjantów drogówki i częstsze kontrole. Pierwsze decyzje po tragedii w Kamieniu Pomorskim

Zwiększenie liczby policjantów wydziałów ruchu drogowego w całym kraju oraz częstsze akcje "Trzeźwy poranek" - takie m.in. decyzje zapadły podczas spotkania ministrów spraw wewnętrznych oraz sprawiedliwości, które odbyło się w piątek w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. "Fakty" TVN dotarły z kolei do przygotowanych przez resort sprawiedliwości propozycji zmian w Kodeksie karnym zawierających m.in. wydłużenie do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów dla pijanych sprawców wypadków.

Premier: Nie będziemy licytować się w sprawie kar dla pijanych kierowców

- Nie będziemy licytować się z tymi, którzy od kilkudziesięciu godzin z powodu tej tragedii w Kamieniu Pomorskim rozpoczęli taki nieograniczony przetarg na jak najbardziej radykalne czy kontrowersyjne rozwiązania - zapowiedział premier Donald Tusk odnosząc się do wypadku, do którego doszło w Nowy Rok i propozycji opozycji dotyczących zmian prawa.

Zmarło dziecko pijanej ciężarnej. Kobieta zginęła w wypadku

W czwartek rano zmarła dziewczynka, której matka zginęła w wyniku obrażeń po wypadku. Pijana 31-latka - zdaniem śledczych - atakowała ze znajomymi przejeżdżające samochody w centrum Łodzi. Dochodzenie wykazało, że jeden z przestraszonych kierowców mógł potrącić pijaną kobietę. Wstępne wyniki sekcji zwłok nie dają odpowiedzi, co spowodowało jej śmierć.

MON: mała Zara żyje

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej, według lokalnych władz afgańskich, Zara, dziewczynka, która była leczona w Polsce żyje. Wcześniej polskie źródła wywiadowcze w Afganistanie były informowane, że Zara została zabita po powrocie do rodzinnej wioski.

Symulacja eksperta: Tu-154M wykonał półobrót przed uderzeniem w ziemię

Tu-154M po utracie końcówki skrzydła wykonał półobrót i jednocześnie "górkę" odchylając tor lotu w lewo - wynika z symulacji prof. Grzegorza Kowaleczki nt. ostatnich 14-15 sekund lotu. Jego zdaniem obliczenia potwierdzają ustalenia raportów MAK i komisji Millera. Taki przebieg katastrofy kwestionują eksperci związani z parlamentarnym zespołem ds. katastrofy smoleńskiej, na którego czele stoi Antoni Macierewicz.

Spalili dom chorego mężczyzny. Zarzuty i areszt

Trzej mężczyźni z okolic Radomska usłyszeli zarzut nieumyślnego spowodowania niebezpieczeństwa. W Nowy Rok wrzucili petardę do domu niepełnosprawnego, ranili go, pozbawili dachu nad głową. Grozi im do 5 lat więzienia.

Bili pałkami po piętach. Policjanci staną przed sądem

Jest akt oskarżenia w sprawie 2 policjantów, którzy chcieli od 20-letniego mężczyzny wymusić zeznania. Zastosowali starą, ubecką metodę – bicie pałką po piętach. Prokuratura sporządziła akt oskarżenia przeciwko dwóm policjantom z Augustowa – Robertowi Ch. i Januszowi B. Pierwszy z policjantów jest Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie.

3,3 tys. ofiar na drogach w 2013. Ostatnie statystyki wypadków

W zeszłym roku na polskich drogach doszło do ok. 35,4 tys. wypadków, w których zginęło prawie 3,3 tys. osób, a niemal 43,5 tys. zostało rannych - wynika ze wstępnych danych Komendy Głównej Policji. W porównaniu z 2012 r. wszystkie te statystyki spadły o kilka procent.

Wracają opłaty w Starym Zoo. "Złotówka wyeliminuje element"

Od Nowego Roku w starym ogrodzie zoologicznym w Poznaniu powróciły opłaty za wstęp. Są niższe niż wcześniej, ale przez ostatnie 4 lata ktoś, kto chciał tylko wejść na teren ogrodu, nie musiał płacić w ogóle. - Jedyny park na Jeżycach jest teraz biletowany - oburza się Włodzimierz Nowak ze stowarzyszenia My Poznaniacy.