"Problemy psychiczne" i skrócona odsiadka. Co się działo z Adrianem M. przed porwaniem Mai

Jedną z pierwszych akcji poszukiwawczych w tym roku niemal na bieżąco relacjonowaliśmy na naszej antenie w ubiegłym tygodniu. Chodziło o dziesięcioletnią Maję, porwaną sprzed swojego domu. Reporterce magazynu "Czarno na białym" udało się ustalić nowe fakty w tej sprawie, między innymi co porywacz robił w ostatnich miesiącach i dniach przed uprowadzeniem dziewczynki. Okoliczności porwania, przebieg poszukiwań i ich szczęśliwe zakończenie w jej relacji.

Twitterowy spór o Airbusa. "Przetarg ustawiono pod Francuzów"

"Moim skromnym zdaniem, przetarg ustawiono pod Francuzów" - napisał na Twitterze Jarosław Gowin (Polska Razem). Na zarzut szybko odpowiedział minister obrony Tomasz Siemoniak, który w obliczu takich zarzutów zalecił politykowi złożenie donosu w prokuraturze. W internecie rozgorzała dyskusja o maszynę Airbusa, która jako jedyna przeszła do kolejnego etapu w przetargu na śmigłowce dla polskiego wojska.

Wałęsa: jestem gotów promować w USA polską historię

- To jest domena państwa, a ja jestem na emeryturze. Ale oczywiście się nie uchylam, jestem gotów - powiedział w "Faktach po Faktach" Lech Wałęsa, zapytany o to, czy nie chciałby użyć autorytetu, jakim cieszy się poza granicami kraju do promowania polskiej historii. - Powinniśmy częściej mówić tu i ówdzie o własnej historii - dodał, komentując w ten sposób słowa dyrektora FBI o roli Polski w Holokauście.

"Po co wam wybory, skoro żyjecie w kraju pozbawionym wolności?"

- Jarosław Kaczyński uważa, że tylko taka Polska jest niepodległa, w której on jest premierem - powiedział w "Kropce nad i" Roman Giertych. Skomentował w ten sposób odśpiewanie przez uczestników sobotniej mszy na Wawelu pieśni "Boże, coś Polskę" z wersem proszącym o przywrócenie wolnej ojczyzny. Dyskutował z nim Adam Bielan (Polska Razem).

"Średnio trudny" egzamin za gimnazjalistami. Zobacz, czy Ty dałbyś sobie radę

Państwo Bolesława Chrobrego, genealogia Jagiellonów, artykuły henrykowskie, rozbiory Polski, Deklaracja Praw Człowieka i Obywatela - takich m.in. tematów dotyczyły zadania w teście z historii i wiedzy o społeczeństwie podczas wtorkowego egzaminu gimnazjalnego. Po przerwie gimnazjaliści pisali egzamin z jęz. polskiego. Wtorkowe egzaminy zakończyły się ok. godz. 13.

Kibice po meczu okradli sklep. "Wynosili piwo i batoniki"

Grupa około 20 kibiców z Łodzi okradła sklep w Świnoujściu. Zabierali głównie batoniki i piwo. Gdy przyjechali policjanci w sklepie było tylko kilka osób, które na swoje zakupy miały paragony. Udało się już ustalić tożsamość części kibiców.

Tajemnicza śmierć czternastolatki po operacji. Szpital zawiadamia prokuraturę

Czternastoletnia dziewczyna zmarła po skomplikowanej operacji kręgosłupa w łódzkim Centrum Zdrowia Matki Polki. Dyrekcja placówki o dramacie zawiadomiła prokuraturę, a ta wszczęła śledztwo. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci nastolatki. Wiadomo jedynie, że jeszcze podczas operacji doszło do nagłego spadku ciśnienia jej krwi.

"Kiedyś kibice byli na usługach gangów, a teraz wypełnili po nich lukę"

- Struktury chuligańskie postanowiły zająć się przestępczością, wcześniej zarezerwowaną dla grup mafijnych, jak prostytucja, narkotyki, rozboje i wiele, wiele innych - mówi Jarosław Jabrzyk z "Superwizjera" TVN. Dziennikarze dotarli do zeznań osób, które obserwują to zjawisko od środka i opisują, jak część tego środowiska zajęła się "profesjonalnie" działalnością mafiną. Cały materiał dziś o 23.30 w telewizji TVN.

Coraz więcej rodziców nie szczepi dzieci. "Mogą mieć ograniczone prawa"

Z danych Głównego Inspektoraru Sanitarnego wynika, że w 2014 roku było w Polsce 12,3 tys. niezaszczepionych dzieci - podczas gdy w 2010 roku było ich 2,5 tysiąca. To niemal pięciokrotny wzrost. Według ekspertów wynika on z działalności ruchu antyszczepionkowego, który zyskuje na popularności - pomimo tego, że według Państwowej Inspekcji Sanitarnej odmowa zaszczepienia dziecka może być podstwą do odebrania praw rodzicielskich