Pawłowicz chce do wojska, ale wojsko jej nie chce

"Chiałabym się ochotniczo przeszkolić na wypadek zagrożenia Polski. Władze wzywają, by się do takiego ochotniczego przeszkolenia zgłaszać" - napisała na jednym z portali społecznościowych Krystyna Pawłowicz. Okazuje się jednak, że dobre chęci posłanki PiS nie wystarczą. Na przeszkodzie stoi wiek i mandat poselski.

"Konkubinat to grzech". Kościół na plakatach zachęca młodych, by się pobierali

- Chcemy powiedzieć: "konkubinat to nie jest to, do czego jesteście powołani" - tłumaczy w rozmowie z tvn24.pl dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin ks. Przemysław Drąg. W ramach kampanii prowadzonej przez KODP w większych miastach pojawiły się ostatnio plakaty z hasłem "Konkubinat to grzech - nie cudzołóż". - Chcieliśmy dotrzeć do młodych z mocnym przekazem - wyjaśnia ks. Drąg.

Skarbówka pogrążyła ich firmę, walczyli prawie 20 lat. NSA wytknął sądom błędy

Po niemal 20 latach walki jest zwrot ws. firmy Jarosława i Krystyny Chojnackich, którą pogrążyła skarbówka. Małżeństwo toczyło batalie sądowe, chcąc odzyskać ponad 3 mln nadpłaconej akcyzy. Kobieta po kolejnym przedłużeniu sprawy popełniła samobójstwo. W środę Naczelny Sąd Administracyjny wytknął błędy poprzednim sądom i nakazał zająć się sprawą jeszcze raz.

Kontrole NFZ i ministerstwa w toruńskim szpitalu. Trwa ewakuacja pacjentów

Do jutra ostatni pacjenci oddziału neurologicznego w toruńskim szpitalu na Bielanach mają zostać ewakuowani. Część lekarzy specjalistów nie podpisała nowych kontraktów. Według dyrekcji chodziło o pieniądze. Dzisiaj w placówce pojawią się kontrolerzy z Narodowego Funduszu Zdrowia. Swoją kontrolę wszczęło także Ministerstwo Zdrowia.

Matka zginęła w wypadku, jej dziecko w szpitalu

34-letnia kobieta zginęła w wypadku na drodze krajowej numer 62 niedaleko Sokołowa Podlaskiego (woj. mazowieckie). Jej 4-letnie dziecko trafiło do szpitala w Siedlcach. Chłopiec jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej.

Bujak: otwarta interwencja rosyjska na Ukrainie na wiosnę

- Ukraińcy już od kilku miesięcy przygotowują się, że kwiecień może być miesiącem bezpośredniej, otwartej interwencji wojsk rosyjskich i wojny - powiedział w "Faktach po Faktach" Zbigniew Bujak, członek Komitetu Obywatelskiego Solidarności z Ukrainą.

Koniec ze ściąganiem. Program antyplagiatowy w szkołach

Do gimnazjów i liceów trafi program antyplagiatowy, którym będą sprawdzane prace uczniów. Ma wychwytywać wszystkie "zapożyczenia". - Chodzi o zjawisko "kopiuj-wklej" - mówił we "Wstajesz i Wiesz" dr Sebastian Kawczyński, prezes zarządu Plagiat.pl, który odpowiada za ten program.

Czy mąż jest odpowiedzialny za samobójstwo żony? "Monika mówiła, że nie da rady dłużej z nim żyć"

Pod koniec marca w rzeszowskim sądzie rozpocznie się precedensowy proces w sprawie podejrzenia doprowadzenia drugiej osoby do popełnienia samobójstwa. Prokuratura oskarża o to 34-letniego mężczyznę. Zarzuca mu, że poprzez psychiczne i fizyczne znęcanie się doprowadził swoją żonę do głębokiej depresji, a w konsekwencji do targnięcia się na własne życie. Materiał programu "Superwizjer" TVN.

Popękana ściana kamienicy w centrum Łodzi. Ewakuacja mieszkańców

Pięć rodzin musiało spędzić noc poza domem po tym, jak odkryto pęknięcie jednej ze ścian ich kamienicy. - Rozwarstwienie jest niepokojące, może dojść do osunięcia ściany - informuje nadzór budowlany. Inspektorzy od rana oceniają, czy i kiedy do kamienicy będą mogli wrócić ewakuowani mieszkańcy.

"Jeśli ktoś się nie szczepi, to można powiedzieć, że jest głupi"

- Kluczowa jest świadomość. Jeśli ktoś się nie szczepi, to można powiedzieć, że jest głupi. Jeżeli ktoś namawia innych, to tak jakby chciał grupę dzieci przeprowadzić przez autostradę - powiedział Marek Posobkiewicz z Głównego Inspektoratu Sanitarnego odnosząc się do wzrostu liczy osób, które unikają szczepień i tzw. ruchów antyszczepionkowych.

Przegląd prasy: Zmiany w karcie zgonu

Ministerstwo Zdrowia, na które spadła lawina skarg środowiska medycznego związanych z nową kartą zgonu, poszło na kompromis i uprościło procedurę jej wystawiania, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Wojna służb w Polsce? "Mamy drugą odsłonę afery taśmowej"

- Mamy obecnie "drugą odsłonę afery taśmowej", w której głównymi bohaterami są Bartłomiej Sienkiewicz i służby specjalne - stwierdził w "Jeden na jeden" Marek Opioła z PiS, członek sejmowej speckomisji. Dodał, że "była trudna koabitacja między ówczesnym ministrem spraw wewnętrznych, a szefem jednej ze służb".

Przegląd prasy: matury źle sprawdzane

Większość rektorów uczelni publicznych jest zdania, że egzamin maturalny, który zastąpił egzamin wstępny na uczelnię, nie jest miarodajnym potwierdzeniem wiedzy kandydatów na studia, pisze "Rzeczpospolita", cytując raport NIK.

Ambasador Rosji: Moskwa nie grozi Polsce, nie groziła i nie ma zamiaru grozić

- To, że Stany Zjednoczone czy Unia Europejska nie zgadzają się z nami, nie oznacza, iż nie mamy racji. My jesteśmy głęboko przekonani, że mamy rację - stwierdził w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew, komentując konflikt na wschodzie Ukrainy. Dyplomata przekonywał również, że Rosja nie stanowi dla Polski żadnego zagrożenia, a obawy krajów bałtyckich są nieuzasadnione. - W jakim celu Rosja miałaby je atakować? - pytał.

"Komorowski mocno śpi zimowym snem"

- Do podsumowania kadencji dojdzie przy urnach wyborczych. Prezydent zapłaci za senną kampanię i senną kadencję - powiedział w "Faktach po Faktach" Adam Bielan z Polski Razem.

"Jeździli za mną". Czy i kto rozpracowywał szefów specsłużb?

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego potwierdził podczas posiedzenia sejmowej speckomisji, że on i rzecznik CBA byli obserwowani. - Paweł Wojtunik nie powiedział, kogo podejrzewa, ale opisał samochody, które jeździły za nim i Jackiem Dobrzyńskim – mówią nieoficjalnie dziennikarzom portalu tvn24.pl posłowie z sejmowej komisji. Miało to mieć związek z aferą podsłuchową.

Wyjazd z psem tylko za pozwoleniem. Przez wściekliznę

"Uwaga wścieklizna – obszar zagrożony" – takie tabliczki pojawiły się niemal w całym Szczecinie. Miasto chcąc zapobiec rozpowszechnianiu się choroby wprowadziło liczne obostrzenia dla mieszkańców i ich pupili. I tak: koty mają siedzieć w domach, a psy wychodzić na spacer tylko na smyczy, zaś dalszą podróż z czworonogiem należy już zgłosić Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii.