- Jest trochę głupie - ocenił Włodzimierz Czarzasty stanowisko Instytutu Pamięci Narodowej, który skrytykował pomysł pochowania Wojciecha Jaruzelskiego na Powązkach. Polityk SLD niezadowolony jest również z zapowiedzianej nieobecności premiera na pogrzebie generała. - Tusk musi się zastanowić, kto przyjdzie na jego pogrzeb - stwierdził w "Jeden na jeden" w TVN24.

- Stanął naprzeciwko mnie, przyglądał mi się, kazał mi się położyć na kozetce [...]. Powiedział, że mam raka mózgu. Symptomami miały być łzawiące oczy, co oczywiście okazało się zapaleniem spojówek - opowiadała reporterowi programu "Uwaga po Uwadze" w TTV jedna z kobiet, która trafiła do Marka H. - znachora z Nowego Sącza. Mężczyzna, zdaniem prokuratury, jest współodpowiedzialny za śmierć półrocznego dziecka.

Przepisy dotyczące przestrzegania ciszy wyborczej nie nadążają za rzeczywistością - przyznają polscy politycy. Dotyczy to zwłaszcza internetu i portali społecznościowych. Dlatego Sojusz Lewicy Demokratycznej chce to zmienić. - Przygotowałem projekt ustawy dotyczącej likwidacji ciszy wyborczej - poinformował Dariusz Joński z SLD.

- Janusz Korwin-Mikke w polityce europejskiej osiągnie tyle, co w ostatnim ćwierćwieczu osiągnął w polityce polskiej, czyli nic - mówił w "Kropce nad i" Radosław Sikorski. Zdaniem ministra spraw zagranicznych, obecność Korwin-Mikkego w PE przyniesie nam tylko wstyd.

- Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego to było starcie liderów PO i PiS. Donald Tusk i Jarosław Kaczyński na zmianę wypełniali przestrzeń w mediach - mówił Grzegorz Schetyna w "Faktach po Faktach". Przekonywał jednak, że przy nadchodzących wyborach samorządowych "nie ma możliwości, żeby lider pisał scenariusz kampanii wyborczej".

Minister kultury Bogdan Zdrojewski i Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, zdobyli mandat do PE. Oznacza to, że będą musieli zrezygnować z rządowych funkcji. - Czeka mnie pożegnalna rozmowa z nimi. Potem będę gotowy do publicznego sformułowania propozycji dla nowych ludzi - mówi premier Donald Tusk.

Były szef najtajniejszych komórek w policji: wydziału świadka koronnego oraz techniki operacyjnej, usłyszał dwa zarzuty karne. Dotyczą one "przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków" w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. Grozi za to kara do 10 lat więzienia.

Do środy PiS będzie gromadziło sfotografowane protokoły z głosowania do Parlamentu Europejskiego, by potem zweryfikować wynik wyborów podany przez Państwową Komisję Wyborczą. Według polityków partii, PKW utrudnia tę kontrolę. PKW zapewnia, że nie widzi przeszkód dla inicjatywy PiS.

Pięcioro nastolatków zaatakowało w autobusie niewidomego mężczyznę, bo ten zwrócił im uwagę na złe zachowanie. Całe zajście nagrały kamery zainstalowane w autobusie. Na nagraniu widać nie tylko agresję młodych osób, ale też brak jakiejkolwiek reakcji innych pasażerów. Według naszych ustaleń, wyrok dla chuliganów może być surowy - w grę raczej nie wchodzi zawieszenie kary.

Pozew przeciwko Januszowi Korwin-Mikke, który złożyła Europa Plus Twój Ruch został oddalony. Decyzję podjął w poniedziałek sąd w Kielcach, który stwierdził, że wypowiedź lidera Nowej Prawicy była jego osobistą oceną - pisze "Gazeta Wyborcza".