Gest Beaty Szydło po podpisaniu Deklaracji Rzymskiej

Przywódcy 27 państw UE przyjęli w sobotę Deklarację Rzymską. Ceremonia na rzymskim Kapitolu upamiętniła 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek integracji europejskiej. Premier Beata Szydło również złożyła podpis.

Uścisk dłoni i uśmiechy. Donald Tusk powitał Beatę Szydło

Premier Beata Szydło przybyła w sobotę na jubileuszowy szczyt Unii Europejskiej. Na rzymskim Wzgórzu Kapitolińskim powitał ją szef Rady Europejskiej Donald Tusk, premier Włoch Paolo Gentiloni, premier sprawującej prezydencję Malty Joseph Muscat oraz burmistrz Rzymu Virginia Raggi.

Wracał z Warszawy. Został zatrzymany

Podczas powrotu ze spotkania z polskimi politykami w Warszawie przywódca opozycyjny i były więzień polityczny Uładzimir Niaklajeu został zatrzymany przez białoruskie służby - poinformował prezes niezależnej agencji BiełaPAN Aleś Lipaj.

Odcięty od tego, za co odpowiada? "Prezydent nie wypełnia swoich obowiązków w pełni"

Zgodnie z konstytucją to prezydent Andrzej Duda jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych. Obserwując jednak, co dzieje się w polskiej armii, trudno nie odnieść wrażenia, że główną i jedyną osobą decydującą w niej o wszystkim jest minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Zdaniem byłych oficerów, których reporterzy "Czarno na białym" poprosili o ocenę relacji ministra i prezydenta, ostatnie listy Andrzeja Dudy niewiele tu zmieniają.

Rosyjska pralnia brudnych pieniędzy. "Europa dała się zrobić w konia"

To największy rozpracowany system prania brudnych pieniędzy w Europie Wschodniej. Endy Gęsina-Torres ("Superwizjer" TVN) i Wojciech Cieśla ("Newsweek"), dotarli do dokumentów, z których wynika, że do polskiego systemu finansowego wpłynęło prawie 10 mln rosyjskich brudnych dolarów. W "Uwadze!" TVN kulisy prowadzenia dziennikarskiego międzynarodowego śledztwa.

Manifestacje, głodówki, msze. 40. rocznica powstania ROPCiO

Poszanowanie, obrona i respektowanie praw człowieka oraz stworzenie szerokiego ruchu obywatelskiego - to były główne cele Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela. 25 marca mija 40 lat od utworzenia drugiej, obok Komitetu Obrony Robotników, jawnie działającej antypeerelowskiej organizacji opozycyjnej.

List prezydenta do Macierewicza: to jest trochę ustawka

Prezydent zrobił tyle rzeczy, które odebrały możliwości postawienie hipotezy, że jest samodzielnym politykiem. Trudno uwierzyć, że nagle się obudził w tych okolicznościach. Jeżeli jest samodzielnym politykiem, to całkowicie niezręcznym - mówił profesor Ryszard Bugaj w "Piaskiem po oczach" w TVN24.

Zamiast nowych okrętów używane z Australii? Nowy pomysł na polską flotę

Prace nad zbudowaniem nowych okrętów dla powoli dogorywającej marynarki wojennej są nieustannie odsuwane w czasie. Coraz głośniej mówi się natomiast o kupieniu kolejnych używanych, które mniejszym kosztem pozwolą załatać dramatyczne braki. Jak powiedział w Sejmie przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa Narodowego, są prowadzone "zaawansowane prace" nad kupieniem dwóch australijskich fregat typu Adelaide.

"Deklaruję stanowczy zamiar". Sędzia chce wrócić do pracy w Trybunale

"Proszę o precyzyjne rozliczenie okresów wykorzystania urlopów, przy zachowaniu zasady, że każdy urlop w danym roku kalendarzowym zaliczany jest zawsze w pierwszej kolejności na rzecz urlopu bieżącego" - napisał w liście Stanisław Biernat do prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. "Uprzejmie deklaruję stanowczy zamiar rozpoczęcia pełnienia funkcji w Trybunale od 1 kwietnia 2017 roku" - dodał.

Topnieje przewaga PiS nad Platformą. Kolejny sondaż

Gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę, na PiS zagłosowałoby 27 procent badanych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public dla "Gazety Wyborczej". Na kolejnych miejscach znalazły się kolejno: Platforma Obywatelska, Kukiz’15, Nowoczesna i SLD.

"Właściwie każda jego piosenka jest o Polsce"

- Jeśli można szukać patrioty i wieszcza w poezji, to był właśnie Wojtek Młynarski - powiedział dziennikarz i publicysta Michał Ogórek, który podobnie jak wiele znanych postaci kultury, sztuki i nauki uczestniczył w pogrzebie artysty. Młynarski został pochowany w Alei Zasłużonych na Starych Powązkach w Warszawie. Żegnali go między innymi były prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, Ewa Wiśniewska, Emilia Krakowska, Maja Komorowska, Andrzej Strzelecki, Artur Barciś, Daniel Olbrychski, Maciej Maleńczuk, Maciej Damięcki i Jerzy Bralczyk.

CBŚP szuka świadków ataku kwasem na "Dziobaka"

Wciąż nie udało się policji namierzyć sprawcy ataku kwasem na Mirosława B. pseudonim Dziobak. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji proszą każdego, kto mógł być świadkiem zdarzenia, o kontakt. Stan zdrowia poszkodowanego wciąż jest ciężki.

Złodziej kranów wpadł, bo załatwiał się na ulicy

Miał dostać mandat za załatwienie się w miejscu publicznym. Policjanci, którzy go nakryli, zauważyli, że obok 32-latka leży klucz francuski i jeszcze mokra bateria łazienkowa. Tak wpadł mężczyzna, który od początku roku okradał hotele, biblioteki i uczelnie w całej Łodzi.

Rosyjska pralnia brudnych pieniędzy. "Komuś płaci się haracz i tak sobie funkcjonują"

Rosyjska pralnia o globalnym zasięgu. Międzynarodowy system prania brudnych pieniędzy na wielką skalę opisali reporter "Superwizjera" Endy Gęsina-Torres i dziennikarz "Newsweeka" Wojciech Cieśla wraz z grupą dziennikarzy śledczych z całej Europy. Sprawa ma także polski wątek. Z dokumentów, do których dotarli dziennikarze, wynika, że na kontach kilkudziesięciu polskich firm zaksięgowano ponad sto przelewów z fikcyjnych spółek. Takim sposobem do polskiego systemu finansowego miało trafić prawie 10 milionów rosyjskich brudnych dolarów. Reportaż "Rosyjska pralnia" w programie "Superwizjer" w sobotę o godz. 20 na antenie TVN24.

Prokuratura dostała opinię z zapisów rejestratora limuzyny premier

Prokuratura uzyskała opinię z danych rejestratora w rządowym samochodzie audi A8 oraz szereg innych opinii. Poinformowała o tym w piątek Prokuratura Okręgowa w Krakowie, która prowadzi śledztwo w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. Odmówiła jednak podania szczegółów.

Stary Maks pilnował firmy budowlanej. Jadł piasek i gruz

- Podchodząc do niego, myślałam, że nie żyje. Jak zdjęłam mu łańcuch, pobiegł i rzucił się jeść trawę. Chwycił martwego gołębia, nie zdążyłam wyrwać mu z pyska, połknął go - opowiada obrończyni zwierząt. Badania weterynaryjne wykazały, czym wcześniej żywił się Maks. W odchodach znaleziono piasek i gruz.

"Nie jest mnie pani w stanie obrazić!"

Poseł Michał Kamiński (Unia Europejskich Demokratów) wyszedł w czwartek z sali, na której odbywało się posiedzenie sejmowej komisji kultury. Zrobił to, gdy usłyszał od przewodniczącej Elżbiety Kruk słowa: "ja ciągle się dziwię, że przeciętny poseł nie jest w stanie zrozumieć tego, co rozumie przeciętny Polak". Kamiński poinformował, że posłanka PiS nie jest w stanie go obrazić po czym wyszedł z sali. Posiedzenie dotyczyło uchwały w sprawie uczczenia setnej rocznicy objawień fatimskich. Kamiński wcześniej krytykował uchwałę i zapowiedział, że za nią nie zagłosuje.

"To usankcjonowanie cudu uchwałą". Komisja za uczczeniem objawień fatimskich

Mój mandat nie jest mandatem od objawień. Nie jesteśmy konferencją biskupów, nie jesteśmy gremium teologów, ale posłami, którzy mają się trochę innymi sprawami zajmować - mówił poseł Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów na posiedzeniu sejmowej komisji kultury. Mimo sprzeciwu posłów opozycji, komisja w czwartek przyjęła uchwałę czczącą setną rocznicę objawień fatimskich.