Bogdan Lis: znam zupełnie inny podpis Lecha Wałęsy

- Możemy oczekiwać potwierdzenia - lub nie - pewnych dotychczasowych supozycji historyków i polityków - powiedział o udostępnieniu przez IPN dokumentów znalezionych u gen. Czesława Kiszczaka Bogdan Lis, działacz Solidarności w czasach PRL. - Dużo kubłów pomyj na Wałęsę wylewają przede wszystkim politycy - dodał.

Z Sikorskim dyskutował o NATO, Duda radził mu, jak zostać prezydentem. Nie uda się

W Polsce został przyjęty z najwyższą atencją, niemal jako pewnik w wyścigu do Białego Domu, choć wówczas jeszcze nawet formalnie nie ogłosił startu. Republikański pretendent do fotela prezydenta USA Jeb Bush w czerwcu ubiegłego roku spotkał się w Warszawie z najważniejszymi polskimi politykami, rozmawiał na poważne tematy. Prezydentem jednak nie będzie, bo się w ostatni weekend wycofał.

OK 025. Ostatni lot z Radomia

Ostatni przewoźnik nie planuje przedłużenia umowy z lotniskiem w Radomiu. Port ma się jednak rozbudowywać. W poniedziałek po południu z lotniska w Radomiu odleci ostatni samolot pasażerski.

Premier powołała szefów służb specjalnych

Premier Beata Szydło powołała szefów służb specjalnych - Agencji Wywiadu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Wywiadu Wojskowego - wynika z informacji zamieszczonych na stronach internetowych tych służb.

Smolar: Wałęsa zdał swój egzamin, nawet jeśli go złamano

- Brałem pod uwagę, że Wałęsę złamano w latach 70., tylko równocześnie to, czego on dokonał już w '80 roku, było tak wielkie i tak świadczyło o zerwaniu z tą przeszłością, że to nie miało znaczenia - powiedział na antenie RMF FM prezes Fundacji im. Stefana Batorego Aleksander Smolar. Dziś w południe IPN ma ujawnić teczkę TW "Bolka" znalezioną w domu gen. Czesława Kiszczaka.

PiS traci Radomsko. Wybory wygrał niezależny kandydat

Jarosław Ferenc z KW "Razem dla Radomska" zwyciężył w przedterminowych wyborach na prezydenta Radomska (Łódzkie). W drugiej turze pokonał Wiesława Kamińskiego (KW PiS) - poinformowała w niedzielę wieczorem szefowa Miejskiej Komisji Wyborczej Maria Wrona.

"Polski obóz zagłady" na portalach informacyjnych

Serwisy internetowe MSN, a także International Business Times i Independent, informując o śmierci ostatniego uczestnika buntu w Treblince Samuela Willenberga, użyły sformułowania "polski obóz zagłady".

Lityński: o tym, co jest w dokumentach, historycy wiedzą od dawna

- Nie mogę patrzeć na to, jak szczujemy naszego bohatera. Ludzie się z nas śmieją - powiedział na temat dokumentów znalezionych u gen. Czesława Kiszczaka senator P, Jerzy Fedorowicz. - Szybkość ujawnienia tych dokumentów jest moim zdaniem lekko przesadna - dodał Jan Lityński, były działacz opozycji. W dokumentach znalezionych w domu generała ma się znajdować teczka TW "Bolka".

Jest ugoda. 26 milionów złotych odszkodowania dla fundacji o. Rydzyka

Fundacja Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka otrzyma ponad 26 mln złotych odszkodowania wraz z odsetkami za cofnięcie dofinansowania dla projektu geotermii toruńskiej. Tak w poniedziałek zdecydował warszawski Sąd Okręgowy, który zaakceptował ugodę pomiędzy fundacją a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Taranował samochody. Policja szuka kierowcy

Śląscy policjanci poszukują mężczyzny, który podczas pościgu staranował radiowóz oraz dwa zaparkowane samochody. - Odjechał volkswagenem golfem z miejsca zdarzenia, wciąż trwają poszukiwania - powiedziała asp. Justyna Dziedzic z chorzowskiej policji.

"Polska zmusiła Camerona do tańca". Brytyjskie media o szczycie w Brukseli

"Niezłomność (premier Beaty Szydło – red.) wobec żądań Camerona była jednym z głównych powodów, dla których szczyt Rady Europejskiej przeciągnął się do 31 godzin" - pisze „The Mail on Sunday” cytując anonimowego uczestnika negocjacji. Brytyjskie gazety w niedzielę zwracały również uwagę na rozłam w rządzie Davida Camerona, w którym sześciu ministrów opowiedziało się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

"Zwycięstwo dobra nad złem, prawdy nad kłamstwem". Gorąca dyskusja w "Kawie na ławę"

- W sensie naukowym jest faktem potwierdzonym - Wałęsa współpracował, donosił, brał pieniądze i do dzisiaj kręci - mówił Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta w programie "Kawa na ławę". - Mamy kolejny etap wojny teczkami - dla niektórych w polityce jest to sportem narodowym - odpowiedział mu Sławomir Neumann, szef klubu PO. Politycy dyskutowali o sprawie dokumentów znalezionych u gen. Czesława Kiszczaka, wśród których ma znajdować się teczka TW Bolka.

Oni zatrzymali Kajetana P. "Łowcy cieni" z poznańskiej policji

- To nie tak, że jest to jakaś niewielka grupka policjantów z liderem obdarzonym zdolnościami jasnowidzenia - mówił w TVN24 o "łowcach cieni" inspektor Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Członkowie poznańskiej grupy poszukiwań celowych wytropili i doprowadzili do zatrzymania na Malcie Kajetana P., 27-latka podejrzanego o zamordowanie lektorki jęz. włoskiego w Warszawie.

Wkrótce sto dni rządu Beaty Szydło. PiS nie wywiąże się z obietnic wyborczych

Jeśli premier Beata Szydło chce spełnić obietnice z expose, to zostało jej tylko kilka dni, by obniżyć wiek emerytalny i podwyższyć kwotę wolną od podatku do 8 tysięcy złotych. Ustaw nie będzie na sto dni rządu, a słuchając odpowiedzialnego za gospodarkę wicepremiera Mateusza Morawieckiego, trudno nie odnieść wrażenia, że może nie być ich wcale. Materiał „Faktów TVN”.