Franciszek wysyła abp. Hosera do Medjugorje

Ordynariusz warszawsko-praski arcybiskup Henryk Hoser został mianowany przez papieża Franciszka specjalnym wysłannikiem Stolicy Apostolskiej do Medjugorje - podał Watykan. Jak wyjaśnił, celem misji ma być zapoznanie się z "sytuacją duszpasterską".

Będą zmiany w BOR. "Od roku trwa sprzątanie po tym, co zastaliśmy"

Biuro Ochrony Rządu ma uzyskać prawo do czynności operacyjno-rozpoznawczych, aby lepiej rozpoznawać zagrożenia i skuteczniej działać - mówił na sobotniej konferencji prasowej wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, zapowiadając zmiany w BOR. Szef resortu Mariusz Błaszczak tłumaczył z kolei, że zmiany już następują i "przynoszą wymierne rezultaty".

Błaszczak: rozmawiałem z premier, czuje się "zupełnie nieźle"

Samopoczucie premier Beaty Szydło jest dobre. Wszyscy mamy nadzieję, że bardzo szybko wróci do swoich obowiązków - powiedział na konferencji prasowej szef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Dodał, że szef ochrony premier przeszedł operację, jego stan jest dobry. Drugi z poszkodowanych w wypadku funkcjonariuszy BOR wyszedł już ze szpitala.

Śledztwo ws. nieopublikowania wyroków TK umorzone

Z braku znamion czynu zabronionego prokuratura umorzyła śledztwo ws. nieopublikowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca i 11 sierpnia 2016 r. co do ustaw o TK. Prokuratura uznała, że zaniechanie publikacji było "działaniem podyktowanym ochroną interesu publicznego".

"Dla mnie byłoby lepiej, żebym się zgodziła". Więźniarki jak prostytutki

Kobiety osadzone we wrocławskim więzieniu miały być wykorzystywane jako prostytutki dla więźniów, którzy mieli dobre układy ze strażnikami oraz pieniądze. Tak wynika z relacji świadków, do których dotarli dziennikarze śledczy "Superwizjera". Reportaż "Seks z dziewczynami z Babińca" Bertolda Kittla i Jarosława Jabrzyka przygotowany wspólnie z Marcinem Rybakiem z "Gazety Wrocławskiej" oglądaj w sobotę na antenie TVN24 o godz. 20.

"Patrz, karafka! Popijali sobie". Odkryli kantynę niemieckich żołnierzy, od 72 lat nikt do niej zaglądał

- Panowie, mega ciasno - relacjonuje eksplorator przeciskając się zagruzowanym tunelem w głąb poniemieckiej kantyny. Od 1945 roku do powojennego schronu nie wpadł nawet promień światła. Członkowie grupy Perkun odkryli go dopiero teraz, kiedy przebili się przez warstwy zawalonych piwnic w Kostrzynie nad Odrą. Wśród znalezionych skarbów wyliczają m.in. piec, zastawę stołową i karabiny

PO chce dymisji szefa MSWiA i kontroli procedur w BOR

PO wystąpi do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie zmian i procedur w Biurze Ochrony Rządu - zapowiedział szef klubu Platformy Sławomir Neumann po wypadku kolumny z premier Szydło. Stwierdził, że szef MSWiA Mariusz Błaszczak jest "osobiście odpowiedzialny" za to, co dzieje się z ochroną najważniejszych osób w państwie.

Szybka jazda po lodzie. Bez hamulców

Ślizgają się po lodzie z prędkością nawet 120 kilometrów na godzinę. Na jeziorze w Gwdzie Wielkiej koło Szczecinka odbywają się niezwykle widowiskowe mistrzostwa świata w wyścigach bojerów. – Piękny dzień dla nas. Świetne warunki lodowe, słońce, silny wiatr. Będzie szybka jazda – cieszył się Karol Jabłoński, wielokrotny mistrz świata w tej dyscyplinie. - Bojerowcy lubią adrenalinę i rywalizację bez hamulców – przyznaje. I to dosłownie, ponieważ superszybkie bolidy ich nie mają.

"Nawet jeśli trzeba by było uderzyć w seicento, tak trzeba było zrobić"

Głównym zadaniem kierowcy wiozącego VIP-a jest jego ochrona, dlatego uderzenie w drzewo było błędnym odruchem - ocenił były żołnierz GROM-u ppłk. Krzysztof Przepiórka, który odniósł się do wypadku kolumny rządowej z premier Beatą Szydło. Zgodził się z nim były wiceszef Biura Ochrony Rządu Jarosław Kaczyński. - To był manewr typowego kierowcy, a nie przewożącego osobę ochranianą - powiedział.

"Stan zdrowia premier stabilny"

Po wypadku stan zdrowia premier Beaty Szydło jest stabilny, wszystko jest pod kontrolą, na szczęście nic poważnego premier się nie stało - powiedział w sobotę na konferencji rzecznik rządu Rafał Bochenek. Podkreślił, że premier "doznała pewnych obrażeń", ale "czuje się dobrze".

"Statek" za 1,5 miliona zamknięty w pokoju

- To jedno z najnowocześniejszych tego typu urządzeń na świecie – chwalą się pracownicy Akademii Morskiej w Szczecinie. Mowa o supersymulatorze statku, który kupiono za 1,5 miliona złotych. – Możemy na nim zasymulować wszystko – opowiadają.

"Pod znakiem zapytania, czy to w ogóle była kolumna uprzywilejowana"

- Według świadków nie było słychać żadnego sygnału dźwiękowego, nikt nie widział również, żeby ta kolumna miała światło czerwone, które służy do oznakowania pilotażu - powiedział w TVN24 Paweł Wodniak z redakcji faktyoswiecim.pl. Jego zdaniem mogło dojść do błędów przy organizacji przejazdu premier Beaty Szydło.

Klinika ratuje jej życie

Ciągłe dializy, zabiegi, szpitalne wizyty nakreślają rytm życia Ani. Przykuta do wózka inwalidzkiego, próbuje jednak wciąż szukać nadziei i radości życia, a pomaga jej w tym jej pozytywna energia. Po naszym reportażu Ania Kancidrowska poznała ludzi, którzy zaoferowali wsparcie. Została również podopieczną Fundacji TVN. Jak teraz wygląda jej życie? Materiał programu "Uwaga" TVN.

Ławrow: rozmieszczenie sił NATO w Polsce to prowokacja

Prowokacja i destabilizacja - tak szef rosyjskiej dyplomacji ocenił rozmieszczenie sił NATO w Polsce i krajach bałtyckich. Moskwa wyraziła zaniepokojenie budową systemu obrony przeciwrakietowej. Uznała to za działania wymierzone w Rosję.

"Kaczyński okazał się pierwszym banksterem Rzeczypospolitej"

Akcje banków wystrzeliły w górę, nastroje frankowiczów mocno spadły. Wystarczyła jedna wypowiedź prezesa PiS, którą można streścić następująco: frankowicze powinni wziąć sprawy w swoje ręce i walczyć w sądzie. Tymczasem w kampanii wyborczej słyszeli obietnicę przewalutowania kredytów, której koszty miały ponieść banki. Materiał "Faktów" TVN.

Premier w szpitalu w Warszawie. MSWiA: jej kierowca zachował się prawidłowo

Do wypadku z udziałem kolumny rządowej przewożącej premier Beatę Szydło doszło w piątek wczesnym wieczorem w Oświęcimiu. Szefowa rządu najpierw trafiła do miejscowego szpitala, skąd następnie została przetransportowana śmigłowcem LPR do Warszawy. Jej stan jest stabilny, a życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Oprócz Szydło poszkodowanych zostało dwóch funkcjonariuszy BOR. Komunikat w sprawie wydało MSWiA.

"Zobaczył w lusterku same 'koguty', ale nie słyszał sygnału"

Reporter TVN24 Jerzy Korczyński rozmawiał ze świadkami piątkowego wypadku premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. Jedną z tych osób był krewny kierowcy fiata, który zderzył się z rządowym samochodem. - On zobaczył w lusterku same "koguty", ale nie słyszał sygnału dźwiękowego - relacjonował naszemu reporterowi. Tymczasem, zgodnie z przepisami, rządowa kolumna powinna posługiwać się zarówno sygnałami świetlnymi, jak i dźwiękowymi jednocześnie.

Policja: zdarzenie w Oświęcimiu wypadkiem, nie kolizją

Ze względu na obrażenia, jakich doznali funkcjonariusze BOR w wypadku limuzyny premier Beaty Szydło, zdarzenie to prawdopodobnie będzie kwalifikowane jako wypadek drogowy, a nie kolizja - powiedział w TVN24 rzecznik Komendanta Głównego Policji mł. insp. Mariusz Ciarka.

Dlaczego śmigłowiec musiał lądować w Kielcach? Wyjaśnia LPR

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) z premier Beatą Szydło na pokładzie odleciał w piątek wieczorem z Oświęcimia do Warszawy. Szefowa rządu zostanie poddana badaniom w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów. - Wykonujemy operację w nocy, więc tutaj przepisy są dużo bardziej restrykcyjne - wyjaśniał Robert Gałązowski z LPR, tłumacząc powody międzylądowania w Kielcach. Na nagraniu widać moment przeniesienia premier na specjalnych noszach z karetki do śmigłowca LPR.

Były oficer GROM: co jeszcze musi się wydarzyć, żeby ktoś poszedł po rozum do głowy

To nie może być przypadek. Na pewno daje to do myślenia, jeśli w okresie kilkunastu tygodni dzieją się takie rzeczy z najważniejszymi osobami w państwie. Dobrze, że to nie jest "czarna seria", że to zdarzenie nie skończyło się tragicznie, ale powinniśmy wyciągać wnioski - mówił na antenie TVN24 ppłk Andrzej Kruczyński. Były oficer jednostki specjalnej GROM pytał, co jeszcze musi się wydarzyć, żeby "ktoś poszedł po rozum do głowy i po prostu przestrzegał wytycznych".

Pilna narada z BOR. Błaszczak chciał wyjaśnień

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zwołał w piątek wieczorem pilną naradę z kierownictwem BOR. Do spotkania doszło po wypadku rządowej kolumny w Oświęcimiu, która transportowała premier Beatę Szydło. W nocy MSWiA wydało komunikat ws. wypadku.