Przyznawał się do 90 zabójstw, w tym roku może być wolny. "Są przesłanki do przedłużenia izolacji"

"Wampir z Bytowa" już za 10 miesięcy może wyjść na wolność. Uprawomocnił się, wydany niedawno wyrok słupskiego sądu, który o dwa lata skraca karę gwałcicielowi i mordercy. Leszek Pękalski początkowo miał skończyć odbywanie kary w 2019 roku. Wolny może być już 11 grudnia tego roku. Dyrektor aresztu złożył jednak wniosek o uznanie Pękalskiego za człowieka szczególnie niebezpiecznego i umieszczenie go w ośrodku w Gostyninie. Mogłoby się tak stać na podstawie tzw. ustawy o bestiach. Tym wnioskiem sąd zajmie się 30 marca.

Nie ma postronnych świadków wypadku Szydło. Ale zarzut już jest

Śledczy badający okoliczności wypadku premier Beaty Szydło do dziś nie ustalili żadnego bezpośredniego świadka tego zdarzenia, poza funkcjonariuszami BOR i samą szefową rządu. Innymi, postronnymi świadkami mogliby być kierujący jednym lub dwoma pojazdami, które zatrzymały się za seicento. To właśnie kierowca tego samochodu jest podejrzany o nieumyślne spowodowanie wypadku.

Szukają ofiar pedofila o pseudonimie "Blu"

Pedofil z Ełku w rękach policji. 35-latek mógł skrzywdzić co najmniej czwórkę dzieci. Funkcjonariusze wciąż ustalają kto jeszcze mógł paść ofiarą Bartosza M. ps."Blu". Zaznaczają, że "sprawa jest rozwojowa".

Akcja w centrum handlowym. "Stać! Kładź się na ziemię!"

Terrorysta z karabinem maszynowym w centrum handlowym. Strzela do wszystkich w zasięgu wzroku. Spokojnie – to tylko zaimprowizowana sytuacja na potrzeby treningu gdańskich antyterrorystów. Pod koniec ubiegłego tygodnia w Galerii Bałtyckiej przeprowadzili ćwiczenia, a teraz pochwalili się efektownym filmem z ich przebiegu. Jak tłumaczą, zależało im na jak najbardziej realistycznych warunkach.

Pigułka "dzień po" tylko na receptę. "Nie powinno być wyjątku"

Wszystkie środki antykoncepcyjne są na receptę, nie powinno być wyjątku i w tej sytuacji - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 rzecznik rządu Rafał Bochenek. Tłumaczył w ten sposób powody przyjęcia przez rząd projektu, zgodnie z którym tzw. pigułka "dzień po" - ellaOne - będzie dostępna jedynie na receptę.

"Pyta, dlaczego nie ma jeszcze mamy i taty". Mała Sandra szuka domu

Nie widzi na jedno oko, żeby cokolwiek dostrzec drugim, musi założyć okulary z bardzo mocnymi szkłami. Jest dzieckiem z alkoholowym zespołem płodowym. Gdy miała dziesięć miesięcy, sąd odebrał ją biologicznym rodzicom i umieścił w pogotowiu opiekuńczym. - Najtrudniejsze pytanie jakie nam zadała, to dlaczego nie ma jeszcze mamy i taty - mówi Roman Kuklicz z Rodzinnego Pogotowia Opiekuńczego dla Dzieci. Materiał programu "Uwaga!" TVN.

"Podziemie zostało 'odkryte' jako cenne polityczne paliwo". Zawiłości historii żołnierzy wyklętych

Po latach wymazywania żołnierzy wyklętych z pamięci dziś rządzący chcą postawić ich na najważniejszym w powojennej historii miejscu. To im poświęcono nową tablicę na grobie nieznanego żołnierza, budowane jest także ich muzeum, inspirowane ich tradycją będą mundury obrony terytorialnej. I w prowadzonej dziś polityce historycznej to oni są postaciami kluczowymi. Magdalena Raczkowska-Kazek pokaże jednak teraz, że nawet dla żyjących do dziś żołnierzy wyklętych historia nie jest tak jednoznaczna jak forsowany właśnie przekaz. Materiał programu "Czarno na Białym" TVN24.

Status VIP na drodze. Kiedy kolumna jest uprzywilejowana?

Kiedy rządowa kolumna jest kolumną? Kiedy ma większe prawa na drodze? I dokładnie jakie? Po piątkowym wypadku pytają o to zwykli kierowcy, z których każdy przecież może znaleźć się w sytuacji podobnej do tej z Oświęcimia. Materiał programu "Polska i Świat".

"Zostają tylko ci, którzy gną karki przed Misiewiczem"

Widzę w tym jakąś zemstę na wojsku. Nie mogę sobie tego wytłumaczyć inaczej niż tym, że prezesowi PiS odpowiada to, że armia jest upokarzana - mówił w "Kropce nad i" Tomasz Siemoniak (PO). Były minister obrony narodowej komentował w ten sposób honory, z jakimi przyjmowany jest przez wojsko obecny rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

Sąd: zatrzymanie Piniora było zasadne

Zatrzymanie Józefa Piniora było zasadne i legalne – uznał Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto. Sąd rozpatrywał zażalenia na zatrzymanie b. senatora i innych podejrzanych o korupcję osób, oraz zastosowane wobec nich przez prokuraturę środki zapobiegawcze.

Prokuratorzy odpowiadają sędziom. "KRS podważa zasady legalizmu"

'Krajowa Rada Sądownictwa nie ma kompetencji do komentowania legalnych działań prokuratury; stanowisko KRS podważa zasadę legalizmu. Żadna grupa społeczna nie powinna stawiać się ponad prawem" - głosi wtorkowa uchwała Krajowej Rady Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym.