Co z gimnazjami? Szefowa MEN: jest kilka opcji

- 27 czerwca w Toruniu będziemy przedstawiać zmiany - zapowiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Dodała, że pierwsze przekształcenia w systemie edukacji zostaną wprowadzone we wrześniu przyszłego roku.

Pawłowicz do Bono: Niemcy mają dla Pana muzułmanów, z dostawą do domu

"Powiedział tylko to, co wiedział, czyli niewiele. A dowiedział się od europejskich lewaków" - skomentowała na swoim profilu na Facebooku słowa Bono o Polsce posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz. - Widzimy jak Polska i Węgry przesuwają się na prawo, w kierunku pewnego hipernacjonalizmu, hiperlokalizacji, który, jak sądzę, ma być odpowiedzią na globalizację - mówił we wtorek w amerykańskim Senacie muzyk.

MON o incydencie na Bałtyku: prowokacja i przejaw agresywnych zamiarów

- Polacy muszą mieć poczucie bezpieczeństwa. Muszą czuć się bezpiecznie. Stała obecność wojsk na naszym terenie oczywiście to bezpieczeństwo znacznie podnosi - powiedział rzecznik prasowy MON, Bartłomiej Misiewicz. Odniósł się w ten sposób do ostatnich incydentów na Bałtyku z udziałem rosyjskich samolotów wojskowych.

"Ze wstydem uciekaliście po tym głosowaniu"

- Marszałek Kuchciński, kiedy dostał informację o tym, że złamano prawo, uciekał przed nami - mówił w programie "Kawa na ławę" w TVN24 przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann. Nawiązał tym do czwartkowego głosowania Sejmu nad wyborem Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Joachim Brudziński (PiS) podkreślał z kolei, że jego partia wypełniła tylko zobowiązanie wynikające z faktu, że kończy się kadencja sędziego TK.

Wielki finał "Małych Gigantów". Zadecydował jeden głos

Kadra Anki wygrała drugą edycję programu "Mali Giganci". W finałowym odcinku podopieczni Anny Dereszowskiej okazali się lepsi od Hyżaków - grupy, którą opiekował się Grzegorz Hyży. Na scenie nie zabrakło też gości specjalnych, najmłodsze talenty wspierali Ania Dąbrowska i Piotr Cugowski.

Męski problem. Rozwiązaniem specjalny implant

Operacja usunięcia prostaty może być dla mężczyzny jak cios prosto w męskość. Lekarze mają jednak coś, co przywraca wiarę w siebie. Pod skórę wszczepiają implant i wszystko gra. A ponieważ problem jest poważny i powszechny, to warto sprawdzić, jak ta metoda wspomagania erekcji działa w praktyce. Materiał "Faktów" TVN.

Autem miało być szybciej niż karetką. Dwulatek zmarł między szpitalami

Dwuletni Filip zmarł w drodze do szpitala w Katowicach, dokąd odesłali go lekarze ze szpitalnego oddziału ratunkowego w Jaworznie. Rodzice przewozili chłopca własnym samochodem, bo tak - zdaniem lekarza - miało być szybciej niż karetką. Szpital w Jaworznie twierdzi, że to rodzice nie wyrazili zgody na leczenie i postanowili przewieźć chłopca gdzie indziej. W czasie podróży samochodem dwulatek zaczął słabnąć i zmarł. Materiał programu "Blisko ludzi".

Płaci za pobyt w szpitalu, mimo że był ubezpieczony

Pan Adam z Bydgoszczy został obarczony bardzo wysokimi kosztami leczenia w miejscowym szpitalu. Komornik zajął część jego emerytury, mimo że pacjent był ubezpieczony. Wszystko wskazuje na to, że powodem zamieszania jest szereg niezawinionych przez mężczyznę pomyłek, do których doszło w szpitalu i w sądzie. Materiał programu "Blisko Ludzi" w TVN24.

Nowa formacja Morawieckiego? "Ja się o PiS nie boję"

PiS wytrwa i wygra, bo gra jest o Polskę, a nie o to, jakie pan Kukiz ma sugestie - powiedział w "Faktach po Faktach" eurodeputowany Bolesław Piecha. Odniósł się w ten sposób do słów Pawła Kukiza, że wicepremier Mateusz Morawiecki szykuje nową formację, by przejąć PiS. Piecha i eurodeputowany PO Michał Boni komentowali też doniesienia, jakoby Morawiecki miał u opozycji "żebrać o głosy" na rzecz Prawa i Sprawiedliwości.

"Warszawa nie będzie przyglądać się bezczynnie kłopotom Unii"

Dzisiaj Unia Europejska z całą pewnością jest w bardzo trudnym położeniu. Są problemy w strefie euro, mamy wspólne problemy z imigracją. To są historycznie najtrudniejsze czasy Unii Europejskiej - ocenił w programie "Horyzont" sekretarz stanu w MSZ ds. europejskich Konrad Szymański.

Legat papieski: dziękujcie za dar pokoju i stabilności granic waszego kraju

Wasza tak liczna i gorliwa obecność ukazuje, że Pan żyje i działa, że Chrzest Polski, który miał miejsce 1050 lat temu, nadal wydaje swoje niezliczone owoce łaski - powiedział w homilii kard. Pietro Parolin podczas mszy na poznańskim stadionie. W uroczystościach wzięło udział, według organizatorów, ok. 35 tys. osób.

Pijana matka opiekowała się 8-letnim synem

Była pod wpływem alkoholu i opiekowała się 8-letnim synem. Badanie wykazało u niej ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Chłopiec trafił do placówki opiekuńczej, a sprawą nieodpowiedzialnej matki zajmie się sąd rodzinny.

Przykręcili podkład do torów, mogło dojść do tragedii

Na remontowanej linii kolejowej Poznań - Wrocław mogło dojść do poważnego wypadku. Wszystko przez błąd robotników - do torów, którymi kursują pociągi, przykręcili podkład. - Wyciągniemy konsekwencje wobec firmy - zapowiadają PKP Polskie Linie Kolejowe.

"Powód zawsze się znajdzie. Ludzie piją, ponieważ mają dziurę w duszy"

Napisał książkę określaną biblią dla ludzi, którzy wpadli w pułapkę alkoholizmu. Napisał ją o sobie, bo jest alkoholikiem. Nie pije od ponad trzydziestu lat i wiele z z nich poświęcił na pomaganie tym, którzy próbują pójść podobną drogą. W rozmowie z reporterką "Czarno na białym" profesor Wiktor Osiatyński opowiada o sobie, alkoholizmie i o drodze, którą przeszedł.

"Środek zapobiegawczy działaniom antyrządowym". MON się odcina, autorzy tłumaczą

"Wyposażona w broń maszynową, umundurowana formacja paramilitarna, może stanowić skuteczny środek zapobiegawczy (odstraszający) działaniom antyrządowym" - takie zdanie znalazło się w raporcie nt. budowy Obrony Terytorialnej przygotowanego przez Narodowe Centrum Studiów Strategicznych (NCSS). Wywołało to dużą burzę i obawy o przeznaczenie nowej formacji budowanej przez MON. Czy słusznie?