Papież Franciszek: Wszystkich Świętych to "święto rodziny"

Papież Franciszek powiedział w uroczystość Wszystkich Świętych, że jest to "święto rodziny". Przekonywał także, że "warto, byśmy dali się sprowokować świętym". - Wygrali oni, a nie świat. I zachęcają nas do tego, by wziąć ich stronę - dodawał Franciszek.

28 osób bez dachu nad głową po wybuchu w kamienicy. "Nie mamy nic"

Po środowej eksplozji w kamienicy w Mieszkowicach w Zachodniopomorskiem, jej mieszkańcy oraz lokatorzy sąsiadującego budynku nie mogą wrócić do domów. Inspektorzy nadzoru budowlanego jeszcze nie zdecydowali o przyszłości kamienicy. - Szkody są tak poważne, że te rodziny nie będą mogły wrócić do domów przez dłuższy czas – ocenia Wojciech Konarski, starosta gryfiński.

Dominikanin o Halloween: ucieczka od rzeczy trudnych

- Halloween jest atrakcyjne, jest barwne, jest w tej całej swojej makabrze ekscytujące - mówiła w czwartek we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 antropolożka kultury dr hab. Zuzanna Grębecka. Z dominikanem ojcem Stanisławem Tasiemskim dyskutowała o sposobach świętowania Wigilii Wszystkich Świętych. - To jest jednak ucieczka od kwestii trudnych - ocenił ojciec Tasiemski.

Co dalej z Koalicją Obywatelską? Zaskakujące wyliczenia statystyka

Koalicja Obywatelska wygrała miasta i to większość już w pierwszej turze. Koalicja, mimo procentowo gorszego wyniku niż PiS, może też w sojuszach dalej rządzić w większości sejmików. Doktor Tomasz Jurkiewicz zajmujący się statystyką wyliczył, że gdyby wyniki wyborów do sejmików powtórzyły się w wyborach parlamentarnych, ale w Koalicji były też SLD i PSL, to KO wygrałaby z PiS zdecydowanie.

Cały wywiad z ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher

Jestem gotowa do końca przyszłego roku zakończyć sprawę wiz - zadeklarowała ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher w wywiadzie dla TVN24. Ambasador mówiła też o stosunkach polsko-amerykańskich w kontekście obecności wojsk USA w naszym kraju. - Potrzebujemy się nawzajem. Bezpieczeństwo Polski to bezpieczeństwo Ameryki - podkreśliła. Poniżej publikujemy całą rozmowę z Piotrem Kraśko.

Koniec strajku w PLL LOT. Spór zbiorowy z pracodawcą trwa

Koniec strajku w PLL LOT. Jest porozumienie między zarządem spółki a protestującymi związkowcami - poinformował w czwartek nad ranem prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, który został zaproszony do rozmów przez zarząd PLL LOT w charakterze obserwatora.

"PiS zmusił do odejścia najbardziej doświadczonych. Na ich miejsce przyszła parada pajaców"

Formacja, która słynęła z najlepszych kierowców, teraz jest pośmiewiskiem - powiedział w "Faktach po Faktach" Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych, oceniając zmiany, jakie zaszły w Służbie Ochrony Państwa po powołaniu jej w miejsce dawnego Biura Ochrony Rządu. Sienkiewicz komentował w ten sposób wypadki kolumn przewożących przedstawicieli obecnych władz państwowych.

NSA: dzieci pary jednopłciowej, urodzone w USA, mają prawo do obywatelstwa RP

Dzieci urodzone w Stanach Zjednoczonych z matki zastępczej w związku dwóch mężczyzn, z których jeden to obywatel Polski, mają prawo do potwierdzenia polskiego obywatelstwa – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. W sądzie stwierdzono, że dziecko nie może być dyskryminowane ani ze względu na sposób przyjścia na świat, ani status jego rodziców. O wyroku poinformował Rzecznik Praw Obywatelskich, który przyłączył się do sprawy.

"Zachęcono mnie, aby zaprosić przyszłego prezydenta"

Jacek Jaśkowiak zaprosił Donalda Tuska do przyjazdu do Poznania w ramach obchodów uroczystości 11 listopada. Wcześniej skierował już zaproszenia do Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego. Jak stwierdził, poznaniacy zachęcili go, by poza byłymi prezydentami, zaprosić też przyszłego. "Nie wahałem się ani chwili!" - napisał prezydent Poznania.

Mazurek: stanowisko Ziobry to stanowisko PiS. Morawiecki: nie ma rozbieżności między ministrami

Jesteśmy absolutnie zgodni co do tego, że Trybunał Konstytucyjny ma pełne prawo do oceny wszystkich możliwych elementów traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej - powiedział w środę Mateusz Morawiecki, odnosząc się do pisma, które szef dyplomacji Jacek Czaputowicz skierował do prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, dotyczącego zapytania Zbigniewa Ziobry złożonego do TK. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że stanowisko partii w tej sprawie jest identyczne z zaprezentowanym przez Ziobrę.

Ambasador USA w Polsce: jestem gotowa, by załatwić dla was sprawę wiz

- Wszyscy, także moi szefowie, mówią mi, że nie można tak mówić, ale i tak to powiem. Jestem gotowa do końca przyszłego roku zakończyć sprawę wiz - mówi ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher w rozmowie z Piotrem Kraśką. Wywiad wyemitowany zostanie na antenie TVN24 w czwartek 1 listopada o godzinie 10.15.

Szef MSZ: nie ma żadnej sugestii, że wniosek Prokuratora Generalnego jest niedopuszczalny

- Nie ma tam żadnej sugestii, że wniosek Prokuratora Generalnego jest w jakiś sposób niedopuszczalny - mówił w środę szef dyplomacji Jacek Czaputowicz, odnosząc się do pisma, które skierował do prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, dotyczącego zapytania Zbigniewa Ziobry złożonego do TK. Na Twitterze pojawił się także oficjalny komunikat MSZ w tej sprawie.

Były funkcjonariusz CBA i ABW skazany. Ciąg dalszy afery podkarpackiej

Na karę półtora roku więzenia w zawieszeniu na trzy lata skazał w środę Sąd Rejonowy w Rzeszowie byłego funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Centralnego Biura Antykorupcyjnego Macieja D. Wyrok dotyczy przyjęcia co najmniej sześciu tysięcy złotych łapówek od przedsiębiorcy z branży paliwowej Mariana D. Ta sprawa to jeden z wątków tak zwanej afery podkarpackiej.