Młynarska: Tata pytał, o co chodzi temu Owsiakowi. Wyjaśniłam, potem zamiataliśmy pieniądze z podłogi

Pieniądze (miliardy!) zamiatali z podłogi i pakowali do kartonów. Dziwił się i ochroniarz studia i jej ojciec. Pytał: Agata, nie mogłabyś robić reportaży o teatrze, zamiast paradować jak zetempówa z krową na sznurku? Wyjaśniła. I co roku wspierał Orkiestrę. I mówił, że jest jak Jerzy Owsiak – on ma program "róbta, co chceta", a on napisał piosenkę: "Róbmy swoje". – To przecież niemal to samo – mówi tvn24.pl Agata Młynarska.

"Chodzi o skrócenie kolejek i danie większych szans dzieciom"

Aby zrealizować wszystkie potrzeby zgłaszane przez specjalistyczne szpitale pediatryczne, potrzebna jest kwota przekraczająca ponad 200 milionów złotych. To scenariusz marzeń - powiedział w "Faktach po Faktach" profesor Bohdan Maruszewski, współtwórca WOŚP i kierownik Kliniki Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka.

"Nie autoryzowałem tekstu". Suski tłumaczy słowa o "złocie w ogrodach" sędziów

Niektórzy sędziowie Krajowej Rady Sądownictwa mieli ukryte złoto w ogrodach i nie jest jasne skąd ono pochodzi - miał mówić szef gabinetu premiera Marek Suski o środowisku sędziowskim podczas spotkania z delegacją Parlamentu Europejskiego w zeszłym roku. Jego słowa zostały zacytowane w raporcie komisji. - Nie autoryzowałem tego tekstu - tłumaczy Suski w rozmowie z portalem onet.pl i wyjaśnia: "chodzi o członka KRS w czasach władzy PO-PSL Jana Burego i złotą sztabkę zakopaną w ogródku".

Nie żyje dziennikarka Irena Dziedzic

W poniedziałek 14 stycznia odbędzie się pogrzeb Ireny Dziedzic w podwarszawskich Laskach - poinformowano w sobotę na stronie kwartalnika "Więź". Dziennikarka zmarła 5 listopada, ale wiadomość o jej śmierci dotarła do mediów w sobotę. Dziedzic jako pierwsza dziennikarka zdobyła w PRL status gwiazdy małego ekranu.

"Krew była wszędzie". Ruszył odstrzał dzików

W sobotę ruszyły zbiorowe polowania na dziki w ośmiu województwach. Akcja tłumaczona jest koniecznością walki z afrykańskim pomorem świń (ASF). Według planów odstrzał dzików ma się odbywać również w dwa kolejne weekendy stycznia.

"Chcemy mieć z Iranem jak najlepsze relacje". Szczyt w Warszawie dzieli polityków

Polska zawsze miała dobre relacje z Iranem. Pojawia się problem, czy nadal będziemy mogli wypełniać rolę pośrednika - mówi Jarosław Kalinowski (PSL). Politycy są podzieleni w ocenach warszawskiej konferencji na temat Bliskiego Wschodu, zwracając uwagę na ryzyko utraty przez Polskę dobrej reputacji oraz na fakt, że konferencję jako pierwsi zapowiedzieli Amerykanie.

Sztorm wyrzucił na plażę fragment niemieckiego działa samobieżnego

Koło zakopane w piasku zauważył spacerowicz. Okazało się, że to część niemieckiego działa samobieżnego z czasów II wojny światowej. - Prawdopodobnie zostało wysadzone, ponieważ na kole widoczne są liczne zniekształcenia i pęknięcia - mówi archeolog Grzegorz Kurka, dyrektor Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej.

Strajk "bardzo realny". "Irytacja nauczycieli rośnie"

Mamy bardzo dobrą szkołę, dobrych nauczycieli, ale beznadziejną politykę edukacyjną - stwierdził Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w programie "Wstajesz i weekend" na antenie TVN24. Przekonywał, że konflikt z ministerstwem edukacji "nie jest tylko płacowy, ale także organizacyjny".

Wbiegł na jezdnię, wprost pod jadące auto

Policjanci z Pilawy prowadzą postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Przebiegając przez ulicę wtargnął on wprost pod jadący samochód. Mężczyzna przeżył uderzenie i trafił do szpitala. Nagranie policjanci opublikowali ku przestrodze.

Protest na Podlasiu przeciwko polowaniu na dziki

W sobotę rozpoczyna się zapowiadany przez ministerstwo środowiska odstrzał dzików. Polowania mają odbyć się także w Redutach na Podlasiu, przy granicy z Białorusią, gdzie zebrała się grupa protestujących. - Polowania zbiorowe są bardzo szkodliwe dla przyrody, dla zwierząt - mówią jego uczestnicy. Gość programu "Wstajesz i weekend" Stefan Bazyluk pochwalił z kolei rekomendację ministra środowiska, by myśliwi nie strzelali do ciężarnych loch oraz loch prowadzących młode.

Ostatnie przygotowania do "Legendarnego Kosmicznego Meczu"

W sobotę, 12 stycznia w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu odbędzie się "Legendarny Kosmiczny Mecz" dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W siatkarsko-koszykarskim pojedynku zobaczymy między innymi Tomasza Zimocha, Zygmunta Chajzera, Sławka Uniatowskiego, Irka Bieleninika, a także członków kabaretu Paranienormalni i Czesuaf.

Rzeczniczka ambasady Chin w Polsce o zatrzymaniu Chińczyka przez ABW

Strona chińska "przywiązuje wielką wagę do zatrzymania" w Polsce chińskiego obywatela, któremu zarzucono szpiegostwo - powiedziała w piątek agencji Associated Press rzeczniczka ambasady Chin w Polsce. Dodała, że Chiny domagają się "zapewnienia praw, interesów, bezpieczeństwa i humanitarnego traktowania obywatelowi chińskiemu".

Pitera: prezes NBP ma dwa tygodnie, żeby odpowiedzieć na moje pismo

Narodowy Bank Polski wykonuje zadania państwa, co wynika z ustawy o NBP, a więc oczywiście musi odpowiadać na pytania - oświadczyła eurodeputowana Platformy Obywatelskiej Julia Pitera w "Faktach po Faktach" w TVN24. Poinformowała, że wysłała do prezesa NBP Adama Glapińskiego pismo w sprawie zarobków jego dwóch bliskich współpracowniczek. - W tej chwili prezes Glapiński ma dwa tygodnie, żeby mi odpowiedzieć - stwierdziła.

Dwóch podejrzanych o szpiegostwo. Od czwartku nikt ich nie zna

Piotr D. to zaufany człowiek wszystkich kolejnych szefów służb specjalnych, z dostępem do największych tajemnic państwa. Weijing, w Polsce "Stasio", to chętnie przyjmowany bywalec gabinetów VIP-ów. Obaj podejrzani o szpiegostwo zostali zatrzymani przez ABW, o czym w piątek poinformował zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik. Sąd zdecydował o areszcie podejrzanych na trzy miesiące.

Szczyt w Warszawie. "Wszyscy wiedzą, że to są kolorowe szkiełka"

W lutym w Warszawie odbędzie się zorganizowany przez Stany Zjednoczone szczyt na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie. - Amerykanie dali nam błyskotkę po to, żeby kopnąć Francję - ocenił w "Faktach po Faktach" Ludwik Dorn, były minister spraw wewnętrznych i były marszałek Sejmu. Zdaniem Barbary Labudy, działaczki opozycji w czasach PRL, potem między innymi posłanki i dyplomatki, szczyt będzie miał wyłącznie "efekt PR-owy".