Najnowsze

Najnowsze

"Głośna mniejszość" przeciwna porozumieniu może "mieć swój moment"

Szef irańskiej dyplomacji oznajmił w Nowym Jorku, że w jego kraju istnieje "głośna mniejszość", która domaga się zerwania porozumienia nuklearnego zawartego w 2015 roku. Zdaniem Mohammada Dżawada Zarifa grupa ta może "mieć swój moment", jeśli z układu wyjdą Stany Zjednoczone.

14-latka zmarła po zażyciu narkotyków. Jakich? Brakuje krwi do zbadania

Śledczy mają problem z ustaleniem, co zażyła 14-latka, która zmarła przed miesiącem w szpitalu dziecięcym w Poznaniu. Dziewczynka była w stanie krytycznym, walka o jej życie trwała osiem dni. Wiadomo było, że wcześniej paliła marihuanę. Lekarze podejrzewają jednak, że brała "coś mocniejszego". Odpowiedź miały dać szczegółowe badania krwi - tej jednak zabezpieczono zbyt mało.

Dubaj, a może Londyn. Gdzie jest była premier?

Premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha oznajmił, że była szefowa rządu Yingluck Shinawatra, skazana dzień wcześniej zaocznie na pięć lat więzienia, ukrywa się w Dubaju. Zapowiedział ściganie jej metodami dyplomatycznymi i przy pomocy Interpolu.

Zasłabł za kierownicą i zjechał schodami pod wiadukt

Nietypowy widok ukazał się mieszkańcom Katowic, przechodzącym pod wiaduktem. W podziemnym przejściu, dostępnym tylko dla pieszych, przy schodach stał samochód. Oznaczało to, że musiał spaść, forsując barierki na wiadukcie. Ale barierki były nietknięte.

Poszło o samoloty i miliony. Bitwa między sojusznikami

Rząd w Londynie rozważa możliwość zablokowania przyszłych kontraktów wojskowych z amerykańskim koncernem Boeing. Podobne sugestie padły wcześniej ze strony rządu Kanady. Wszystko przez decyzję władz USA, który poważnie zagroziła kanadyjsko-brytyjskiej firmie lotniczej Bombardier.

"Od 34 lat obserwuję jak zmagamy się z kolacją wigilijną". Zdobywca Złotych Lwów o swoim filmie

"Cicha noc", intymna opowieść o rodzinie zasiadającej do wigilijnego stołu w reżyserii debiutanta Piotra Domalewskiego, została uznana za najlepszy film 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W TVN24 Domalewski mówił o tym, że "Wigilia jest sytuacją wyjątkową w polskiej kulturze i tradycji", a zarys filmu "usłyszał" w autobusach na trasie Łomża-Warszawa. Gościem studia TVN24 była również aktorka Agnieszka Suchora.

Zakaz handlu w niedziele. Zapadła "decyzja polityczna"

Od przyszłego roku zakupy będą możliwe tylko w co drugą niedzielę. - Jest już w tej sprawie polityczna decyzja - powiedział w rozmowie z radiem Tok FM Janusz Śniadek, przewodniczący sejmowej podkomisji do spraw rynku pracy. W czwartek projektem mają zająć się parlamentarzyści.

Komisja chce uchylenia immunitetu posłowi PiS. "Za" kolega z klubu

Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych opowiedziała się w środę za przyjęciem wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła PiS Dominika Tarczyńskiego. Wniosek w tej sprawie złożył poseł PO Marcin Kierwiński. Głosowanie za uchyleniem immunitetu zapowiedział między innymi jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Morderstwo i sfingowany napad. Zagadka rozwiązana po 26 latach

Młody mężczyzna zginął 26 lat temu. Jego żona twierdziła, że został zamordowany przez nieznanych sprawców podczas napadu. Po latach policjanci z dolnośląskiego Archiwum X odkryli, że napad został wymyślony. W sprawie zabójstwa zatrzymano żonę mężczyzny i jej partnera.

Ciemna strona Pokojowej Nagrody Nobla. "Nie można przewidywać przyszłości"

Noblistka i liderka birmańskiego rządu Aung San Suu Kyi jest szeroko krytykowana za milczenie w kwestii prześladowań mniejszości Rohindża w jej kraju. Lista laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, którzy na przestrzeni lat, podobnie jak ona rozczarowali opinię publiczną, jest jednak znacznie dłuższa. Jak pisze agencja Reutera, to ostrzeżenie i przestroga dla przyszłego laureata tej prestiżowej nagrody, który zostanie wyłoniony przez Norweski Komitet Noblowski już we wtorek 2 października.

"Napotykamy na mur milczenia". Szuka rodziców, trafił na wielką tajemnicę

Ewaryst Walkowiak prawdopodobnie ma dzisiaj 77 lat, ale sam nie jest tego pewien. Od 15 lat próbuje bezskutecznie ustalić, czy jego biologicznymi rodzicami była znana siostra zakonna i oficer wywiadu III Rzeszy. Ilekroć pyta jednak o tę sprawę, spotyka się z niechęcią i zmową milczenia, a wszystko może mieć związek z olbrzymim spadkiem rodu von Lossow. Materiał magazynu "Czarno na białym" TVN24.