Najnowsze

Najnowsze

Prezydent: z tymi "botami" to kompletna bzdura

Typowy fake news - napisał w sobotę na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Odniósł się w ten sposób do informacji mediów, z których wynika, że w 2015 roku jego sztab wyborczy miał podpisać umowę ze spółką tworzącą fałszywe konta w internecie.

"Orban postanowił zagrać o wiele więcej. Z punktu widzenia jego ambicji Węgry są za małym krajem"

Od paru tygodni rysuje się przywództwo ideologicznego frontu w Europie, które głosi zamiar przejęcia instytucji europejskich. Viktor Orban jest w nim kluczową osobą - stwierdził komentator TVN24 BiS Jan Maria Rokita w programie "Horyzont" TVN24. Razem z Olafem Osicą, analitykiem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, komentował stan relacji Węgier z instytucjami Unii Europejskiej.

Premier w Gorzowie Wielkopolskim. W tle okrzyki i przepychanki

Aby Polska stała się Polską odzyskanych szans, wiatr historii musi powiać w każdym powiecie, w każdej gminie - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego w Lubuskiem. Jego przemówieniu towarzyszyły okrzyki "konstytucja", doszło również do przepychanek pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami partii rządzącej.

Rekordowa zbiórka na balu Fundacji TVN "Nie jesteś sam"

Rekordową kwotę ponad 2,5 miliona złotych uzbierała na sobotnim balu Fundacja TVN "Nie jesteś sam". Pojawili się na nim dziennikarze, osoby związane z polityką, show-biznesem i sportem. Dochód przeznaczony jest na pomoc podopiecznym Fundacji.

15.09 Babilon

A w programie m.in o mniej lub bardziej etycznych sposobach na prowadzenie kampanii wyborczej, gorące komentarze tuż po decyzji Piotra Guziała o przekazaniu swojego poparcia Patrykowi Jakiemu i wycofaniu się z walki o fotel prezydenta Warszawy. Julia Pitera, Barbara Nowacka, Lidia Sankowska-Grabczuk oraz Agnieszka Ścigaj rozmawiały także o dyrektywie przyjętej przez Parlament Europejski tzn. ACTA 2 oraz o decyzji papieża Franciszka dotyczącej zwołania szczytu ws. pedofili w Kościele i wezwanie do siebie przewodniczących episkopatów z całego świata także z Polski.

Osica i Rokita o relacjach Węgier z Unią Europejską

Od paru tygodni rysuje się przywództwo ideologicznego frontu w Europie, które głosi zamiar przejęcia instytucji europejskich. Viktor Orban jest w nim kluczową osobą - stwierdził komentator TVN24 BiS Jan Maria Rokita w programie "Horyzont" TVN24. Razem z Olafem Osicą, analitykiem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, komentował stan relacji Węgier z instytucjami Unii Europejskiej.

"Bardzo dziękuję tym sędziom, którzy mimo szykan potrafią się postawić"

Należy chuchać i dmuchać na tę niezależność sędziowską, ale także na odwagę. Dlatego, że z przysięgą wiążą się obowiązki, odwaga, żeby stanąć w obronie tej swojej niezależności. Mnie to niesłychanie imponuje, bardzo dziękuję tym sędziom, którzy mimo szykan potrafią się postawić i potrafią działać niezależnie - podkreślił w "Faktach po Faktach" Zbigniew Janas, opozycjonista z czasów PRL.

Rój szerszeni zaatakował biegaczy

Osiemnaście osób, w tym dziecko, zostało zaatakowanych przez szerszenie podczas sobotniej imprezy biegowej we wsi Zełwągi w województwie warmińsko-mazurskim. Na miejscu pracowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe, wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jedna osoba trafiła do szpitala.

"Ta data pogodziła wszystkich zwaśnionych". Dlaczego 11 listopada?

Spór o umowną datę odzyskania przez Polskę niepodległości był w dwudziestoleciu międzywojennym bardzo gorący. Różne formacje zgłaszały swoje propozycje. Było ich wiele, ale w końcu padło na 11 listopada. Dlaczego akurat tego dnia świętujemy? W programie "100-lecie niepodległości" na to pytanie odpowiadają eksperci.

Morderstwo, napady z maczetami, strzelaniny. Kibice-gangsterzy rządzą klubem

Na stadionie brutalne bójki, po meczu napady i strzelaniny - tego dopuszczają się pseudokibice Wisły Kraków. Poza piłką nożną, angażują się w zorganizowaną przestępczość, trenują do "ustawek", handlują narkotykami. I zostają też wysoko postawionymi postaciami w zarządzie klubu. Materiał "Superwizjera" o tym, w jaki sposób gangsterzy weszli na salony polskiej piłki nożnej.

"Bardzo dziękuję tym sędziom, którzy mimo szykan potrafią się postawić"

Należy chuchać i dmuchać na tę niezależność sędziowską, ale także na odwagę. Dlatego, że z przysięgą wiążą się obowiązki, odwaga, żeby stanąć w obronie tej swojej niezależności. Mnie to niesłychanie imponuje, bardzo dziękuję tym sędziom, którzy mimo szykan potrafią się postawić i potrafią działać niezależnie - podkreślił w "Faktach po Faktach" Zbigniew Janas, opozycjonista z czasów PRL.

Aresztowano 500 strajkujących robotników

Turecka policja aresztowała około 500 osób, które w sobotę brały udział w demonstracji na terenie budowy lotniska w Stambule. Robotnicy krzyczeli między innymi, że nie są niewolnikami, domagając się wypłaty zaległych wynagrodzeń oraz poprawy warunków pracy.

"Czuwajcie, aby religijność nie była instrumentem mafii"

- Proszę, byście czuwali nad tym, aby religijność ludowa nie była instrumentalnie wykorzystywana przez mafię, bo wtedy zamiast być środkiem miłującej adoracji, staje się narzędziem zdemoralizowanej ostentacji - apelował papież Franciszek w sobotę do wiernych zgromadzonych w katedrze w Palermo na Sycylii.

"Zaczęłam się bać. Zaczyna się apokalipsa"

To nie jest tak, że budzimy się rano i mówimy: o, zróbmy sobie rewolucję. Zawsze są jakieś głębokie powody do tego, żeby dokonać rebelii, przewrotu - mówiła w "Xięgarni" TVN24 pisarka Olga Tokarczuk, tegoroczna laureatka Międzynarodowej Nagrody Bookera.

Chodzący przykład na to, że z cukrzycą można przejść Polskę

Kiedy wpadłem na pomysł, że połączę dwa punkty Polski, najbardziej wysunięty na północ z najwyższym punktem na południu, to było takie "wow!" w głowie – mówił we "Wstajesz i weekend" w TVN24 o swojej wyprawie Andrzej Michalik. Mężczyzna ma cukrzycę typu 1. Przeszedł 790 km przez Polskę w ramach projektu "Słodkie punkty".

"Trochę smutne, że kiedy stoimy po jednej stronie, urządza atak"

- Robert mówi tyle pięknych słów o wspólnocie i demokratycznym froncie, a kiedy tylko coś nie jest według schematu, który sobie założył, urządza atak - tak Barbara Nowacka w programie "Babilon" na antenie TVN24 skomentowała wypowiedź Roberta Biedronia, który zasugerował, że z tęsknoty za skutecznością dała się sprzedać i poparła Rafała Trzaskowskiego. - Czy lepiej jest być skutecznym chodząc po mediach i krytykując innych, czy realnie wdrażając program? - pytała polityk Koalicji Obywatelskiej.

Samochód dachował na A2. Ranne dwie osoby

Na autostradzie A2 pomiędzy węzłami Łódź Północ i Łowicz doszło około godziny 12.30 do dachowania samochodu, który zablokował przejazd w kierunku Poznania. W wypadku ranne zostały dwie osoby.

Nożownik znał swoją ofiarę. Nie żyje 62-letnia kobieta

62-letnia kobieta zmarła po tym, jak na jednej z ulic w dzielnicy Niwka w Sosnowcu została kilkakrotnie pchnięta nożem. Kobiety, mimo natychmiastowej pomocy, nie udało się uratować. Sprawca zabójstwa był jej znajomym. Przebywa w areszcie, wkrótce ma usłyszeć zarzuty.

Strzelił do byłej partnerki osiem razy. Usłyszał zarzuty zabójstwa

Sąd zastosował areszt tymczasowy wobec 51-latka, który usłyszał zarzut zabójstwa. W jednym z mieszkań w Mrągowie w czwartek znaleziono ciało kobiety, która zginęła od strzałów z broni palnej. W piątek po południu na drodze krajowej nr 16 w Baranowie policjanci zatrzymali jej byłego partnera podejrzewanego o popełnienie tej zbrodni. Podejrzany nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

"The Times": były lider Partii Pracy Michael Foot był informatorem KGB

Były lider Partii Pracy i kandydat na premiera Michael Foot był płatnym informatorem radzieckich służb - wynika z książki publicysty "The Times" Bena Macintyre'a. Brytyjski dziennik opublikował w sobotę fragment książki opisującej historyczne związki KGB z lewicową Partią Pracy.

"Żadna umowa w sprawie wojsk USA w Polsce nie zostanie w tym roku podpisana"

Decyzja USA o stacjonowaniu na stałe amerykańskich wojsk w Polsce zapadnie najwcześniej w przyszłym roku - powiedział w sobotę wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Podkreślił, że "na pewno żadna umowa w tej sprawie nie zostanie podpisana we wrześniu przez prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudę", a cały proces jest "skomplikowany i długotrwały".

"Tom Cruise bardzo wysoko ustawia poprzeczkę"

Tom Cruise daje z siebie wszystko i zachęca do tego innych. Ja byłem na to gotów. Bardzo wysoko ustawia poprzeczkę. Teraz już wiem, ile się jeszcze muszę nauczyć - mówił Henry Cavill w rozmowie z dziennikarką "Dzień Dobry TVN" Anną Wendzikowską. Aktor, który wcielił się w jedną z głównych ról w szóstej część serii "Mission: Impossible. Fallout", opowiedział o pracy na planie superprodukcji.