Najnowsze

Najnowsze

Maduro "nie spodobały się pytania". Dziennikarze zatrzymani

Dziennikarz Jorge Ramos z Univision, amerykańskiej telewizji nadającej po hiszpańsku, został zatrzymany na dwie godziny w pałacu prezydenckim Miraflores w Caracas. Jak relacjonuje Ramos, prezydentowi Nicolasowi Maduro nie spodobały się zadawane mu pytania.

"Wyrażam żal, ubolewanie i przepraszam". Jaki publikuje oświadczenie

"Oświadczam niniejszym, że nieprawdziwe były informacje, że Pan poseł Robert Kropiwnicki prowadził agencję towarzyską" - napisał w oświadczeniu wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Takie oskarżenia wobec posła Platformy Obywatelskiej wytoczył w styczniu 2016 roku z sejmowej mównicy. Po trzech latach od tej wypowiedzi i długiej sądowej batalii, politycy zawarli ugodę.

Krwawy luty. Chaos na Haiti

Co najmniej 26 osób zginęło, a 77 zostało rannych w wyniku starć pomiędzy siłami rządowymi a demonstrantami, do których dochodzi od kilku tygodni na Haiti. Manifestanci oskarżają prezydenta Jovenela Moise o doprowadzenie kraju do kryzysu ekonomicznego i domagają się jego rezygnacji.

Drugi najgorszy wynik w historii. Oscary nie porwały widzów

Patrząc na wyniki oglądalności tegorocznych Oscarów, można dojść do wniosku, że brak prowadzącego nie zaszkodził. Po najgorszej oglądalności ubiegłorocznej gali, w tym roku przed odbiornikami telewizyjnymi zasiadło 12 proc. więcej widzów.

Steinmeier skrytykowany za telegram gratulacyjny do Teheranu

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, krytykowany za wysłanie do Teheranu telegramu z gratulacjami z okazji święta narodowego Iranu, bronił swego postępowania, a jednocześnie ostro skrytykował sytuację w Iranie i politykę władz irańskich.

Szef dyplomacji Iranu podał się do dymisji

Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif, uważany za jednego z najważniejszych architektów międzynarodowego porozumienia w sprawie irańskiego programu nuklearnego z 2015 roku, nieoczekiwanie podał się w poniedziałek do dymisji.

Liga oskarżana o finansowanie z Rosji. Wicepremier odpowiada

Wicepremier Włoch, lider Ligi Matteo Salvini oświadczył w poniedziałek, że jego partia nie otrzymała żadnych nielegalnych pieniędzy. Tak skomentował artykuł jednego z włoskich tygodników, jakoby Moskwa miała finansować kampanię Ligi przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Dezercje w wenezuelskiej policji politycznej

Tylko w ostatnich starciach w Wenezueli zginęły trzy osoby. Niektóre źródła mówią o 25 ofiarach. Kilkaset osób zostało rannych. Miejscowe władze oskarżają wojsko o strzelanie do bezbronnych cywili. Nicolas Maduro nadal nie zamierza ustąpić, chociaż do Kolumbii uciekło około 150 funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa.

Pomnik księdza Jankowskiego wrócił na cokół

Pomnik księdza Henryka Jankowskiego znowu stoi na cokole. Ustawili go stoczniowcy na czele z radnym PiS, Karolem Guzikiewiczem. Zdaniem władz miasta stało się to "ze złamaniem prawa i przy biernej postawie policji".

Odra atakuje na Ukrainie

Na Ukrainie z powodu powikłań po Odrze od początku roku zmarło już dziewięć osób. Tamtejszy resort zdrowia apeluje o szczepienie się przeciwko tej chorobie i publikuje dane o liczbie zachorowań.

PiS znajduje pieniądze, których nie miał dla niepełnosprawnych

Pielęgniarki, nauczyciele czy opiekunowie osób niepełnosprawnych słyszą od rządu, że nie ma dla nich pieniędzy. Tymczasem, tuż przed wyborami, rządzący ogłaszają, że wydadzą miliardy na realizacje obietnic wyborczych. Osoby niepełnosprawne i ich rodziny czują się oszukane. Już zapowiadają protest w Warszawie.

PiS: nowe 500+ i "trzynastka" dla emerytów

Nawet 40 miliardów mogą kosztować w skali roku najnowsze obietnice wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. W obecnym budżecie nie ma o nich słowa, więc pojawia się pytanie, kiedy i w jaki sposób PiS zamierza wypłacać świadczenia.

Archidiecezja warszawska odpowiada na zarzuty

Archidiecezja warszawska opublikowała w poniedziałek stanowisko, w którym odnosi się do części dokumentu Fundacji "Nie lękajcie się", dotyczącej kardynała Kazimierza Nycza, gdzie zostały przywołane sprawy dwóch księży. Rzecznik archidiecezji ksiądz Przemysław Śliwiński przekonuje, że każda z wymienionych spraw "była przedmiotem niezwłocznego badania nie tylko ze strony państwowych organów ścigania, ale również odpowiednich urzędów kościelnych. Za każdym razem dokumentacja sprawy była niezwłocznie przekazywana Kongregacji Nauki Wiary".

Piotr Duda przyjechał na Nowogrodzką. "Porozumienie w kilku ważnych kwestiach"

W poniedziałek w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej odbyło się spotkanie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego z delegacją "Solidarności" pod przewodnictwem Piotra Dudy. "Uzyskano porozumienie w kilku ważnych kwestiach. Efektem spotkania jest powołanie zespołu rządowo-związkowego, który będzie pracował nad rozwiązaniem problemów istotnych dla obu stron" - poinformowała Beata Mazurek, rzeczniczka PiS.

Wysłannik Białego Domu spotkał się z talibami

Specjalny wysłannik USA do Afganistanu Zalmay Khalilzad spotkał się w Katarze z jednym z liderów talibów. Obie strony potwierdziły pozytywny przebieg rozmów, zastrzegając jednak, że wciąż istnieją problemy, które nie zostały rozwiązane.

Czy minister Zbigniew Ziobro może rzetelnie wyjaśnić sprawę Srebrnej?

Pytanie o rzetelne wyjaśnienie sprawy dotyczy szefa prokuratorów - ministra sprawiedliwości i rządzącego polityka w jednej osobie. Szczególnie po tym, jak Zbigniew Ziobro spotkał się Jarosławem Kaczyńskim w dość niecodziennym miejscu i akurat w czasie, gdy nadzorowana przez niego prokuratura prowadzi sprawę, w centrum której jest właśnie prezes PiS. Biorąc też pod uwagę, jak PiS zmieniło prawo o prokuraturze, pojawia się pytanie, czy Ziobro przekazał Kaczyńskiemu informacje z prowadzonego postępowania? Tomasz Marzec.

Byli powiązani ze Srebrną, teraz są szefami służb

Szef CBA, szef ABW - obaj kiedyś pracowali dla Srebrnej. Powiązania z ludźmi tej spółki ma też człowiek nadzorujący teraz wszystkie służby specjalne - Mariusz Kamiński. Czy służby, które mają narzędzia, żeby prześwietlać Srebrną po ujawnieniu "taśm Kaczyńskiego", w takich rękach mogą gwarantować rzetelne wyjaśnienie sprawy? O tym Jacek Smaruj.

Trzy lata temu nie było sprawy. Była trzy dni po "taśmach Kaczyńskiego"

Sprawa, która z aferą wokół Srebrnej nie ma nic wspólnego, poza tym, że właśnie po ujawnieniu "taśm Kaczyńskiego" nagle wypłynęła. Nagle, bo - jak ustalił nasz reporter - CBA już ponad trzy lata temu zebrało dowody i chciało zarzutów dla Stefana Niesiołowskiego. Obecny szef Biura Ernest Bejda uznał wtedy, że sprawy nie ma. Tak twierdzą agenci, którzy prowadzili dochodzenie. Dotarł do nich Leszek Dawidowicz.

Prezydent goni w sondażach komika i marzy o miejscu w europarlamencie

W opublikowanym w poniedziałek sondażu przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie prowadzenie utrzymuje komik telewizyjny Wołodymyr Zełenski, ale w porównaniu z poprzednimi badaniami stracił parę punktów poparcia. Zbliża się do niego urzędujący szef państwa Petro Poroszenko, pozostawiając w tyle byłą premier Julię Tymoszenko. Pierwsza tura wyborów zaplanowana jest na 31 marca.

Anita Werner i Martyna Wojciechowska ze Złotymi Telekamerami

Na poniedziałkowej gali rozdano Telekamery "Tele Tygodnia". Anitę Werner ("Fakty" TVN, "Fakty po Faktach" w TVN24) oraz Martynę Wojciechowską (Travel Channel, TVN) uhonorowano Złotymi Telekamerami. Taką statuetkę otrzymują trzykrotni laureaci nagrody. W kategorii "osobowość telewizyjna" zwyciężyła Dorota Szelągowska (HGTV).

Rzecznik Episkopatu o sprawie księdza Jankowskiego: są procedury państwowe

- Jeżeli takie sprawy dotyczą księdza żyjącego obecnie, to zgłasza się do władz cywilnych i państwowych (...) jeżeli dotyczą osoby zmarłej, to są procedury państwowe - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik pytany, w jaki sposób Kościół zajmuje się wyjaśnianiem nadużyć seksualnych, jakich miał się dopuścić ks. Henryk Jankowski.

Rzecznik Episkopatu Polski gościem "Kropki nad i". Cała rozmowa

25.02 | - Jeżeli takie sprawy dotyczą księdza żyjącego obecnie, to zgłasza się do władz cywilnych i państwowych (...) jeżeli dotyczą osoby zmarłej, to są procedury państwowe - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik pytany, w jaki sposób Kościół zajmuje się wyjaśnianiem nadużyć seksualnych, jakich miał się dopuścić ks. Henryk Jankowski.