Strzelanina na autostradzie w Anglii

W hrabstwie Warwick, na autostradzie M40, zastrzelono w niedzielę motocyklistę. Na miejsce natychmiast przybył helikopter. Ratownicy nie potrafili jednak zapobiec obrażeniom powstałym w wyniku postrzału i mężczyzna zmarł - podaje telewizja Sky News.

Hakerzy zaatakowali stronę ONZ

Oficjalna strona internetowa Organizacji Narodów Zjednoczonych została w niedzielę rano zaatakowana przez hakerów. Zostawili oni komunikat, w którym apelują do Izraela i Stanów Zjednoczonych o zmianę polityki i "zaprzestanie mordowania dzieci".

Wenecja: Jeszcze jeden most...

Zabytkowe czy nowoczesne, zdobione czy bardzo proste, łączą 117 małych wysp i 150 kanałów - weneckie mosty i mosteczki to wizytówka malowniczej krainy.

Talibowie nie chcą uwolnić zakładniczek

Afgańscy talibowie zmienili decyzję i nie zwolnią dwóch zakładniczek z grupy 21 obywateli Korei Płd., porwanych w lipcu w Afganistanie - podaje południowokoreańska agencja Yonhap w niedzielę.

Sarkozy na lunchu u Bushów

Trwają amerykańskie wakacje francuskiego prezydenta. W sobotę Nicolas Sarkozy wybrał się do rodzinnej rezydencji państwa Bush na lunch z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Rozmowa głów państw, choć nieoficjalna, dotyczyła m. in. sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Fried: Wspólna tarcza USA - Rosja

Daniel Fried, przedstawiciel Departamentu Stanu USA, opowiedział się w sobotę w Baku za integracją rosyjskich i amerykańskich koncepcji dotyczących planowanej przez USA tarczy antyrakietowej.

Stasi strzelało do uciekinierów z NRD?

Instytut Gaucka, przechowujący akta tajnej policji Stasi, odkrył "rozkaz strzelania do uciekinierów" dla wojsk granicznych wschodnich Niemiec - pisze "Spiegel Online". Dokument ten znaleziono w magdeburskiej filii urzędu.

"NIE" dla wędkarzy z Europy Wschodniej

Zasobom ryb słodkowodnych w Wielkiej Brytanii grozi spustoszenie z powodu nielegalnego połowu przez imigrantów z Europy Środkowowschodniej, zwłaszcza Polaków - uważa brytyjskie lobby wędkarskie.

Kaszmir: wybuch w magazynie broni

37 osób zostało rannych w wyniku wybuchu w magazynie broni, do którego doszło w Kaszmirze - regionie zapalnym dla stosunków indyjsko-pakistańskich.

Nowy Jork: zaostrzono środki bezpieczeństwa

Nowojorska policja wprowadziła zwiększone środki bezpieczeństwa w mieście. Ma to związek z nie zweryfikowanym jeszcze internetowym doniesieniem, że Al-Kaida może planować detonację w mieście brudnej bomby.

Walka o żółwie gniazda

Walkę o ratowanie żółwi stała się celem życia Mony Khalil z Libanu. Jej wysiłki jednak przegrywają w starciu ze zmianami klimatu na Ziemi.

Rudy Giuliani musi się tłumaczyć

11 września uczynił go bohaterem, 11 września może go teraz pogrążyć. Jeden lapsus w kiepskim świetle postawił Rudy'ego Giulianiego, byłego burmistrza Nowego Jorku i kandydata Republikanów na prezydenta USA.

Sarkozy z wizytą w domu Busha

Dziś w rodzinnej rezydencji Bushów przebywający w USA na urlopie prezydent Francji Nicolas Sarkozy spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych, który również udał się na letni wypoczynek.

Minneapolis: Ratownicy znaleźli kolejne ciała

Most na rzece Missisipi zawalił się 2 sierpnia, jednak od tamtej pory nie odnaleziono wszystkich zaginionych, którzy wpadli do rzeki. Dziś ratownicy odkryli kolejne ciała, a tragiczny bilans katastrofy wzrósł do 8 ofiar śmiertelnych.

Hiszpanie uratowani z autobusu

54 pasażerów, pilot wycieczki i dwóch kierowców wyszło bez szwanku z autobusu, który dosłownie "zawisł" nad urwiskiem, wiodącym do norweskiego jeziora Oldevatnet. Ratownicy, z pomocą śmigłowca i kilku samochodów, postawili autobus z powrotem na drodze i wydostali osłupiałych turystów z Hiszpanii.

Pałeczki nie doczekają igrzysk w Pekinie

Chiny chcą zmienić przed igrzyskami swój wizerunek. Władze i zawodowe stowarzyszenie kucharzy naciskają więc na restauratorów, aby wycofali się z używania jednorazowych pałeczek. Na ich produkcję wycina się co roku w Chinach 25 milionów drzew - pisze chiński dziennik "China Daily".

W Polinezji rozbił się samolot

Prawdopodobnie 20 osób zginęło w czwartek w katastrofie lotniczej na wyspie Moorea, we Francuskiej Polinezji. Turbośmigłowy samolot typu Twin Otter DHC6 leciał na Tahiti.

Ogień we włoskiej Fabryce Snów

Ogień pochonął 3 tys. metrów kwadratowych włoskiej Fabryki Snów. Pożar wybuchł w studiu filmowym Cinecitta na południowych obrzeżach Rzymu i strawił część makiety udającej właśnie "wieczne miasto".