Numer 3 al Kaidy więziony w Polsce?

Człowiek numer 3 w al Kaidzie był przez wiele miesięcy przesłuchiwany w tajnym więzieniu CIA w Polsce - twierdzi "New Yorker", którego przytacza "Gazeta Wyborcza". Amnesty International apeluje o śledztwo ws. tajnych więzień CIA w Polsce.

Wrak autokaru spod Grenoble do przebadania

Francuscy specjaliści mają dziś przebadać wrak polskiego autokaru, który rozbił się pod Grenoble. Wyniki badań mają pomóc ustalić jego stan techniczny w momencie tragedii, w której zginęło 26 osób.

Zacięty wyścig o fotel poselski w Libanie

Kandydat opozycji Camille Chury zwyciężył w wyborach uzupełniających do parlamentu Libanu - brzmią oficjalne wyniki. Wcześniej zwycięstwo ogłosił jednak także jego rywal.

Al Kaida znów grozi USA

W internecie krąży film z wystąpieniem Amerykanina, który przeszedł na Islam - członka terrorystycznej organizacji. Mężczyzna namawia do ataków na cele w USA.

Zmarł kardynał Lustiger

W stolicy Francji zmarł kardynał Jean-Marie Lustiger, były arcybiskup Paryża. Był wymieniany w gronie kandydatów na biskupa Rzymu, jednak nigdy nie sięgnął po to stanowisko. Jego rodzice pochodzili z Polski.

Liban wybiera następców zamordowanych ministrów

21 listopada 2006 roku nieznani do dziś sprawcy ostrzelali samochód ministra transportu Pierre'a Gemayela - zginął on w szpitalu. 13 lipca 2007 roku bomba zabiła innego ministra - Walida Eido. Dziś Libańczycy wybierają ich następców.

We Włoszech meczet powstaje co 4 dni

W ciągu ostatnich 7 lat liczba meczetów we Włoszech się podwoiła. Władze samorządowe pozwalają na ich budowę chętnie, mimo zagrożenia fanatyzmem i terroryzmem - ostrzega "Corriere della Sera".

Zabraknie pieniędzy na tarczę

Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych ustaliła w niedzielę nad ranem budżet wojskowy na rozpoczynający się 1 października rok finansowy 2008. Fundusze na tarczę zostały obcięte.

110 lat więzienia za gwałt i morderstwo

Na 110 lat więzienia skazał sąd w Kentucky amerykańskiego żołnierza, który uczestniczył w gwałcie i zabójstwie 14-letniej Irakijki, a także morderstwie trzech osób z jej rodziny.

Mecz przeciwko Olimpiadzie

Niezwykły mecz w stolicy Indii. Jedenastka Tybetu zagrała przeciwko drużynie z Delhi. Piłkarskie zmagania były protestem przeciwko zbliżającej się olimpiadzie w Pekinie w 2008 oraz chińskiej okupacji Tybetu.

Pryszczyca wydostała się z laboratorium?

Przedstawiciele brytyjskich władz potwierdzili, że wirus pryszczycy wykryty u zwierząt na farmie w południowo-wschodniej Anglii bardzo przypomina odmianę używaną do produkcji szczepionek w pobliskim laboratorium Pirbright.

(Nie)Wesołe miasteczko

Dwie osoby nie żyją, a dwie są poważnie ranne - to efekt wypadku w wesołym miasteczku na przedmieściach Paryża.

Bush odwiedził Minneapolis

Prezydent George W. Bush przyleciał do Minneapolis, żeby osobiście sprawdzić sytuację po zawaleniu się mostu na Missisippi.

Rosjanie czczą ofiary Gułagu

W Rosji obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Gułagu. Przez sowieckie przymusowe obozy pracy przewinęło się kilkanaście milionów osób. Zginął co 15 więzień.

Wypadek autobusu w Egipcie

Turystyczny autokar, wiozący hiszpańską wycieczkę zderzył się z ciężarówką - informuje egipska policja. Cztery osoby nie żyją, 37 jest rannych.

Rosjanie chcą zawłaszczyć Ocean Arktyczny

Ekspedycja na dno Oceanu Arktycznego kosztowała 100 milionów rubli - ujawnił na antenie radia Echo Moskwy jej główny organizator. Rosja nie kryje ambicji dołączenia Arktyki do swej strefy ekonomicznej.

Izrael zaatakował z powietrza

Dwóch Palestyńczyków zginęło, a sześciu zostało rannych, gdy samochody, którymi podróżowali w Strefie Gazy ostrzelało izraelskie samoloty.

Libia: Nie było targów w sprawie pielęgniarek

Syn przywódcy Libii Muammara Kadafiego, Sejf al-Islam, zapewnił, że kontrakt na dostawy broni podpisany przez Libię z Francją nie był "rekompensatą" za zwolnienie porzez Trypolis bułgarskich pielęgniarek.

Turcja ma nowy parlament

Przez następne pięć lat w tureckim parlamencie będą siedzieć obok siebie rządzący umiarkowani islamiści z Partii Sprawiedliwości i Rozwoju, tureccy nacjonaliści i po raz pierwszy od 16 lat posłowie kurdyjscy.

Dwie zdechłe kaczki miały ptasią grypę

Dwie kaczki krzyżówki, które znaleziono martwe w pobliżu jeziora Speichersee koło Monachium, były zarażone groźnym także dla ludzi szczepem H5N1 wirusa ptasiej grypy - podają niemieckie media.

Włochy: Ułatwienia dla imigrantów

Imigranci, którzy padli ofiarą przemocy ze strony pracodawców bądź byli przez nich w poważnie wykorzystywani i zmuszani do pracy przymusowej otrzymają zezwolenia na pobyt. To decyzja szefa włoskiego MSW.

Ruszyła misja na Marsa

Amerykańska rakieta nośna Delta z przeznaczonym do zbadania północnej strefy polarnej Marsa próbnikiem Phoenix pomyślnie wystartowała w środę z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie. Będzie szukać życia na czerwonej planecie