Na 500 batów i rok więzienia skazał sąd w Arabii Saudyjskiej australijskiego muzułmanina za bluźnierstwo przeciw islamowi. Mężczyzna miał się go dopuścić podczas pielgrzymki do Medyny.

Szef amerykańskiej Federalnej Administracji ds. Lotnictwa Cywilnego (FAA) Randy Babbitt podał się do dymisji po tym, gdy został przyłapany na jeździe samochodem po pijanemu.

Powierzchnia lodowców w Alpach francuskich zmniejszyła się w okresie lat 1970-2010 o ok. 25-26 proc., co jest jeszcze jedną oznaką ocieplania się klimatu - wynika z badań naukowców, przedstawionych na jesiennej konferencji Amerykańskiej Unii Geofizycznej (AGU).

Afganka Gulnaz najpierw została zgwałcona przez krewnego, a później trafiła za to do więzienia, bo zgodnie z tamtejszym porządkiem prawnym dopuściła się cudzołóstwa. Gdy zachodni świat upomniał się o nią, władze litościwie pozwoliły jej wyjść zza krat, ale pod warunkiem, że zostanie drugą żoną swego oprawcy.

Prezydent USA Barack Obama wezwał do przeciwdziałania i szybszego reagowania na naruszenia praw gejów, lesbijek, osób transseksualnych oraz biseksualnych. Działania te mają być częścią amerykańskiej polityki obrony praw człowieka.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek wydał oświadczenie, w którym krytycznie odniósł się do nieprawidłowości zaobserwowanych podczas niedawnych wyborów w Rosji i poprzedzającej je kampanii. Również szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton oświadczyła, że pewne aspekty wyborów wywołują "poważne zaniepokojenie", i wyraziła nadzieję, że wszystkie problemy zostaną rozwiązane do czasu wyborów prezydenckich.

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron grozi, że nie podpisze nowego traktatu Unii Europejskiej, jeżeli nie otrzyma wystarczającej gwarancji, iż interesy jego kraju będą należycie chronione. Zdaniem komentatorów Cameron ulega naciskom eurosceptyków ze swej własnej partii.

"Czarodziejem" nazwał prezydent Dmitrij Miedwiediew przewodniczącego rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej, Władimira Czurowa. Powód? Podczas prezentowania prezydentowi Rosji wyników wyborów parlamentarnych okazało się, że sporządzona przez Czurowa prognoza dotycząca frekwencji wyborczej była dokładniejsza niż wyniki sondaży prezentowanych przez wiodące ośrodki opinii - donosi Lenta.ru.

Sekretarz prasowy premiera Rosji Dmitrij Pieskow oświadczył we wtorek, że Władimir Putin nigdy nie był bezpośrednio związany z Jedną Rosją oraz że traktowano go jako niezależnego polityka, a nie członka tej partii. - Popularność Putina i popularność partii to dwie zupełnie różne sprawy - oświadczył.

Trzy starsze, schorowane panie podróżujące samolotami poddano na lotnisku Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku rewizjom osobistym w poszukiwaniu bomb - poinformowały we wtorek amerykańskie media. Kobiecie poruszającej się na wózku kazano zdjąć ubranie i bieliznę osobistą.

Dyskusja o prawnych aspektach prostytucji wywołuje emocje nie tylko w Polsce. We wtorek sprawą na forum parlamentu zajęli się również Francuzi, którzy chcą wprowadzić surowe kary dla klientów płacących za seks, eliminując w ten sposób prostytucję.

Białoruś wcześniej czy później zniesie karę śmierci - oświadczył we wtorek wiceminister spraw wewnętrznych Białorusi Siarhiej Hurejau na konferencji prasowej w Mińsku. Minister nie uważa jednak, by ostatnio skazywano na nią na Białorusi ludzi niewinnych.

Ubiegający się o nominację republikanów w przyszłorocznych wyborach prezydenckich Mitt Romney jest zdecydowanym faworytem miliarderów. Do tej pory otrzymał finansowe wsparcie od 42 z nich - poinformował we wtorek "Washington Post'.

"Washington Post" ostrzega Baracka Obamę, że USA czekają trudne czasy w relacjach z Rosją po ostatnich wyborach parlamentarnych. - Słabszy niż oczekiwano wynik rządzącej partii w wyborach parlamentarnych w Rosji to sygnał rosnącego fermentu w tym kraju - pisze gazeta.

Prezydent Chin Hu Jintao wezwał we wtorek marynarkę wojenną Chińskiej Republiki Ludowej do zachowania gotowości bojowej i przyśpieszenia modernizacji - podała agencja Xinhua. Choć manewry wojsk na Pacyfiku zdarzają sie regularnie, tym razem zbiegło się to ze wzrostem napięć w regionie.

Do sprzedaży we Włoszech trafiły setki tysięcy pseudoekologicznych artykułów żywnościowych. Aferę wykryła włoska Gwardia Finansowa. Media podały we wtorek, że oszustwo dotyczy 10 procent handlu ekologiczną żywnością we Włoszech.

Amanda Knox, oczyszczona z oskarżenia o morderstwo przed włoskim sądem, zamierza napisać książkę. Wynajęła już agenta literackiego i prawnika, który reprezentował przed wydawcami m.in. Billa Clintona, George'a Busha czy Baracka Obamę.

Monachijski sąd skazał Renee Marca S. na 3,5 roku więzienia za rekrutowanie członków Al-Kaidy i umieszczanie jej filmów propagandowych w internecie. Jest to najwyższa kara w toczącym się od kwietnia procesie ośmiu oskarżonych o pomaganie terrorystom.

Do nowej Dumy Państwowej wejdą te same cztery partie, które zasiadały w poprzedniej. Potwierdził to we wtorek przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej (CKW) FR Władimir Czurow, przedstawiając prezydentowi Dmitrijowi Miedwiediewowi wyniki niedzielnego głosowania po przeliczeniu protokołów z 99,99 proc. komisji wyborczych.