Brytyjska prokuratura zamierza wystąpić o ekstradycję byłego funkcjonariusza KGB, obecnie biznesmena, 46-letniego Dmitrija Kowtuna - twierdzi tygodnik "Sunday Times". Zdaniem brytyjskiej gazety, prokuratorzy chcą Rosjaninowi postawić zarzut w sprawie zabójstwa Aleksandra Litwinienki. To będzie druga próba ekstradycji ws. Litwinienki. Wcześniej Rosja nie zgodziła się wydać władzom brytyjskim Andrieja Ługowoja.

Komandosi Navy SEAL's zabili Osamę bin Ladena natychmiast, po 90-120 sekundach od lądowania w jego kompleksie, a nie po kilkudziesięciu minutach, jak to pierwotnie ogłoszono. Taką tezę przedstawił Chuck Pfarrer, były dowódca oddziału SEAL Team Six - tego samego, który przeprowadził akcję w Pakistanie i zabił lidera Al-Kaidy.

Do 150 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych piątkowej serii zamachów na posterunki policji i kościoły w Nigerii - poinformowała w niedzielę krajowa agencja ds. zarządzania sytuacjami nadzwyczajnymi. Zamachy potępił sekretarz generalny ONZ i Rada Bezpieczeństwa.

Premier Grecji Joerjos Papandreu zrezygnuje ze stanowiska, gdy zostanie zawarte porozumienie w sprawie rządu jedności narodowej, co może nastąpić jeszcze dzisiaj - powiedział wysoki rangą przedstawiciel rządzącej krajem partii PASOK.

Przy pomocy śmigłowców rozpoczęto ewakuację turystów zagranicznych z rejonu najwyższej góry świata Mount Everestu - poinformowały władze Nepalu. Ewakuację utrudniają wyjątkowo złe warunki atmosferyczne.

Około 10 tys. Tybetańczyków zgromadziło się w niedzielę wokół klasztoru w zachodnich Chinach, by oddać hołd mniszce, która dokonała tam samospalenia - poinformowała w niedzielę organizacja Students for a Free Tibet z siedzibą w Nowym Jorku.

Pielgrzymi muzułmańscy przystąpili w niedzielę do rytualnego kamienowania szatana w dolinie Mina podczas hadżdżu, pielgrzymki do świętego miasta Mekka w Arabii Saudyjskiej, którą przynajmniej raz w życiu ma obowiązek odbyć każdy wyznawca islamu.

Rebelianci z lewackich Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC) stracili swojego dowódcę i głównego ideologa, ale nie zamierzają zaprzestać walki. Po zabiciu przez wojsko Alfonsa Cano, prezydent kraju Juana Manuela Santosa zaapelował o zawieszenie broni i negocjacje. FARC zdecydowanie odrzuciło sugestię zaprzestania walk.

Rule, Britannia! Britannia, rule the waves! (Rządź Brytanio. Rządź Falami) - brzmi tradycyjne zawołanie i fragment nieformalnego hymnu Royal Navy. Niegdyś wielka i dumna flota królewska teraz jest jedynie cieniem swojej dawnej potęgi. Według gazety "Telegraph", Royal Navy przez miesiąc nie miała żadnego sprawnego okrętu gotowego do akcji na wodach otaczających Wielką Brytanię.

Dziennikarz grupy prasowej Murdocha w Wielkiej Brytanii, który został zatrzymany w piątek w Londynie w związku z dochodzeniem w sprawie tzw. afery podsłuchowej, został zwolniony z aresztu.

Natychmiastowej dymisji premiera Włoch Silvio Berlusconiego domagali się w Rzymie uczestnicy demonstracji zorganizowanej przez największą siłę centrolewicowej opozycji - Partię Demokratyczną. W wiecu udział wzięło kilkaset tysięcy osób.

Radykalni muzułmanie przeprowadzili serię ataków na posterunki policyjne, kościoły i meczety w mieście Damatru i jego rejonie na północnym wschodzie Nigerii. Co najmniej 67 osób straciło życie - poinformował przedstawiciel Czerwonego Krzyża. Do ataków przyznała się islamska organizacja Boko Haram.

- Władze Rosji winne są nam moralną satysfakcję, a kwestie finansowe są drugorzędne - mówią krewni polskich ofiar NKWD z 1940 r. W ten sposób odpowiedzieli na stanowisko Rosji, według którego nie powinna ona płacić odszkodowań za zbrodnię katyńską.

Żądanie natychmiastowych wyborów i odrzucenie udziału w rządzie koalicyjnym, którego utworzenie zaproponował premier Grecji - to stanowisko przywódcy głównej partii greckiej opozycji Antonisa Samarasa wyrażone po spotkaniu Jeorjosa Papandreu z prezydentem. - Negocjacje w sprawie nowego rządu koalicyjnego w Grecji rozpoczną się wkrótce - zapowiadał sam Papandreu w sobotę po południu.

Piraci uwolnili tankowiec Halifax i jego załogę, którą uprowadzili w ubiegły weekend na wysokości delty Nigru - poinformowało Międzynarodowe Biuro Morskie. Tankowcem płynącym pod banderą maltańską zarządza grecka spółka Ancora Investment Trust.

Kolejny raz przelano krew na ulicach syryjskich miast. Tym razem w Hims, gdzie nie ustają protesty przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada. W sobotę rano podczas intensywnego ostrzału z broni maszynowej zginęło trzech cywilów - podało syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (OSDH).

Według ostatnich danych co najmniej siedem osób zginęło, a 51 zostało rannych w gigantycznym karambolu, do którego doszło na brytyjskiej autostradzie M5. Zabitych może być jednak więcej, bo jak podkreśla "Daily Mail", ludzie wciąż mogą być uwięzieni we wrakach "spalonych i nierozpoznawalnych pojazdów".