Zawałowcy boją się seksu. Niesłusznie

Osoby, które przeżyły zawał serca, unikają seksu - wynika z badań amerykańskich naukowców. Według nich - to nadmierna ostrożność, bo zagrożenie śmiercią podczas stosunku jest określane przez nich jako "bardzo małe".

Szalet wstrząsnął Kanadą

Otwarcie pierwszej publicznej, ale płatnej toalety w Toronto stało się jednym z najważniejszych tematów tygodnia w Kanadzie. Mer miasta niesiony sukcesem zapowiedział już otwarcie kolejnych 20.

"Erotyczne więzienie" polskiego księdza

- Polski duchowny, wobec którego sąd w brazylijskim stanie Rio de Janeiro wydał w czwartek nakaz zatrzymania w związku z oskarżeniami o pedofilię, oddał się w piątek w ręce policji i przebywa w areszcie - podał cytowany w sobotę przez AP przedstawiciel stanowych władz. Według opublikowanych w piątek fragmentów decyzji sądu 44-letni duchowny miał przekształcić dom parafialny w "erotyczne więzienie".

Autor "Gommory" przeciw zakazom podsłuchów

- "Gomorra" nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby obowiązywała "ustawa kagańcowa", którą chce wprowadzić premier Włoch Silvio Berlusconi - oświadczył w sobotę autor słynnej książki o neapolitańskiej mafii Roberto Saviano. Projekt ustawy, który wywołał protesty w całych Włoszech, zakazuje "z uwagi na potrzebę ochrony prywatności obywateli" publikowania nagrań z podsłuchów telefonicznych rozmów członków organizacji przestępczych.

Geje ulegli neonazistom

Skrajnie prawicowe organizacje uniemożliwiły w sobotę wymarsz pierwszej w historii parady równości na Słowacji. Neonaziści zaatakowali około 1000 osób, które zebrały się na placu w centrum starego miasta w Bratysławie.

Weterani polityki zbadają plamę ropy

Prezydenta USA Barack Obama powołał dwóch weteranów amerykańskiej polityki, by przewodzili niezależnej komisji badającej katastrofę ekologiczną w Zatoce Meksykańskiej. Zaznaczył, że nie będzie ona przeszkadzać w żadnym cywilnym i kryminalnym śledztwie, które toczy się ws. wycieku ropy i zatonięcia platformy Deepwater Horizon.

Troje strażników więziennych zamordowanych

Troje strażników więziennych zostało w sobotę zabitych w Kabardyno-Bałkarii na rosyjskim Kaukazie Północnym, gdy niezidentyfikowani sprawcy otworzyli do nich ogień - poinformowało biuro prokuratora generalnego Rosji.

Korupcja, G8 i watykański bank

W watykańskim banku Ior trwa kontrola tysięcy kont. To efekt dochodzenia ws. korupcji przy przetargach na organizację szczytu G8 - donosi w sobotnim wydaniu dziennik "La Repubblica". Sprawdzane są tysiące kont, których właściciele są niekiedy anonimowi i ukrywają się pod imionami świętych i błogosławionych.

Pakistan aresztuje za Times Square

Pakistańskie służby bezpieczeństwa aresztowały 4 osoby w związku z nieudanym zamachem na nowojorskim Times Square. Jedną z nich jest współwłaściciel firmy cateringowej, zaopatrującej amerykańską ambasadę w Islamabadzie.

13-latek wszedł na Mount Everest

Ma 13 lat i właśnie wszedł na Mount Everest. Tego niezwykłego wyczynu dokonał Amerykanin Jordan Romero. Został najmłodszym człowiekiem, który wszedł na najwyższy szczyt Ziemi.

158 ofiar, 8 ocalonych w katastrofie w Indiach

Co najmniej 158 zginęło w katastrofie samolotu Air India Express, który rozbił się podczas lądowania w Mangalurze na południu Indii - poinformowały linie lotnicze. Jednocześnie ratownicy poinformowali, że udało się uratować 8 osób. Na pokładzie lecącego z Dubaju samolotu według agencji Reutera znajdowało się 166 osób, wliczając w to załogę.

Falujący most na Wołdze

12 lat trwała budowa mostu pod Wołgogradem w Rosji. Kosztowała równowartość aż pół miliarda dolarów. Radość z otwarcia jednak nie trwała długo, bo most zaczął niebezpiecznie falować i trzeba go było zamknąć.

Drużynowy skautów szefem mafii?

Katolicka drużyna skautów w Kalabrii na południu Włoch została rozwiązana, gdy jeden z drużynowych został aresztowany za przynależność do mafii. Z decyzją o rozwiązaniu nie zgadza się proboszcz i interweniuje w episkopacie. Protestują też matki dzieci.

Dalajlama na Twitterze

Zwierzchnik buddyzmu tybetańskiego i Tybetańczyków Dalajlama XIV odpowiadał w piątek w serwisie społecznościowym Twitter na pytania o przyszłość Tybetu. Do godzinnej sesji na Twitterze doszło na prośbę mieszkającego w Pekinie chińskiego pisarza Wanga Lixionga, który nawrócił się na buddyzm tybetański.

Błąd sprzed półtora wieku za rekordową cenę

W sobotę w domu aukcyjnym w Genewie zlicytowany zostanie jeden z najbardziej poszukiwanych znaczków pocztowych: szwedzki błędnodruk z połowy XIX w. Unikatowy "Treskilling Yellow" jest jedynym znanym egzemplarzem trzyszylingowego szwedzkiego znaczka z 1855 roku, który ma nadruk żółty zamiast zielonego.

Niemcy chcą odciągnąć Brytyjczyków z frakcji PiS-u

Niemiecki minister transportu Peter Ramsauer po wizycie brytyjskiego premiera Davida Camerona powiedział, że ma nadzieję na powrót torysów do Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim. Aby tak się stało, brytyjscy konserwatyści musieliby opuścić współtworzoną z PiS oraz czeskim ODS frakcję Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, której przewodniczy Michał Kamiński.

Zniknął pas Jowisza

Po raz kolejny zniknął jeden z pasów chmur wokół Jowisza - zaobserwowała NASA. Jak serwisowi CNN powiedział jeden z naukowców amerykańskiej agencji, jest to wydarzenie znaczące, ale wciąż nie wiadomo, dlaczego do niego dochodzi.

Brytyjczycy na tropie tortur

Według szefa spraw zagranicznych Williama Haguea dochodzenie ma wyjaśnić czy brytyjskie tajne służby były zamieszane w stosowanie tortur po 11 września 2001 r.

Ostatni spacer w kosmosie

Astronauci z promu Atlantis wyszli na trzeci i ostatni spacer w przestrzeni kosmicznej. Mają podczas niego dokończyć wymiany akumulatorów odbierających prąd od baterii słonecznych Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Tysiąc lat więzienia za zamach

1040 lat więzienia, taki wyrok usłyszał każdy z trzech terrorystów ETA odpowiedzialnych za zamach na lotnisku w Madrycie w 2006 roku. Zginęły w nim dwie osoby, 41 zostało rannych.

Rosyjskie rakiety nie polecą

Testy rosyjskich pocisków balistycznych "Buława" z planowanego czerwca zostały przełożone na listopad. Powód? Są zbyt awaryjne.

Wszyscy mamy włosy jak oposy

- Być może nasze włosy od milionów lat tak dobrze spełniały swoją funkcję, że zmiany nie były konieczne - mówi Romain Vullo z Uniwersytetu w Rennes we Francji. Wyniki badań jego zespołu ukazały się w piątkowym wydaniu czasopisma naukowego "Naturwissenschaften".

Rosja sprzeda rakiety Iranowi

Rosja, członek Rady Bezpieczeństwa ONZ, we wtorek zgodziła się na nałożenie nowych sankcji na Iran, a już w piątek zapowiada, że pomimo tego będzie dostarczać nowoczesne uzbrojenie do kraju ajatollahów.

"Kaczyński umarł, niech żyje Kaczyński"

Według niemieckiej gazety "Die Welt", szok po tragedii smoleńskiej stemperował polityczny temperament Kaczyńskiego. W piątkowym artykule gazeta twierdzi, że "kandydat PiS na prezydenta Polski Jarosław Kaczyński prezentuje się obecnie jako polityk umiarkowany i nadrabia w sondażach."

Eyjafjoell - wulkan, który się nie poddaje

Pomimo spadku aktywności islandzkiego wulkanu, nadal utrudnia on życie Europejczykom. Od godziny 14 w piątek zamknięta zostanie przestrzeń powietrzna nad północną Norwegią - poinformowała spółka Avinor zarządzająca lotniskami w tamtym regionie.

Rosjanie wracają do sprawy dziadka Tuska

Historią rodziny Donalda Tuska zajął się autor piątkowego artykułu w rosyjskiej "Niezawisimajej Gazietie". Postawił też kontrowersyjne pytanie w odniesieniu do mordu w Katyniu: "Po co Kreml ukrywa zbrodnie niemieckich faszystów?" - pytał mianowicie, negując odpowiedzialność NKWD za zbrodnię.

Przetestują żagiel w kosmosie

Japońskiej rakiecie startującej z kosmodromu Tageshima w piątek rano udało się szczęśliwie wynieść w kosmos sondę Akatsuki. Do swojego celu dotrze ona najprawdopodobniej za sześć miesięcy, a na orbicie Wenus ma pracować dwa następne lata. Razem z nią poleciało osiem innych małych obiektów. Jeden z nich ma testować nowy napęd, którym jest... żagiel.

"Zgniły kompromis" ze Steinbach

Niemiecki Bundestag uchwalił w czwartek późnym wieczorem nowelizację ustawy w sprawie utworzenia w Berlinie muzeum poświęconego wysiedleniom Niemców. Nowela ta jest wynikiem kompromisu chadecko-liberalnej koalicji ze Związkiem Wypędzonych (BdV). Przeciwnicy nazywają ją "zgniłym kompromisem" z Eriką Steinbach.

14 lat ciężkich robót za homoseksualizm

14 lat ciężkich robót - taki wyrok usłyszała w Malawi para homoseksualistów. Mężczyźni otrzymali maksymalny wymiar kary za "nienaturalne akty" i "rażącą nieprzyzwoitość", a afrykański kraj ściągnął na siebie potępienie ze strony społeczności międzynarodowej.