Seksnagrania z ukrytej kamery wpłyną na wybory?

Kolejni dwaj politycy tureccy z prawicowej Nacjonalistycznej Partii Działania musieli wycofać się z polityki - na miesiąc przed wyborami - ponieważ w internecie ktoś zamieścił wykonane ukrytą kamera nagrania, przedstawiające ich pozamałżeńskie eskapady. Bulent Didinmez i Ihsan Barutcu ogłosili, że rezygnują z kandydowania w wyborach.

Proces Demjaniuka bezprawny, bo dotyczy Polski?

Adwokat oskarżonego o pomoc w zamordowaniu 28 tys. Żydów Johna Demjaniuka stwierdził, że trwający przed sądem w Monachium proces nie ma podstaw prawnych, bo dotyczy czynów popełnionych na terenie Polski

Świecił u prezydenta dziurą w bucie

Rumunia pożyczyła miliardy od Międzynarodowego Funduszu Walutowego, ale gdy przedstawiciel MFW Jeffrey Franks przybył do Bukaresztu, sprawy finansowe zeszły na drugi plan - wszystkich bowiem zafascynowała u wysłannika tej wpływowej instytucji dziura w bucie. A dokładniej, dziura w mokasynie.

"Nigdy nie było umowy z USA o zabiciu bin Ladena"

Islamabad nigdy nie podpisał umowy z USA pozwalającej ich siłom specjalnym na schwytanie lub zabicie szefa Al-Kaidy Osamy bin Ladena na terenie państwa pakistańskiego - powiedział rzecznik b. prezydenta Pakistanu Perveza Musharrafa, Fawad Chaudry. Według rzecznika, bezpodstawne są doniesienia medialne mówiące o takim porozumieniu między Musharrafem a administracją ówczesnego prezydenta USA George'a W. Busha.

Mubarakowi grozi kara śmierci? Dziś dostał 15 dni

Areszt tymczasowy dla b. prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka został przedłużony o kolejne 15 dni, by kontynuować przesłuchania w sprawie nadużyć władzy i sprzeniewierzenia państwowych pieniędzy - poinformowały we wtorek egipskie władze sądownicze.

Ranny? Martwy? Nie pojawia się od 10 dni

NATO nie ma żadnego dowodu na to, że Muammar Kaddafi żyje, bądź zginął - przyznał we wtorek brygadier Claudio Gabellini ze znajdującego się w Neapolu sztabu operacji sił Sojuszu w Libii. Tak odniósł się do sugestii prasy, że Kaddafi mógł zginąć lub zostać ciężko ranny w nalocie na rezydencję jego syna w nocy z 30 kwietnia na 1 maja.

Rosyjska zbrojeniówka stawia na Amerykę

Nadeszły ciężkie czasy dla rosyjskich producentów broni. Rezolucje ONZ zamknęły rynek irański. Rewolty w Syrii i Libii zablokowały wielomiliardowe kontrakty z tamtejszymi reżimami. Indie wybrały w przetargu na 126 myśliwców ofertę brytyjską i francuską. Do tego zwiększa się konkurencja ze strony Chin. Ostatnią deską ratunku dla rosyjskiej zbrojeniówki jest Ameryka Łacińska, zwłaszcza Wenezuela i Brazylia, z którymi Moskwa ma bardzo dobre relacje polityczne.

B. żona pedofila-zabójcy z więzienia trafi do klasztoru

Była żona najsłynniejszego pedofila-zabójcy w historii Marca Dutroux wyjdzie warunkowo z więzienia, ale nie będzie to pełna wolność. Celę więzienną zamieni bowiem na celę klasztorną - zostanie umieszczona w klasztorze we Francji. Michelle Martin została skazana na 30 lat za swój udział w zbrodniach ówczesnego męża. Marc Dutroux odsiaduje dożywocie i - według specjalistów - nie ma szans, by kiedykolwiek jeszcze ujrzał świat bez krat.

Wrogi reżim się chwieje, Izraela to nie cieszy

Syryjskiemu reżimowi nie udało się stłumić protestów w ich pierwszej fazie, więc dziś staje w obliczu rewolty, która poważnie zagraża jego istnieniu. Upadek dyktatury Asadów miałby geopolityczne skutki dużo większe, niż zmiana reżimu np. w Libii. Paradoksalnie, na zmianie władzy w Damaszku nie zależy ani Iranowi, ani Izraelowi. Choć jeden jest sprzymierzeńcem, a drugi wrogiem Syrii.

Po bijatyce w Dniu Zwycięstwa gubernator odchodzi

Po poniedziałkowych bójkach we Lwowie między nacjonalistami a przedstawicielami ugrupowań prorosyjskich do dymisji podał się gubernator obwodu lwowskiego Mychajło Cymbaluk. Poinformowała o tym jego rzeczniczka Roksołana Szejko.

Siłą odbierali dzieci i sprzedawali za granicą

Urzędnicy, którzy odbierali Chińczykom dzieci w ramach polityki jednego dziecka, sprzedawali je potem za granicą za co najmniej dwa tysiące funtów - ujawniła gazeta Caixin Century Magazine, która jest jednym z najważniejszych chińskich czasopism śledczych.

Rezygnuje z pensji i atomowych planów

Premier Japonii Naoto Kan oświadczył, że jego kraj odstąpi od planu mającego na celu zwiększenie z 30 do 50 proc. udziału energetyki jądrowej w produkowanej energii elektrycznej w kraju. Kan zapowiedział również, że od czerwca nie będzie pobierać pensji szefa rządu, dopóki kryzys w Fukushimie nie zostanie zażegnany.

Minister od piramid posiedzi 5 lat

Zoheir Garranah, egipski minister turystyki za rządów prezydenta Hosniego Mubaraka, został we wtorek skazany na 5 lat więzienia za korupcję.

F-16 "ochłodzą relacje z Moskwą"

Włoska gazeta "La Repubblica" ocenia, że ewentualne przeniesienie z Włoch do Polski dwóch amerykańskich eskadr F-16 może doprowadzić do ochłodzenia relacji między Warszawą a Rosją. Przeniesienie maszyn ma zostać ogłoszone podczas wizyty prezydenta USA Baracka Obamy w Warszawie 27-28 maja.

Protest w imieniu brata: Gilad ciągle żyje!

Od blisko 1800 dni izraelski rząd nie jest w stanie doprowadzić do uwolnienia przez palestyński Hamas porwanego żołnierza, Gilada Szalita. Izraelczycy robią się coraz bardziej niecierpliwi. Najnowszy głos zniecierpliwienia należał do brata żołnierza, Joela.

Kate i William w podróży poślubnej na rajskiej wyspie

Kate i William, księżna i książę Cambridge, polecieli w dwutygodniową podróż poślubną. Miejsce ich pobytu objęte jest ścisłą tajemnicą. Z informacji brytyjskich mediów wynika jednak, że para wybrała się na jedną z rajskich wysp archipelagu Seszele na Oceanie Indyjskim.

Napełniali kurczaki chemią

Sprzedawcy drobiu w Czungcingu w południowych Chinach napełnili 1000 kurczaków proszkiem mineralnym zawierającym siarczan baru, by zwiększyć ich wagę. Jest to kolejny przykład skandalu związanego z zatrutą żywnością w Chinach w ostatnim czasie.

Maher, architekt represji

Brat prezydenta Syrii Baszara Asada, Maher, któremu podlega Gwardia Republikańska, znalazł się na czele listy 13 członków władz, na których UE nałożyła sankcje za udział w represjach wobec opozycji - wynika z opublikowanego Dziennika Urzędowego UE.

Francuzi zatrzymują islamistów

Siedem osób powiązanych ze środowiskami islamskimi zatrzymano w poniedziałek w Paryżu i w regionie podparyskim - poinformowały francuskie źródła policyjne.

Sto lat temu pierwsza bomba spadła na Libię

Włosi oświadczyli pod koniec kwietnia, że są gotowi by przyłączyć się do ataków lotniczych NATO na cele w Libii. - Historia się powtarza - zauważają dziennikarze BBC i przypominają historię pierwszego w historii nalotu bombowego. Dokonał go właśnie w Libii w listopadzie 1911 roku młody włoski pilot.

Komandosi mieli rozkaz strzelać do Pakistańczyków

Amerykańscy komandosi biorący udział w akcji przeciwko Osamie bin Ladenowi byli przygotowani do walki z Pakistańczykami - wynika z informacji "New York Timesa". Z kolei brytyjski "Guardian" donosi, że mimo głośnych protestów Islamabadu, pakistańskie władze już niemal 10 lat temu zawarły tajne porozumienie z Waszyngtonem ws. ścigania terrorysty numer 1.

Oblewają kobiety żrącym płynem

Malezyjska policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy na ulicach Kuala Lumpur zaatakowali kilkadziesiąt kobiet wylewając na nie żrący płyn. Do tej pory miejscowa policja otrzymała informację o 22 takich przypadkach.

Terminator i jego żona są w separacji

Były gubernator stanu Kalifornia, 63-letni Arnold Schwarzenegger i jego żona, 55-letnia Maria Shriver, oświadczyli, że po 25 latach małżeństwa zdecydowali się na separację.

Zamach na papieża to "spisek uknuty w ZSRR"

- KGB podjęło decyzję o fizycznej eliminacji swoich dwóch wielkich przeciwników, Lecha Wałęsy i Jana Pawła II - to teza książki emerytowanego włoskiego sędziego Ferdinando Imposimato i dziennikarza Sandro Provvisionato, która ukaże się w najbliższych dniach we Włoszech.

Wielki pożar pod Los Angeles

Potężny pożar w okolicach Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Ogień wybuchł w zakładach przetwórstwa spożywczego. Walczyło z nim 75 strażaków.

Chasydzi wycięli Clinton ze słynnego zdjęcia

"Der Tzitung", ortodoksyjna żydowska gazeta z Nowego Jorku, nie mogła nie odnotować śmierci Osamy bin Ladena. Do tekstu o zabiciu terrorysty dołączyła słynne już zdjęcie z Białego Domu. Tyle, że nieco zmienione.

Pokazał się publicznie po przeszczepie całej twarzy

26-letni Dallas Wiens, któremu lekarze z bostońskiego Brigham and Woman's Hospital w marcu przeszczepili całą twarz, po raz pierwszy pokazał się publicznie na konferencji prasowej. Mężczyzna stracił twarz i wzrok w 2008 r. podczas malowania budynku kościoła. Dotknął wtedy linii wysokiego napięcia, co spaliło mu całą twarz.