Berlusconi i "Judasze". Sądny dzień w parlamencie

Wtorkowe popołudnie może rozstrzygnąć o losie rządu Silvio Berlusconiego. Izba Deputowanych będzie głosowała nad sprawozdaniem z wykonania budżetu w 2010 roku. To ważny test, który pokaże, czy "papierowa" większość parlamentarna Berlusconiego jest większością realną, pozwalającą nie tylko administrować państwem, ale skutecznie walczyć z coraz głębszym kryzysem.

Biały Dom zapewnia: Nie ma kosmitów na Ziemi

Oficjalne dementi Białego Domu w sprawie kosmitów. "Rząd Stanów Zjednoczonych nie ma dowodów, że jakiekolwiek życie istnieje poza naszą planetą, ani że przedstawiciele ras pozaziemskich skontaktowali się z ludźmi" - napisał na whitehouse.gov (oficjalnej stronie Białego Domu) Phil Larson, specjalista ds. kosmicznych i komunikacji w White House Office of Science & Technology Policy.

Bomba zabiła 8-osobową rodzinę

Ośmiu cywilów, członków tej samej rodziny, i dwóch policjantów zginęło w poniedziałek w wybuchu bomby domowej roboty podłożonej przy drodze w prowincji Badghis, w północno-zachodnim Afganistanie - podały we wtorek tamtejsze władze.

Silne trzęsienie ziemi w Japonii

Silne trzęsienie ziemi - o sile 6,8 w sali Richtera - nawiedziło we wtorek rejon wyspy Okinawa na południu Japonii - poinformowały japońskie i amerykańskie służby sejsmologiczne.

Gigantyczna asteroida przeleci tuż obok Ziemi

Dziś około północy wielka asteroida przeleci tuż obok Ziemi. Pojawi się koło naszej planety w odległości bliższej niż znajduje się Księżyc. Dla naukowców to rzadka okazja, by zbadać kosmiczną skałę bez konieczności użycia specjalnego radaru.

Zabici przed wyborami. Obama chce spokoju

Co najmniej dwie osoby zginęły w zamieszkach w Monrowii. We wtorek Liberyjczycy w drugiej turze wyborów wybiorą prezydenta. Do mieszkańców o spokój zaapelował prezydent USA, Barack Obama.

"Oburzeni" szykują się na zimę

Zima za pasem - demonstranci ruchu "Okupuj Wall Street" rozpoczęli przygotowania. W nowojorskim parku Zuccotti, gdzie mają obozowisko, stawiają wojskowe namioty.

Lekarz winny śmierci Jacksona

Conrad Murray, osobisty lekarz Michaela Jacksona, został uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci gwiazdora. Teraz grozi mu do czterech lat więzienia. Ostateczny werdykt poznamy 29 listopada. "Król Pop" zmarł 25 czerwca 2009 roku. Miał 50 lat.

Grecy się dogadali? Politycy zaprzeczają

Nie ma porozumienia w sprawie nowego greckiego rządu jedności narodowej. Rozmowy trwają - poinformował rzecznik premiera. Dementi zostało wystosowane po doniesieniach greckich mediów, iż odchodzący premier Grecji Jeorjos Papandreu i jego konserwatywny rywal Antonis Samaras doszli do porozumienia i uzgodnili nazwisko nowego szefa rządu koalicyjnego.

Izrael i USA szykują gigantyczne manewry

Siły zbrojne USA i Izraela przeprowadzą "największe" i "najważniejsze" wspólne manewry w historii - stwierdził Andrew Shapiro, zastępca sekretarza stanu USA ds. relacji wojskowych. Amerykanin oświadczył również, iż "sojusz USA z Izraelem jest szerszy, głębszy i bardziej intensywny niż kiedykolwiek wcześniej". Wszystko to w dobie coraz odważniejszych stwierdzeń izraelskich polityków o możliwej akcji zbrojnej wobec Iranu.

Chciała poczęstować męża sokiem z benzyną

Pewna 45-letnia Włoszka bardzo chciała uśmiercić swojego starszego męża. Mężczyźnie leżącemu w szpitalu próbowała zaaplikować sok jabłkowy wzbogacony o benzynę. Kobieta tak bardzo nalegała, aby mąż wypił jej "soczek", że zatrzymał ją przebywający akurat w pobliżu karabinier.

Bankierzy: Zarabiamy za dużo

Badanie bankierów, maklerów i dyrektorów korporacji finansowych przyniosło ciekawe wyniki. 66 procent pracowników londyńskiego City przyznało, że są opłacani zbyt wysoko, zwłaszcza w porównaniu z pracownikami sektora publicznego - wynika z raportu ośrodka ComRes na zlecenie chrześcijańskiego think tanku St Paul's Institute.

Skazana na 7 lat, ale może być więcej

Julia Tymoszenko może mieć kolejne problemy, poza faktem skazania jej na siedem lat więzienia miesiąc temu. Adwokat byłej premier Ukrainy twierdzi, że ukraińskie służby podatkowe wznowiły cztery zamknięte wcześniej śledztwa przeciw jego klientce.

Lotnisko we Lwowie jednak nie im. Bandery?

Modernizowany na potrzeby Euro 2012 port lotniczy w Lwowie najprawdopodobniej nie zostanie nazwany imieniem Stepana Bandery. Przywódca ukraińskich nacjonalistów przegrał w głosowaniu z założycielem Lwowa, królem Danielem Halicki. Mer miasta miał już wysłać odpowiedni wniosek do rządu.

Niemcy budują największy okręt od wojny

Niemcy rozpoczęli budowę swojego najnowszego i największego okrętu po II Wojnie Światowej. W stoczni Blohm + Voss w Hamburgu, tej samej w której zbudowano słynny pancernik Bismarck, odbyła się ceremonia położenia stępki pod pierwszą fregatę typu F125. Cztery takie okręty mają trafić do Bundesmarine poczynając od 2016 roku.

Mgła uwolniła turystów spod Mount Everestu

Turyści uwięzieni w ciągu ostatnich kilku dni na lotnisku u stóp Mount Everestu wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. - Ponad 20 lotów zostało wznowionych w poniedziałek, a więcej samolotów opuści Luklę na początku tego tygodnia - podała agencja informacyjna Associated Press.

Żądają interwencji w Syrii

Opozycja syryjska, w tym były wiceprezydent przebywający na uchodźstwie we Francji, apeluje o międzynarodową interwencję wojskową w Syrii. Miałaby ona położyć kres krwawemu tłumieniu demonstracji antyprezydenckich.

Z "Mocy Syjonu" do aresztu

Izraelscy policjanci aresztowali dwunastu nielegalnych osadników żydowskich w gminie Benjamin na Zachodnim Brzegu. Zatrzymani stawiali opór podczas burzenia postawionych przez nich prowizorycznych domów w miejscu, które nazwali "Moc Syjonu" (Oz Syjon).

Lenin, Stalin, czołgi i tysiące komunistów na ulicach

Chociaż oficjalnie jego rocznica nie jest obchodzona od lat, to pamięć o przewrocie bolszewickim z 1917 roku wśród tysięcy jego zwolenników żyjących w byłym ZSRR wciąż jest silna. Także w tym roku komuniści z obowiązkowymi rekwizytami w postaci portretów Lenina i Stalina wyszli na ulice wielkich miast Rosji i Ukrainy.

Najnowszy Boeing też miał awarię podwozia

Kolejny Boeing miał problemy z podwoziem. Tym razem było to jednak najnowsze dzieło amerykańskiego koncernu, B787 Dreamliner, który trafił do służby niecałe dwa tygodnie temu. Samolot w barwach japońskich linii lotniczych ANA nie mógł wysunąć kół podczas lądowania i załoga musiała posiłkować się systemem zapasowym.

Szakal "jest bardzo zmęczony". Jego adwokatem żona

- Jest bardzo zmęczony, w kompletnej izolacji i chory - tak Ilicza Ramireza Sancheza, znanego jako Carlos lub Szakal, opisuje jego obrończyni a zarazem żona Isabelle Coutant-Peyre. Przed paryskim sądem ruszył kolejny proces Wenezuelczyka.

Fajerwerki spowodowały tragiczny karambol?

To pokaz fajerwerków mógł spowodować wielki karambol na autostradzie M5 w Wielkiej Brytanii, w którym zginęło 7 osób, a 51 odniosło rany - podaje policja, która przyjęła taką hipotezę śledztwa.

Czołgi Asada szturmują Hims

Wojsko i oddziały ochotników lojalnych wobec syryjskiego prezydenta Asada wkroczyły do dzielnicy mieszkaniowej miasta Hims po sześciu dniach ostrzału czołgowego - podali aktywiści opozycji i mieszkańcy.

Berlusconi: plotki o rezygnacji są bezpodstawne

"Rzeczą już jasną jest to, że Berlusconi ustąpi miejsca. To kwestia godzin czy - jak niektórzy nawet mówią - minut"- napisał w poniedziałek dobrze zazwyczaj poinformowany prawicowy dziennikarz Giuliano Ferrara, redaktor naczelny prorządowego dziennika "Il Foglio". Na odpowiedź Berlusconiego nie trzeba było długo czekać.

Dowódca ETA dostał 105 lat

Były dowódca militarny ETA Javier Garcia Gaztelu, pseudonim Txapote, został skazany przez sąd hiszpański na 105 lat więzienia za zabójstwo w lutym 2000 r. socjalistycznego przywódcy Fernando Buesy i jego ochroniarza.

Nalot, ostrzał, znów nalot i ostatni bastion Kaddafiego

W ostatnich dniach swojego życia Muammar Kaddafi pogrążył się w lekturze książek, które miał w swojej walizce. Pragnął też pojechać do wioski Dżaref pod Syrtą, w której się urodził, by tam walczyć lub zginąć - powiedział szef aparatu bezpieczeństwa Muammara Kaddafiego Mansur Daou, który do samego końca towarzyszył dyktatorowi Libii.

"To nie hakerzy, ale awaria"

To nie hakerzy, ale awaria sprzętu zablokowała nasze strony internetowe - przekonuje rząd Izraela. W niedzielę - po wcześniejszych groźbach grupy "Anonimowych" - przestały działać witryny rządu oraz służb specjalnych.

Izrael stanął na cztery godziny

Po czterech godzinach zakończył się strajk generalny w Izraelu w obronie pracowników tymczasowych. Nie pracowały m.in. administracja publiczna, porty i giełda w Tel Awiwie. Szpitale i sektor energetyczny pełniły dyżury w trybie świątecznym.