Niemcy doposażyli milicję Łukaszenki, ale nie pałkami

Niemcy nie dostarczały białoruskiej milicji pałek i tarcz - poinformowało MSW w Berlinie, zaprzeczająć doniesieniom gazety "Bild". Nimecy przyznali jednak, że służby w Mińsku otrzymały z Niemiec sprzęt komputerowy i wideo wart ponad 40 tysięcy euro.

Po wypadku koniec latania balonami

Słoweńskie władze tymczasowo zakazały lotów balonami na ogrzane powietrze w następstwie tragicznego wypadku, w którym zginęły cztery osoby, a 28 zostało rannych.

Rozmawiają z Boko Haram. Pierwszy raz

Rząd Nigerii potwierdził, że rozpoczął nieformalne rozmowy z przedstawicielami islamistycznych bojówek Boko Haram. Celem negocjacji jest zaniechanie przemocy przez bojowników - podał portal BBC News.

Opozycja na Białorusi ma kandydatów. I nie ma złudzeń

125 kandydatów opozycji zostało zarejestrowanych w wyborach do Izby Reprezentantów, niższej izby białoruskiego parlamentu, które odbędą się 23 września - poinformowała w poniedziałek kampania "Obrońcy Praw Człowieka o Wolne Wybory".

Turcja wstrzymuje przyjmowanie uchodźców

Turcja tymczasowo wstrzymała przyjmowanie na swoim terytorium syryjskich uchodźców, którzy uciekają przed walkami. Sytuacja taka ma się utrzymać do czasu przystosowania nowych obiektów dla uchodźców - poinformował AFP turecki dyplomata.

Auschwitz w reklamie gazu. Firma przeprasza

Estońska spółka GasTerm wykorzystała na swojej stronie internetowej zdjęcie z byłego nazistowskiego obozu w Auschwitz. - Chcieliśmy przekazać naszym klientom, że służący do ogrzewania gaz ziemny nie jest trujący - odpowiedział na pytania tvn24.pl dyrektor wykonawczy spółki. Kontrowersyjna fotografia została już usunięta.

Ścinają krzyże w Rosji. Femen popiera i nawołuje

Wygląda na to, że w Rosji znaleźli się naśladowcy ukraińskich aktywistek Femenu, które zasłynęły ostatnio ścięciem krzyża w centrum Kijowa. Podczas weekendu w Rosji padły cztery krzyże. Sprawcy pozostają nieznani.

Rekordowy eksport broni z USA. Zbroją Zatokę Perską

2011 rok był rekordowy pod względem eksportu broni przez Stany Zjednoczone - wynika ze statystyk wykonanych na zlecenie Kongresu opublikowanych przez "New York Times". Broń sprzedawana była głównie do krajów Zatoki Perskiej, zaniepokojonych ambicjami Iranu.

Prezydent: Niemcy muszą zachować czujność

- Niemcy muszą zachować czujność i występować przeciw tym, którzy gardzą demokracją i ją zwalczają - powiedział prezydent RFN Joachim Gauck w niedzielę w Rostocku. 20 lat temu doszło tam do najgorszych zamieszek na tle ksenofobicznym w powojennej historii kraju.

Republikanie otworzą konwencję i się rozejdą

W Tampie na Florydzie formalnie rozpocznie się dziś przedwyborcza konwencja Partii Republikańskiej (GOP), która ma zatwierdzić nominację Mitta Romneya na kandydata stronnictwa w tegorocznych wyborach prezydenckich w USA 6 listopada.

"Rozumiem rozgoryczenie Neila Armstronga"

Zmarły w sobotę astronauta amerykański Neil Armstrong, pierwszy człowiek, który postawił stopę na Księżycu, krytykował administrację prezydenta Baracka Obamy za rezygnację z programu wznowienia lotów załogowych na Srebrny Glob. - Ja rozumiem absolutnie jego rozgoryczenie - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 generał Mirosław Hermaszewski.

Książę Harry dostanie naganę i straci połowę żołdu

Wnuk brytyjskiej królowej Elżbiety II książę Harry dostanie najpewniej naganę od dowódcy swej jednostki, a za narażenie na szwank imienia armii będzie musiał przeznaczyć jednorazowo połowę miesięcznego żołdu na cele charytatywne - twierdzi "Sunday Telegraph".

Ostro krytykuje Obamę. Najbardziej kasowy dokument roku?

Największą sensacją weekendu w amerykańskich kinach okazał się dokument "2016: Obama's America", który jest filmem mocno antyprezydenckim. Dziennikarz i pisarz Dinesh D’Souza nakręcił na podstawie swojego bestsellera obraz, który pokazuje m.in. wizję Stanów Zjednoczonych w 2016 roku, jeśli Barack Obama zwycięży walkę o drugą kadencję. Film podzielił krytyków i tłumy kinomanów, dzięki którym pokonał w box-officie nawet hollywoodzkie produkcje.

Armstrong: "następca Ikara", "wyjątkowy człowiek"

"Był następcą mitycznego Ikara", "wyjątkowy człowiek", "uczestniczył w czymś wielkim" - takimi określeniami polscy naukowcy nazywają Neila Armstronga, pierwszego człowieka na Księżycu. Astronauta zmarł wczoraj w wieku 82 lat.

Polonia niezadowolona z MSZ. Chcą nowej ustawy, mieszkań i świadczeń

"Z najwyższym niepokojem" IV Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy przyjął informacje o sposobie realizacji przez MSZ pomocy na rzecz Polaków za granicą - głosi uchwała przyjęta w niedzielę przez uczestników Zjazdu. Niedociagnięcia wynikały z przyczyn niezależnych od MSZ - odpowiedział już resort i zapewnił, że przyspieszy prace.