Według brytyjskich mediów księżna Kate mogła wrócić do Londynu z wiejskiej posiadłości swoich rodziców w Bucklebury, w hrabstwie Berkshire. Pierworodne dziecko księżnej i księcia Williama ma przyjść na świat w stolicy Wielkiej Brytanii.

Przed londyńskim szpitalem St Mary's w zachodniej części stolicy, gdzie ma przyjść na świat pierworodne dziecko księcia Williama i księżnej Kate, dyżur dziennikarzy z całego świata cały czas trwa. W piątek wieczorem naliczono ich ok. 200. - To oczekiwanie jest nudne jak krykiet - przyznaje wysłannik TVN24 Paweł Łukasik.

Nieznajomość prawa szkodzi, ale różnic kulturowych także. Młoda Norweżka zgwałcona w Dubaju trafiła do więzienia za seks pozamałżeński. Napastnikiem był kolega z pracy - Sudańczyk, ale po zgłoszeniu sprawy na policję to ofiara została pozbawiona paszportu i postawiona przed sądem. Wyrok zaskakuje nie mniej niż cała ta historia - 16 miesięcy więzienia. Jej rodzina błaga o pomoc, a my ostrzegamy i informujemy, co trzeba wiedzieć przed wyjazdem w tamte strony.

Mołdawianka, która w w chwili katastrofy Costa Concordii była na mostku kapitańskim razem z Francesco Schettino, broni go jak lwica. Mówi, że prawda o przyczynach wypadku jest zupełnie inna niż w akcie oskarżenia. Tam z kolei napisano, że Schettino podpłynął wielkim wycieczkowcem zbyt blisko wyspy Gilio, bo chciał ją kobiecie pokazać. Ona sama przekonuje, że nic z kapitanem ją nie łączyło i że była pasażerem jak tysiące innych osób na statku.

Sędzia sądu federalnego zablokowała wniosek o upadłość miasta Detroit i poleciła szefowi sztabu kryzysowego w Detroit Kevynowi Orrowi jego wycofanie. Sędzia twierdzi, że wniosek jest niezgodny z prawem stanowym i konstytucją Stanów Zjednoczonych.

Czy Polska odgrodzi się od Białorusi stalową siatką w obawie przed epidemią wirusa wśród białoruskich świń? Choć taki pomysł się pojawił, eksperci są sceptyczni, a niektórzy twierdzą nawet, że płot miałby raczej powstrzymać nielegalnych imigrantów, a nie zwierzęta.

Maszyna marzeń znowu zawodzi. Dreamliner japońskich linii lotniczych musiał przerwać lot z Bostonu do Tokio. Przyczyna usterki na razie nie jest znana, wiadomo za to, że zeszłotygodniowy pożar na pokładzie etiopskiego dreamlinera na lotnisku w Londynie wybuchł przez akumulator. Choć, jak pamiętamy, Boeing przeprowadził już wymianę akumulatorów w tych maszynach.

Hamas odrzucił w piątek oświadczenie o możliwości wznowienia izraelsko-palestyńskich rozmów pokojowych. Według ugrupowania, które zarządza Strefą Gazy, prezydent Mahmud Abbas nie ma prawa do reprezentowania Palestyńczyków.