"Watykan ma swoje 'leaks', które próbują wywołać zamęt"

Intrygi na szczytach władzy za Spiżową Bramą, korupcja, a nawet spisek na życie papieża - tym żyją włoskie media od kilku dni. Chociaż dotychczasowe próby zatamowania fali pogłosek przez Watykan nic nie dały, rzecznik Stolicy Apostolskiej ksiądz Federico Lombardi podjął kolejną próbę.

"Odrzucamy oskarżenia syjonistycznego reżimu"

Po poniedziałkowych zamachach na izraelskich dyplomatów w Gruzji i Indiach Tel Awiw szybko oskarżył o ich przeprowadzenie Iran. Teheran kategorycznie jednak zaprzecza, by był zaangażowany w ataki w Tbilisi i Delhi.

Lider socjalistów nie ma seksapilu?

Lider francuskich socjalistów Francois Hollande prowadzi w sondażach przed tegorocznymi wyborami prezydenckimi, lecz na samym końcu, gdy chodzi o seksapil - wynika z badania, którego wyniki podano w poniedziałek w radiu RTL.

Prawa ręka Osamy bin Ladena na wolności

Jordański islamista Abu Katada, uważany kiedyś za prawą rękę Osamy bin Ladena w Europie, został w poniedziałek zwolniony za kaucją z więzienia na mocy decyzji sądu z 6 lutego - poinformowały brytyjskie media. Rząd brytyjski już zapowiedział, że "użyje wszelkich możliwych sposobów" w celu deportowania go do Jordanii.

Bruksela zadowolona z debaty ws. ACTA

Komisja Europejska wyraziła w poniedziałek zadowolenie z debaty o ACTA, ale jednocześnie potwierdziła swe przekonanie o istotnym znaczeniu ochrony własności intelektualnej dla gospodarki UE w obliczu rosnącej konkurencji ze strony wschodzących gospodarek.

Bułgaria odwraca się od ACTA. Wycofa podpis?

Bułgarska telewizja publiczna twierdzi, że Sofia wycofa swój podpis pod umową handlową ACTA dotyczącą zwalczania obrotu towarami podrabianymi. Telewizja poinformowała o tym w poniedziałek, powołując się na anonimowe źródła rządowe.

Podczas wizyty Putina niedaleko spadł Su-24

W poniedziałek w obwodzie kurgańskim bombowiec Su-24 runął na ziemię, piloci katapultowali się i przeżyli - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony. Do kolejnej w ostatnich latach katastrofy samolotu tego typu doszło podczas wizyty Władimira Putina w stolicy obwodu, Kurganie.

Rząd Holandii umywa ręce ws. antypolskiego portalu

Rząd Holandii nie będzie zajmował stanowiska ws. portalu Partii na rzecz Wolności (PVV), na którym można zgłaszać skargi na imigrantów - powiedział w poniedziałek premier rządu Mark Rutte. Zaznaczył, że "chodzi o portal partyjny, a nie rządowy". Tego samego dnia ambasadorowie kilku krajów UE podpisali list wzywający holenderskich polityków do odcięcia się od inicjatywy PVV.

Uszkodzili pomnik babci Kima. Kult jednostki się chwieje?

Kult jednostki, a właściwie kult dynastii Kimów budzi coraz większy sprzeciw w Północnej Korei? Na to mogą wskazywać coraz liczniejsze przypadki dewastowania miejsc i symboli związanych z panującym w Phenianie rodem. Spoza żelaznej kurtyny nadeszły informacje, że w październiku uszkodzono pomnik Kim Jong-suk, babci Kim Dzong Una, matki Kim Dzong Ila. Inny poświęcony jej pomnik zniszczono w Phenianie w kwietniu ub.r.

Rząd Orbana wdzięczny Tuskowi

Polsce i Litwie należy podziękować za ich wsparcie w łagodzeniu ostatnich ataków na Węgry - oświadczył w poniedziałek sekretarz stanu w węgierskim ministerstwie spraw zagranicznych Zsolt Nemeth, cytowany przez agencję MTI. Według niego rząd Węgier zaproponował, by parlament uchwalił dekret, wyrażający wdzięczność dla przywódców obu państw.

Rosyjskie samoloty i rakiety będą bronić Białorusi

Prezydent Aleksandr Łukaszenka zatwierdził w poniedziałek porozumienie z Rosją o wspólnej ochronie zewnętrznej granicy powietrznej Związku Białorusi i Rosji (ZBiR) oraz utworzeniu wspólnego systemu obrony przeciwlotniczej - podała jego administracja. Opozycyjne media zarzucają Łukaszence, że rezygnuje z części suwerenności w zamian za otrzymany od Rosjan kredyt.

Tymoszenko czuje się lepiej. "Spróbowała jedzenia"

Skazana na siedem lat więzienia Julia Tymoszenko, która od kilku miesięcy narzeka na silne bóle kręgosłupa, zaczęła się samodzielnie poruszać - oświadczyła w poniedziałek ukraińska rzeczniczka praw człowieka Nina Karpaczowa. Wcześniej tego dnia Prokuratura Generalna w Kijowie poinformowała, że na Ukrainę przybyła grupa kanadyjskich i niemieckich lekarzy, którzy zbadają stan zdrowia b. premier Ukrainy.

Najzimniejsza noc tej zimy w Moskwie

Od początku roku w Rosji wskutek silnych mrozów zmarło już 215 osób, a 5,5 tys. trafiło do szpitali z odmrożeniami - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia i Polityki Społecznej. Wielu spośród poszkodowanych to bezdomni.

Niemiecki rząd: ACTA "potrzebna i słuszna"

Rząd Niemiec uważa, że międzynarodowa umowa ACTA jest "potrzebna i słuszna" oraz jest gotów wyjaśnić wszelkie wątpliwości, jakie mogą się pojawić odnośnie porozumienia - oświadczył w poniedziałek rzecznik rządu w Berlinie Steffen Seibert.

"Azbestowy proces". 16 lat więzienia razy dwa

Wyrok skazujący w "azbestowym procesie wszechczasów". Szwajcarski biznesmen i belgijski baron skazani zostali przez włoski sąd na 16 lat więzienia za zaniedbania, które doprowadziły do śmierci ponad 2 tys. pracowników zakładów produkujących eternit.

Córka pastora postrzelona w głowę w kościele

Tragiczny finał zachwalania broni w kościele. Ku zaskoczeniu właściciela, pistolet wypalił. Ranna w głowę została córka pastora. Do wypadku doszło w mieście St. Petersburg na Florydzie - informuje FOX News.

Zamachy na dyplomatów z Izraela. "Stoi za tym Iran"

W samochodach pracowników ambasady Izraela w stolicy Indii Delhi oraz stolicy Gruzji Tbilisi podłożono bomby - podały izraelskie media. W Delhi ranna została żona jednego z urzędników, która wjeżdżała akurat na teren placówki i kierowca, a w Tbilisi ładunek udało się w porę zneutralizować. Izraelskie władze sądzą, że zamachy mają związek z czwartą rocznicą śmierci Imada Mughniyah - jednego z twórców Hezbollahu.

Mógł być drugi Czarnobyl po pożarze na Jekaterynburgu?

Pożar na rosyjskim okręcie atomowym K-84 Jekaterynburg mógł spowodować katastrofę porównywalną do tej w Czarnobylu w 1986 roku - twierdzi tygodnik "Kommiersant-Włast". Do pożaru doszło 29 grudnia, gdy jednostka stała w suchym doku stoczni remontowej w Rosłakowie, w obwodzie murmańskim.

Groził bombą na Schiphol. Sprawca alarmu aresztowany

Mężczyzna, który w poniedziałek wywołał alarm bombowy na lotnisku w Amsterdamie, został aresztowany przez policję - podały holenderskie media. Wcześniej podawały one, że w jednej z lotniskowych toalet ukrywa się mężczyzna twierdzący, że ma ładunek wybuchowy.

Miasto wygląda jak po wojnie

Podpalone budynki, zniszczone przystanki oraz wejścia do metra, powyrywane płyty chodnikowe i kilkadziesiąt rannych osób. Taki wygląda krajobraz po nocnych, antyrządowych demonstracjach przeciwko kolejnym oszczędnościom, do jakich doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Atenach. Zdjęcia oraz relacje ze stolicy Grecji na bieżąco otrzymujemy od naszych internautów oraz Reporterów 24.

MSZ: Żałujemy, że Białoruś uporczywie atakuje Polskę

Oskarżenia pod adresem Polski padające w filmie "Lekcje polskiego", wyemitowanym w państwowej telewizji białoruskiej, oparte są na fałszywkach i są absurdalne - powiedział PAP rzecznik polskiego MSZ Marcin Bosacki. Także jeden z "bohaterów" filmu, białoruski opozycjonista Uładzimir Niaklajeu, nazwał "fałszywką" film, w którym zarzucono mu przyjęcie z polskiej ambasady w Mińsku pieniędzy na organizację protestu powyborczego w 2010 r. - Telewizja pokazuje, co komu przychodzi do głowy, byle tylko skompromitować opozycję - stwierdził.

Rosja "mięknie" w sprawie Syrii? Powstańcy obronili Rastan

Rosja "studiuje" propozycję Ligi Arabskiej w sprawie rozmieszczenia w Syrii wspólnych oenzetowsko-arabskich sił pokojowych, jednak wcześniej musi dojść do zawieszenia broni - oznajmił szef dyplomacji rosyjskiej Siergiej Ławrow, stwierdzając jednak, że będzie to trudne, bo "rebelianci nie podlegają żadnej kontroli". Tymczasem Syryjczycy walczący z siłami prezydenta Baszara el-Asada odparli atak na miasto Rastan, które kontrolują od końca stycznia.

"Czy wrócimy jeszcze do Syrii?"

Jeszcze do niedawna syryjskie miasta pełne były turystów. Przyjezdni chętnie zwiedzali zabytki, poznawali tamtejsze zwyczaje, smakowali lokalne potrawy. Również na targach tętniło życie. Syryjscy sprzedawcy przypraw i tkanin żwawo nawoływali do swoich stoisk. Jednak od roku - z powodu krwawych zamieszek - Syria nie jest już tak często odwiedzanym krajem. Reporter 24 Christoph przypomina swoją ostatnią podróż po Syrii i zastanawia się, czy kraj ten wróci do dawnej świetności.

"Zakapturzeni" podpalali Ateny. "Jak po bitwie"

Greccy politycy tną wydatki, które wymusza na nich Unia Europejska, a ateńczycy w geście sprzeciwu rujnują swoje miasto. W niedzielnych starciach, które miały miejsce na ulicach stolicy Grecji, ranne zostały 74 osoby. - Za te walki odpowiada głównie grupa ok. 200 osób, zwanych tutaj "Zakapturzonymi" - tłumaczyła na antenie TVN24 Katarzyna Jakielaszek z "Kuriera Ateńskiego".

97,14 proc. głosów dla prezydenta

Prezydent Turkmenistanu Kurbankuły Berdymuchammedow bezapelacyjnie wygrał ponownie niedzielne wybory na szefa państwa uzyskując 97,14 procent głosów - poinformowała w poniedziałek komisja wyborcza.

Premier Pakistanu oskarżony o obrazę

Sąd Najwyższy w Pakistanie w poniedziałek oficjalnie oskarżył premiera tego kraju Jusufa Razę Gilaniego o obrazę wymiaru sprawiedliwości. Podczas krótkiego przesłuchania polityk nie przyznał się do winy - poinformował jego prawnik.

Chavez poznał rywala

Gubernator stanu Miranda, 39-letni Henrique Capriles, został w niedzielę wybrany przez opozycję na jej kandydata w wyborach prezydenta Wenezueli. Capriles będzie walczył o najwyższy urząd w państwie z obecnym prezydentem Hugo Chavezem sprawującym władzę od 13 lat.