Rosjanin Dymitr Agarkow miał dość ofert kart kredytowych "skierowanych tylko do niego". Jedną z przesłanych mu przez bank umów zeskanował i zmienił w niej warunki, ustalając zerowe oprocentowanie i brak opłat czy limitu na karcie. O dziwo bank podpisał umowę, ale teraz chce się z tego wycofać. Sprawa trafiła do sądu.

Już prawie tydzień trwają w USA poszukiwania 40-letniego Jamesa DiMaggio. Mężczyzna jest podejrzewany o porwanie 16-latki i zabicie jej rodziny - matki oraz 8-letniego brata. Ostatnio parę widziano w środę - spotkali ich podróżnicy. Nie wiedzieli jednak, że mają do czynienia z porywaczem.

Co najmniej dwie osoby nie żyją po tym, jak mały samolot spadł na dwa domy w East Haven w amerykańskim stanie Connecticut. Ofiary to prawdopodobnie dwoje dzieci będące w jednym z domów.

Nie ustają demonstracje w Egipcie, które powodują coraz większe napięcia pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami odsuniętego od władzy prezydenta Mohammeda Mursiego. Zwaśnione strony ścierają się w różnych zakątkach Egiptu.

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zaapelował w piątek, z okazji święta muzułmańskiego Id al-Fitr, obchodzonego na końcu ramadanu - miesiąca postu, o pojednanie narodowe w Egipcie i powstrzymanie się od aktów przemocy.

Jak kontaktują się ze sobą szefowie Al Kaidy? Z czego korzystają? Te pytania od dawna nurtują wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Pytania są jak najbardziej aktualne, zwłaszcza po informacji, że powodem zamknięcia około 20 ambasad amerykańskich była telekonferencja szefów terrorystycznych oddziałów.

- Prywatnie nie mam złych stosunków z Putinem - powiedział prezydent USA Barack Obama w czasie piątkowej konferencji prasowej w Białym Domu. Podkreślił, że w stosunkach amerykańsko-rosyjskich jest "pewnego rodzaju napięcie" od upadku Związku Radzieckiego. Wyjaśnił, że w niektórych obszarach jest duża współpraca, a w innych duża konkurencyjność. Zapowiedział także, że USA nie zbojkotuje Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Pierwszy tydzień, który Edward Snowden spędził w Rosji po przyznaniu mu tymczasowego azylu, upłynął w najgłębszej tajemnicy. Jego adwokat poinformował jedynie, że odzyskuje on siły po "koszmarze" pobytu w strefie tranzytowej lotniska Szeremietiewo w Moskwie. Prawnik wydał krótki komunikat, po czym wyjechał na kilkutygodniowe wakacje.

Nie będzie spotkania Obamy z Putinem na marginesie szczytu G20, choć na zimną wojnę pomiędzy USA a Rosją się nie zanosi. Doradca Putina zapewnił w Moskwie, że "kontakty pomiędzy państwami zostaną wznowione, bo ich brak prowadzi w ślepy zaułek". Komentatorzy są jednak zdania, że to Rosja ponosi winę za ochłodzenie stosunków. - Reset okazał się fiaskiem - przekonują.

Dwaj piloci pracujący dla Turkish Airlines zostali porwani w Libanie w pobliżu międzynarodowego lotniska w Bejrucie - podaje BBC News. Libańczycy, którzy przyznają się do napaści, żądają wymiany dwóch pilotów na dziewięciu pielgrzymów uprowadzonych w maju 2012 roku w Syrii.

Turyści zwiedzający wieżę Eiffla zostali ewakuowani w piątkowe popołudnie po alarmie bombowym - podaje Reuters. Alarm okazał się fałszywy i po dwóch godzinach zwiedzający zostali ponownie wpuszczeni na teren zabytku.