Paulo Henrique Machado od kiedy pamięta jest przykuty do łóżka, a jego domem jest szpitalna sala. Lekarze dawali mu dekadę życia, a on żyje już ponad czterdzieści lat. Świat poza murami szpitala zobaczył może 50 razy, a jego największym przeżyciem była pierwsza wizyta na plaży. - Otworzyłem drzwi samochodu i zobaczyłem morze. Byłem zaskoczony. Nie wiedziałem co to! - wspomina.

Paryska fantazja chińskiego dewelopera obróciła się w koszmar. Tianducheng - zaprojektowana na 10 tysięcy mieszkańców replika stolicy Francji wybudowana w państwie środka - straszy pustkami. Przekonał się o tym na własne oczy fotoreporter Reutersa, który odwiedził miasto.

Co najmniej trzy osoby zginęły, a cztery zostały ranne w poniedziałkowej strzelanie, do której doszło na przedmieściach Pittsburgha w stanie Pensylwania. Szaleniec otworzył ogień do członków samorządowego spotkania. Został aresztowany.

Tymczasowy prezydent Egiptu Adli Mansur wydał w poniedziałek dekret oznaczający, że obraza głowy państwa nie będzie już karana więzieniem. Pod rządami obalonego 3 lipca prezydenta Mohammeda Mursiego takich spraw o obrazę było szczególnie dużo.

Szef Al-Kaidy w Pakistanie i jego odpowiednik w Jemenie wspólnie planowali dokonanie serii zamachów na Bliskim Wschodzie i w Afryce - poinformował "The New York Times" w poniedziałek, powołując się na przedstawicieli amerykańskiego wywiadu. Przechwycona korespondencja Ajmana al-Zawahiriego i Abu Basira stała się powodem zamknięcia ponad 20 ambasad i konsulatów USA na Bliskim Wschodzie i Afryce.