Tunezja odzyskała 28 mln dolarów z konta żony dyktatora

Gdy uliczne protesty obaliły w 2011 roku autorytarne rządy jej męża, prezydenta Tunezji Ben Aliego, Laila Ben Ali "wypłaciła" sobie z banku narodowego kilka walizek złota i uciekła prywatnym samolotem. Teraz część skradzionych pieniędzy wróciło do kraju przy pomocy ONZ.

Na Hawajach zadomowiły się Raptory

Gotowość bojową osiągnęła ostatnia amerykańska jednostka uzbrojona w myśliwce F-22 Raptor. 20 nowoczesnych myśliwców piątej generacji zadomowiło się na stałe na Hawajach. To jedyna baza F-22 poza Ameryką Północną i położona najbliżej Azji.

Haker zostawił ślad. Seul ma adres i dowody na cyberatak Północy

Jeden z hakerów, który dokonał "rozpoznania" południowokoreańskich komputerów przed zmasowanym atakiem cybernetycznym, zostawił po sobie ślad w postaci adresu IP. Służbom Południa pomógł przypadek. Po zidentyfikowaniu IP okazało się, że przypisany mu sprzęt znajduje się w Pjongjangu.

"Polski orzeł jako stale ograbiana ofiara". Mocny komentarz dziennika z Niemiec

Instrumentalizacja katastrofy smoleńskiej i dyskusja o wizerunku AK w filmie ZDF "Nasze matki, nasi ojcowie" dowodzą, że nowoczesna Polska, odnosząca sukcesy w gospodarce i kulturze, w polityce kurczowo trzyma się przeszłości - pisze "Sueddeutsche Zeitung". Dodając, że w Polsce dominują często "zwolennicy martyrologii, którzy chętnie przedstawiają polskiego orła jako stale ograbianą ofiarę".

"Celem ataków lotniczych jest terroryzowanie cywilów"

W nalotach syryjskiego lotnictwa reżimowego na obiekty cywilne zginęło od lata ubiegłego roku co najmniej 4,3 tys. cywilów - poinformowała w czwartek międzynarodowa organizacja praw człowieka Human Rights Watch (HRW).

Usuną bohaterów kreskówek z ulic? Chroni je pierwsza poprawka

Nowy Jork planuje podjąć walkę z osobami przebranymi za postacie z kreskówek, którzy na ulicach miasta pozują do zdjęć, a później często w wulgarny i agresywny sposób domagają się zapłaty. Może to być jednak trudne ze względu na pierwszą poprawkę do konstytucji - poinformował magazyn "The Atlantic".

Rok temu Kim został szefem partii. Naród świętuje

Przywódca Kim Dzong Un przyczynił się do budowy Korei Północnej jako potężnego narodu - napisała państwowa gazeta "Rodong Sinmun". Kraj świętuje pierwszą rocznicę zajęcia przez Kima najwyższego stanowiska w rządzącej partii komunistycznej.

Kuba otwiera więzienia. Dla dziennikarzy

Po raz pierwszy od dziewięciu lat kubańskie władze otworzyły więzienia dla dziennikarzy. Dzień otwarty dla prasy odbył się w trzech zakładach w Hawanie, w tym największym na wyspie - Combinado del Este.

Rakieta Korei Północnej gotowa do startu. Japonia: zestrzelić wszystko

Co najmniej jedna rakieta balistyczna na wschodnim wybrzeżu Korei Północnej została przygotowana do startu z mobilnej wyrzutni - poinformowało w czwartek ministerstwo obrony Japonii. Szef resortu nakazał w związku z tym zestrzelenie jakichkolwiek zbliżających się do przestrzeni powietrznej kraju pocisków. Na morze wypłynęły też okręty wyposażone w systemy antyrakietowe Aegis.

Co z 53 tys. robotników z Kaesong? "To idealni pracownicy"

Decyzja o zawieszeniu działalności w kompleksie Kaesong, w którym wspólnie pracowali Koreańczycy z Północy i Południa, to nie tylko kolejny krok w wojennej retoryce Kim Dzong Una, ale i dramat dla 53 tysięcy ludzi, którzy stracili pracę. Strefa była też ostatnim miejscem, gdzie obywatele obu krajów mogli się ze sobą spotykać. Zdarzały się nawet romanse.

Obama pokazał projekt budżetu. Z cięciami w socjalu

Barack Obama przedstawił w środę plan przyszłorocznego budżetu, który zakłada redukcję deficytu do 4,4 proc. PKB. By zademonstrować wolę kompromisu z Republikanami, proponuje redukcję wydatków socjalnych, jak emerytury i opieka zdrowotna dla starszych.

Kontrowersyjny hołd dla Thatcher. Bojkot części posłów

Premier W. Brytanii David Cameron rozpoczął wielogodzinną specjalną sesję Izby Gmin, pomyślaną jako hołd dla zmarłej w poniedziałek byłej premier Margaret Thatcher. Część posłów opozycyjnej Partii Pracy sesję zbojkotowała.