Słowacy aresztowani w Iranie. Szpiegowali na lotniach?

Władze Iranu aresztowały grupę pięciu bądź sześciu Słowaków pod zarzutem, że szybując na lotniach fotografowali między innymi obiekty wojskowe - poinformował w piątek słowacki dziennik "Sme", powołując się na ministerstwo spraw zagranicznych Słowacji.

Proces podejrzanych o morderstwo dobosza ruszy w listopadzie

22-letni Michael Adebowale i 28-letni Michael Adebolajo staną przed sądem po raz pierwszy 18 listopada - zdecydował w piątek sędzia, który przeprowadził przesłuchanie wstępne w sprawie zamordowania dobosza Lee Rigby'ego w Londynie. Oskarżeni pojawili się w sądzie za pośrednictwem przekazu wideo z więzienia, w którym czekają na proces. Przed sądem potwierdzili tylko swoją tożsamość.

Utajnienia w aktach Eichmanna "zasadne"

Niemiecki Federalny Trybunał Administracyjny odrzucił skargę dziennika "Bild" na utajnienie fragmentów akt przechowywanych przez niemiecką agencję wywiadu BND, dotyczących nazistowskiego zbrodniarza Adolfa Eichmanna - poinformowały w piątek media. Część z nich została zamazana "ze względu na interesy bezpieczeństwa państwa".

Ojciec Snowdena: Syn wróci do USA, ale pod pewnymi warunkami

Jestem przekonany, że mój syn wróci do Stanów Zjednoczonych, ale pod pewnymi warunkami - powiedział w wywiadzie dla "NBC Today" Lonnie Snowden, ojciec byłego analityka CIA. Jednym z nich jest zapewnienie, że ścigany były analityk CIA nie zostanie zatrzymany przed rozpoczęciem procesu.

Francja oszczędza na defiladzie roku

Na tegoroczne obchody 224. rocznicy burzenia Bastylii w Paryżu władze przeznaczą o 400-600 tys. euro mniej niż podczas ubiegłorocznej defilady - podaje "Le Figaro".

Seria tajemniczych włamań do aut. FBI bezsilnie rozkłada ręce

Policjanci w USA muszą zmierzyć się z nową generacją złodziei samochodów. W całych Stanach Zjednoczonych dochodzi do włamań do aut przy użyciu małego elektronicznego urządzenia. FBI wciąż nie jest w stanie ustalić, jak działa ten tajemniczy przedmiot.

Oszustwa i korupcja w Banku Watykańskim? Aresztowali biskupa

W ramach śledztwa w sprawie Banku Watykańskiego aresztowano biskupa, członka włoskich tajnych służb oraz pośrednika finansowego - poinformowały włoskie media. Wszyscy trzej są podejrzani o oszustwo i korupcję - twierdzi telewizja Sky TG-24. Śledztwo, które doprowadziło do aresztowań, koncentrowało się na próbie nielegalnego wwiezienia do Włoch ze Szwajcarii 20 milionów euro.

Rok 1983. O włos od wojny nuklearnej. Scenariusz III wojny światowej

Niewiele brakowało, a w 1983 r. w wyniku nieporozumień i braku komunikacji między Zachodem a Związkiem Radzieckim, doszłoby do wybuchu III wojny światowej z użyciem broni jądrowej. Moskwa była przekonana, że Stany Zjednoczone i NATO przygotowują uderzenie na ZSRR, z kolei Zachód nie zdawał sobie do końca sprawy, że Rosjanie, nie chcąc być zaskoczeni, są gotowi do kontrataku jądrowego.

Sposób na wygrane wybory? Premier skaczący w stroju supermana

Czy skaczący premier w stroju supermana przyniesie japońskiej partii zwycięstwo w nadchodzących wyborach? Jej liderzy wierzą, że tak. Aby przekonać do siebie młodych, rządząca w kraju Kwitnącej Wiśni Partia Liberalno-Demokratyczna przygotowała specjalną grę na smartfony z premierem Shinzo Abe w roli głównej.

Prezydent Ekwadoru: Wciąż bez azylu dla Snowdena

Nie została jeszcze wydana zgoda na przyjazd do Ekwadoru Edwarda Snowdena - oświadczył prezydent Rafael Correa Delgado. Były pracownik amerykańskiego wywiadu, ścigany przez USA za szpiegostwo, poprosił o azyl. Prezydent Ekwadoru poinformował, że Snowden nadal przebywa w Rosji.

Ustawą w dania z mikrofalówki

Nad Sekwaną chcą świeżych potraw. Izba niższa francuskiego parlamentu przegłosowała ustawę, która zobowiązuje restauratorów do ujawniania, które z posiłków, serwowanych w ich lokalach, są przygotowywane na miejscu, i nie są podgrzewanymi daniami gotowymi.

Nerwowo w pierwszym dniu szczytu UE. Przez brytyjski rabat

- Kraje UE zaakceptowały budżet UE na lata 2014-2020, a problem z rabatem brytyjskim miał charakter techniczny, a nie polityczny - uspokajał po pierwszym dniu szczytu UE przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Nieoficjalnie mówiono, że spór o brytyjski rabat skomplikował i przedłużył czwartkowe spotkanie unijnych przywódców w Brukseli.

Przywódcy UE dostali jednak ciepły posiłek

Szefowie państw UE mieli obejść się smakiem podczas czwartkowej kolacji na szczycie w Brukseli. Związki zawodowe zapowiedziały bowiem, że z powodu trwającego strajku uczestnicy unijnego spotkania będą musieli zadowolić się jedynie kanapkami. Ostatecznie jednak przywódcom podano ciepły posiłek.

Zarzuty wobec Carnajewa są zasadne. Czeka go proces

Wielka ława przysięgłych utrzymała w mocy zarzuty wobec Dżochara Carnajewa. 19-latek jest oskarżony o zabicie czterech osób i użycie broni masowego rażenia, w związku z kwietniowym zamachem na mecie maratonu w Bostonie.

Miał zabić 2746 wrogów. "Najbardziej zabójczy" żołnierz USA, czy największy kłamca?

Dillard Johnson, były sierżant US Army, napisał wspomnienia, które wywołały burzę. W swojej książce twierdzi, iż podczas wojny w Iraku zabił 2746 wrogów, co czyniłoby z niego "najbardziej zabójczego" żołnierza USA w historii. Wielu weteranów zarzuca mu niedopuszczalne chełpienie się i skrajne przerysowanie swoich osiągnięć, nazywając go wprost "wielkim kłamcą".

Ostatnia droga Jamesa Gandolfiniego

Tłumy fanów, rodzina i przyjaciele pożegnali Jamesa Gandolfiniego. Aktor znany najbardziej z swojej roli gangstera Tony'ego Soprano spoczął na cmentarzu w New Jersey.

400 mld zł dla Polski? "Chyba dzisiaj uzyskamy potwierdzenie"

Przed rozpoczęciem dwudniowego szczytu UE w Brukseli Donald Tusk wyraził nadzieję, że dojdzie na nim do "potwierdzenia" przyznania Polsce 400 miliardów złotych z budżetu UE na lata 2014-2020. Premier powiedział również, że do kraju trafią dwa miliardy złotych na pomoc dla młodych bezrobotnych.