Świat

"Kate i William są już w Londynie"

Świat


Według brytyjskich mediów księżna Kate mogła wrócić do Londynu z wiejskiej posiadłości swoich rodziców w Bucklebury, w hrabstwie Berkshire. Pierworodne dziecko księżnej i księcia Williama ma przyjść na świat w stolicy Wielkiej Brytanii.

Telewizja Sky News podała, że Kate i William są już w Londynie. Nie jest jednak jasne, czy przebywają w szpitalu St Mary's w zachodniej części stolicy, gdzie ma się odbyć poród, czy też wrócili do Pałacu Kensington.

Przed prywatną kliniką od dwóch tygodni koczują dziennikarze i fotografowie.

Oczekująca rozwiązania 31-letnia księżna Kate spędziła weekend z rodzicami w ich wiejskiej posiadłości w Bucklebury (Berkshire). Jest z nią książę William, który przerwał służbę w wojsku i wziął urlop.

Poród jeszcze w tym tygodniu?

Poród odbędzie się dwa lata i trzy miesiące po ślubie Kate i Williama. - Wszyscy czekamy przy telefonie i mamy nadzieję, że dziecko księcia Williama i księżnej Kate urodzi się jeszcze w tym tygodniu - powiedziała we wtorek małżonka księcia Walii Camilla Parker-Bowles.

"Royal baby" będzie pierwszym wnukiem księcia Karola i trzecim prawnukiem królowej Elżbiety II. O narodzinach trzeciej osoby w sukcesji do tronu jako pierwsza dowie się ścisła rodzina królewska. Do Elżbiety II osobiście zatelefonuje William ze specjalnego szyfrującego telefonu używanego przez funkcjonariuszy tajnych służb do celów operacyjnych.

Autor: rf\mtom / Źródło: PAP

Raporty: