329 zarzutów dla gwałciciela z Cleveland

329 zarzutów postawiono w piątek Arielowi Castro, oskarżonemu o porwanie i przetrzymywanie trzech młodych kobiet z Cleveland - poinformowały władze. Jeden z zarzutów dotyczy też zabójstwa, a inne - gwałtów.

Bohaterska suczka z Filipin wraca do domu

Bohaterska suczka z Filipin, która ocaliła dwie dziewczynki przed wypadkiem, wróciła do domu. Kabang dzięki datkom osób z całego świata przeszła skomplikowane leczenie w Kalifornii.

Rozmowy Chiny-USA o cyberprzestępczości. W luksusowej rezydencji

Pierwszego dnia nieformalnego szczytu USA-Chiny w luksusowej rezydencji w Kalifornii prezydenci Barack Obama i Xi Jinping deklarowali wolę budowania nowego modelu współpracy między dwiema największymi gospodarkami świata. Zapowiedzieli też współpracę w walce z cyberatakami. Spotkaniu towarzyszą protesty. Demonstranci domagają się, by rozmowy nie dotyczyły tylko gospodarki, ale także praw człowieka.

Mandela oddycha samodzielnie. "To dobry znak"

94-letni Nelson Mandela trafił w nocy z piątku na sobotę po raz kolejny do szpitala z powodu infekcji płuc. Jego stan jest określany jako "poważny, lecz stabilny" - poinformował w sobotę urząd prezydenta RPA. Później dodał, że Mandela oddycha samodzielnie, co należy uznać za dobry znak.

Burmistrz Lwówka: Wycieczka była nagrodą za dobre wyniki w nauce

W urzędzie gminy w Lwówku Śląskim utworzono sztab kryzysowy. Jak poinformował w TVN24 burmistrz Ludwik Kaziów, sztab udziela wszelkich informacji na temat wypadku. - Spośród 43 uczestników wycieczki pięć osób było spoza gminy Lwówek, pozostali to mieszkańcy gminy - podkreślił Kaziów.

Film o strajkach i "Solidarności" w Chinach. Kopacz na pokazie przedpremierowym

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz obejrzała w Kantonie chiński film o 20 latach najnowszej historii Polski. Zdaniem polskich dyplomatów, to najodważniejsza do tej pory próba pokazania wszystkich ważnych dla polskiej demokracji symboli, jak ruch Solidarności, strajk sierpniowy i odzyskanie niepodległości, zaprezentowana w oficjalnych mediach.

Koree potwierdziły chęć odbycia rozmów. Spotkanie w środę?

Korea Płd. i Korea Płn. potwierdziły w sobotę chęć zorganizowania pierwszego od lat spotkania przedstawicieli władz z Seulu i Pjongjangu. Rozmowy mają się odbyć we wsi Panmundżom, położonej na ufortyfikowanej granicy między dwoma państwami koreańskimi.

Amerykanie prześwietlają serwery. Unia "zaniepokojona"

Unia Europejska jest "zaniepokojona" amerykańskim programem zbierania danych z serwerów firm internetowych i zwróci się do władz USA z prośbą o wyjaśnienia - poinformowała unijna komisarz spraw wewnętrznych Cecilia Malmstroem.

ONZ nie chce Rosjan na Wzgórzach Golan

ONZ nie może przyjąć propozycji Władimira Putina. Prezydent Rosji powiedział w piątek, że jego kraj jest gotowy wysłać na Wzgórza Golan swoich żołnierzy, by zastąpili kontyngent austriacki wycofywany ze względów bezpieczeństwa z sił ONZ w tym regionie.

Unia zmienia Schengen. Kontrole na granicach nawet na 2 lata

Ministrowie spraw wewnętrznych państw UE zatwierdzili w piątek w Luksemburgu reformę systemu Schengen, dopuszczającą tymczasowe przywrócenie kontroli na wewnętrznych granicach Unii, a także pakiet przepisów reformujących europejską politykę azylową.

Biblia bestsellerem w najmniej religijnym kraju Europy

W Norwegii, najmniej religijnym kraju Europy, gdzie do kościoła chodzi zaledwie 1 procent ludności, nowe tłumaczenie Biblii jest na szczycie listy bestsellerów. Pokonało nawet największy hit ostatniego roku - powieść erotyczną "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Przedstawiciele Kościoła przyznali, że pomógł marketing - opowieści biblijne promowano jak beletrystykę.

Parada równości w Tel Awiwie. W niej pierwsi geje Francji

Dziesiątki tysięcy osób wzięły w piątek udział w paradzie Gay Pride w Tel Awiwie. Parada w tym mieście, uznawanym za wyjątkowo przyjazne dla gejów, przyciąga co roku tłumy turystów. W sumie w manifestacji wzięło udział 25 tysięcy osób.

Szef wywiadu USA: Rząd legalnie pozyskuje dane internautów

Dane zbierane z serwerów firm internetowych dotyczą głównie obcokrajowców - powiedział szef wywiadu amerykańskiego James Clapper. Bronił tej praktyki jako legalnego narzędzia pozyskiwania cennych informacji, by chronić kraj przed zagrożeniami. "Washington Post" oraz brytyjski "Guardian" ujawniły dokumenty na temat programu, który umożliwiał sprawdzanie danych milionów Amerykanów korzystających z usług telekomunikacyjnych i internetowych. Google, Apple i inni giganci zaprzeczają, by dostarczali rządowi jakiekolwiek dane.

"New York Times" sam się ocenzurował po skrytykowaniu Obamy

Redakcja "New York Timesa", która opublikowała bardzo krytyczny tekst wobec Białego Domu po ujawnieniu informacji o zbieraniu przez rząd danych telefonicznych 120 mln Amerykanów, kilka godzin później nagle go wygładziła. Pierwotnie napisano, że "administracja Obamy straciła wszelką wiarygodność". Potem dodano na koniec zdania frazę: "w tym względzie".

Prawie co drugi Brytyjczyk zachoruje na raka

Odsetek obywateli Wielkiej Brytanii, którzy zachorują na raka w ciągu swojego życia wzrośnie do prawie 50 proc. w roku 2020 - wynika z prognoz opracowanych przez badaczy na Wyspach. W 1992 r. prognozy mówiły o tym, że choroba dotknie co trzeciego mieszkańca Zjednoczonego Królestwa. Teraz "pewnych" choroby jest 44 proc. z nich.