Myśliwce lub atomowy okręt za nabiał. Niecodzienna oferta Rosji

Jak zapłacić wysoki rachunek za dostawy mlecznych produktów? Jeśli jest się atomowym mocarstwem, ale bez gotówki, można zawsze zaoferować coś z ogromnego arsenału. Tak zrobiła Rosja w 1993 r., proponując Nowej Zelandii dwa myśliwce lub atomowy okręt podwodny.

Drugi Medal Honoru za jedną bitwę. Akcja nagrana z pokładu śmigłowca

Rutynowy wypad w 2009 roku do zagubionej w afgańskich górach wioski zakończył się koszmarem. Kolumna wojsk afgańsko-amerykańskich dostała się pod silny ostrzał rebeliantów i niemal została zniszczona. Wyjątkowo twarda postawa części żołnierzy pozwoliła jednak na wycofanie się. Za heroiczne czyny w tym starciu wręczono właśnie drugi Medal Honoru, najwyższe odznaczenie wojskowe USA. W sieci ukazało się też nagranie fragmentu walk.

Strajk nauczycieli, starcia z policją

Wtorkowe protesty nauczycieli w Brazylii przerodziły się w zamieszki uliczne. W manifestacji, która zakończyła się starciami z policją, wzięło udział, według różnych szacunków, od 7 do 10 tysięcy ludzi.

Wybory jeden, a nie dwa dni. 100 milionów oszczędności

Od przyszłego roku we Włoszech wybory trwać będą tylko jeden dzień, w niedzielę , a nie jak dotychczas dwa włącznie z poniedziałkiem - postanowił rząd Enrico Letty. Dzięki temu, jak obliczono, podczas każdych wyborów będzie można zaoszczędzić 100 milionów euro.

Merkel wciąż bez partnera

Zwycięzcy wyborów w Niemczech, partie chadeckie CDU i CSU, nadal nie mają partnera do utworzenia koalicyjnego rządu na najbliższe cztery lata. Rozmowy z Zielonymi we wtorek zakończyły się fiaskiem. Na czwartek zapowiedziano kolejne negocjacje z SPD.

Prokurator z Dominikany: proces ks. Gila możliwy w Polsce

Prokuratura na Dominikanie kompletuje dokumentację ws. polskich duchownych podejrzewanych o pedofilię. Chodzi o księdza Wojciecha Gila i byłego nuncjusza papieskiego abp. Józefa Wesołowskiego. Według tamtejszych śledczych do procesu mogłoby dojść na terenie Polski.

Fitch grozi Stanom obniżeniem ratingu

Agencja ratingowa Fitch zakomunikowała we wtorek, że rozważa możliwość obniżenia ratingu USA z poziomu AAA. Powodem ostrzeżenia są rozgrywki polityczne w Waszyngtonie wokół podniesienia pułapu zadłużenia publicznego.

Terrorysta przechytrzył Amerykanów. Pomysł "pływającego więzienia" nie wypalił

Abu Anas al-Liby, jeden z najwyższych rangą członków Al-Kaidy pojmany w minionym tygodniu w Libii przez komandosów USA, zdołał wymusić zabranie go z pokładu okrętu krążącego po Morzu Śródziemnym. Dzięki głodówce wymknął się z rąk specjalnemu zespołowi śledczych, którzy mieli go na nim przesłuchiwać. Z powodu złego stanu zdrowia musiano go przewieźć do USA, gdzie objęło go prawo cywilne.

Były minister Saakaszwilego aresztowany we Francji

Były minister obrony Gruzji Dawid Kezeraszwili, poszukiwany przez władze swego kraju za korupcję, został aresztowany we Francji - poinformował we wtorek minister spraw wewnętrznych Gruzji Irakli Garibaszwili.

Silosy rakietowe obok "świętej góry" Kima? Nie wiadomo, co mogłoby w nich być

Wojsko Korei Północnej ukończyło budowę szeregu silosów rakietowych na północy kraju, tuż przy granicy z Chinami - twierdzi południowokoreańska gazeta "Korea JoongAng Daily". Betonowe konstrukcje rzekomo mogące pomieścić rakiety średniego zasięgu powstały w pobliżu góry Pektu-san, traktowanej przez propagandę Pjongjangu jako "świętą" z racji tego, iż rzekomo urodził się tam Kim Dzong Il.

Koniec "government shutdown"? Możliwe zawieszenie broni

Jest coraz bardziej prawdopodobne, że USA unikną grożącej już 17 października niewypłacalności kraju. Pod presją czasu obie izby Kongresu zmobilizowały się, by znaleźć rozwiązanie, które czasowo podniesie limit zadłużenia państwa i zakończy paraliż prac rządu.

"Anomalia" w Nowym Jorku. Tydzień bez zabójstwa

W Nowym Jorku drugi raz w ciągu roku wydarzyła się rzecz niesłychana. W ciągu tygodnia nie zanotowano żadnego morderstwa. W mieście, które dwie dekady temu miało złą sławę jednego z najbardziej niebezpiecznych w USA, takie wydarzenie policjanci określają "anomalią".

Postawił na nogi całą Moskwę. "Zapalczywy, agresywny, upija się"

Rosyjskie władze poinformowały o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o zabójstwo mieszkańca Moskwy, w wyniku czego wybuchły rozruchy skierowane przeciwko imigrantom z Kaukazu i Azji Centralnej. Policja i śledczy popisali się tu niesamowitą sprawnością, bo zatrzymali mężczyznę zaledwie kilka godzin po ustaleniu jego tożsamości. A to trwało kilka dni. Władze liczą, że informacja o zatrzymaniu nożownika uspokoi nastroje w Moskwie.

Taranowanie i strzały w koła. MI5 udaremnił powtórkę z Nairobi?

Na ulicach Londynu zatrzymano jednocześnie czterech mężczyzn, którzy mieli szykować zamach terrorystyczny. Dwóch z nich ujęto w samochodzie, który został zatrzymany przy pomocy strzałów w koła i taranowania przez radiowozy. Według części brytyjskich mediów mężczyźni szykowali masakrę podobną do tej z Nairobi, według innych jest to nieprawda.

"Krokodyl" trafił do USA. W Rosji zabija 30 tys. ludzi rocznie

W USA pojawił się "krokodyl", czyli zabójczy narkotyk z Rosji - bije na alarm zachodnia prasa. Są już pierwsze przypadki przedawkowania tanim substytutem heroiny. Objawy są przerażające: łuszcząca się skóra i gangrena. Często jedynym ratunkiem jest amputacja.

Kobiety w zarządach wielkich firm? Polska w unijnym ogonie

Z najnowszego raportu Komisji Europejskiej wynika, że w zarządach największych polskich spółek giełdowych zasiada jedynie 10,3 proc. kobiet, przy średniej dla całej UE wynoszącej 16,6 proc. Najwięcej kobiet zasiada w zarządach firm w Finlandii, na Łotwie, we Francji i w Szwecji. Polska w zestawieniu znalazła się dopiero na 20 pozycji.

Uciekała przed policją, wjechały w nią dwa pociągi

To cud, że tej kobiecie nie stało się nic poważnego - mówili policjanci po wypadku, do którego doszło w amerykańskim mieście Woods Cross w stanie Utah. 29-latka, uciekając przed policją, wjechała pod pociąg na przejeździe kolejowym. Zanim uwolniła się z auta, nadjechał kolejny skład.

Pierwsze sukcesy operacji "Mare Nostrum". Włosi uratowali ponad 400 imigrantów

Włochy wysyłają okręty-amfibie, drony i śmigłowce na patrolowanie Morza Śródziemnego, aby nie powtórzyły się więcej takie tragedie, jak w ostatnich dniach, gdy w katastrofach statków z uchodźcami zginęło ponad 400 osób. - Nie możemy tolerować tego, że Morze Śródziemne staje się morzem śmierci - oświadczył włoski premier Enrico Letta. Tylko dziś uratowano ponad 400 nielegalnych imigrantów.