Tragedia wydarzyła się w Australii. 11-letni Luke poprosił mamę, by pozwoliła mu dłużej pograć z ojcem w krykieta. Nagle mężczyzna wpadł w furię i zakatował chłopca. Wszystko działo się na oczach innych dzieci, które też były na boisku.
Przedstawiciele białoruskiej opozycji wyrazili oburzenie słowami ambasadora Izraela w Mińsku Josefa Szagala o białoruskich więźniach w politycznych. Były więzień polityczny Andrej Sannikau i Młody Front zażądali jego odwołania. Szagal zaproponował spotkanie.
Kontradmirał Wiaczesław Apanasenko popełnił samobójstwo po tym, gdy jak stwierdził w liście pożegnalnym, nie mógł doprosić się leków przeciwbólowych. Śmierć emerytowanego wojskowego rozpoczęła dyskusję o rosyjskim prawie regulującym dostęp pacjentów do silnych leków uśmierzających ból i praktyce jego stosowania.
Sekretarz stanu USA John Kerry uważa, że manewry wojskowe USA i Korei Południowej na przełomie lutego i marca to takie same ćwiczenia, jakie organizowano w ostatnich latach i Korea Północna nie powinna ich wiązać ze spotkaniami rodzin koreańskich.
Zakaz używania trzech substancji zapachowych w kosmetykach i rozszerzenie listy tych, które muszą być wymienione, na opakowaniu - to zmiany dotyczące alergenów zapachowych, które chce zaproponować Komisja Europejska.
Rosja i Egipt umocnią współpracę wojskowo-techniczną. To ustalenie poczynione podczas wizyty w Moskwie faktycznego przywódcy Egiptu, wicepremiera, ministra obrony Abda el -Fataha es-Sisiego, któremu towarzyszy minister spraw zagranicznych Nabil Fahmi.
"Adopcje mogą być dokonywane przez przedstawicieli każdej płci, z wyjątkiem ludzi żyjących w związku tej samej płci zarejestrowanym jako małżeństwo zgodnie z prawem krajowym" - to fragment nowego rosyjskiego prawa dot. adopcji dzieci przez cudzoziemców. Nowe przepisy zakazują też adopcji ludziom stanu wolnego w krajach, które dopuszczają małżeństwa jednopłciowe.
Żydzi i chrześcijanie muszą wspólnie działać na rzecz budowy "bardziej sprawiedliwego i braterskiego świata" - powiedział w czwartek papież Franciszek podczas spotkania z delegacją Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego w Watykanie.
Co najmniej siedem osób zginęło w eksplozji samochodu pułapki w pobliżu wejścia na lotnisko w stolicy Somalii, Mogadiszu. Międzynarodowy port lotniczy w Mogadiszu jest silnie strzeżony. Mieszczą się tam siedziby zagranicznych placówek dyplomatycznych.
Pracownicy japońskiej elektrowni atomowej Fukushima poinformowali o rekordowo wysokich pomiarach niebezpiecznego izotopu, który wyciekł do oceanu w marcu 2011 roku. Pomiary z września ubiegłego roku wskazują milionowe przekroczenie dopuszczalnych norm.
"Niezgodne z prawem jest, gdy kobieta pokazuje swoje ciało lekarzowi, a sprawa jest poważniejsza, jeśli pokazywanymi organami są genitalia" - głosi fatwa wydana przez saudyjskiego duchownego. W praktyce oznacza to, że muzułmańskim kobietom nie wolno chodzić do lekarza-mężczyzny bez asysty męskiego krewnego.
Unia Europejska gotowa jest wesprzeć Ukrainę pod warunkiem, że przeprowadzi ona reformy – oświadczył unijny komisarz ds. rozszerzenia i polityki sąsiedztwa Sztefan Fuele, podsumowują swą trzydniową wizytę w Kijowie.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że wszczęło postępowanie dyscyplinarne ws. wulgarnych słów polskiego konsula z Dublina, zarejestrowanych po rozmowie telefonicznej z Polką, która prosiła ambasadę o pomoc. Okazało się, że urzędnik nie rozłączył się po zakończonej rozmowie.
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że Moskwa przedłożyła Radzie Bezpieczeństwa ONZ własny projekt rezolucji w sprawie pomocy humanitarnej w Syrii. Zgłosiła też projekt rezolucji przeciwko "terroryzmowi". Tymczasem operacja dostarczania pomocy żywnościowej i ewakuacji cywilów z syryjskiego miasta Hims, oblężonego przez siły rządowe, została zawieszona.
"Stosunki między Federacją Rosyjską i Unią Europejską zbliżyły się do swoistej chwili prawdy" - ocenił minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow w artykule opublikowanym na łamach dziennika "Kommiersant".
Znany dotąd jako głuchy pianista - Mamoru Samuragochi - wcale nie jest całkiem głuchy. Japończyk przyznał się do oszustwa. Okazało się, że utracony rzekomo całkowicie w wieku 35 lat słuch, odzyskał częściowo trzy lata temu. Przyznał to w oświadczeniu dla japońskich mediów.
14 lutego 1989 roku ajatollah Ruhollah Chomeini ogłosił, że każdy muzułmanin ma moralny obowiązek dążyć do zabicia Salmana Rushdiego. Autor książki "Szatańskie wersety" żyje w cieniu tej fatwy już 25 lat.
Gdy wydaje się, że nie można już zrobić "słit foci" w mniej odpowiednim do tego miejscu, okazuje się, że można. Tym razem autorami popularnych "selfies" są dziennikarze, którzy relacjonują wizytę prezydenta Francji Francois Hollande'a w USA.
11 osób zginęło, a 30 zostało rannych w zamachu, którego celem był autobus przewożący pakistańskich policjantów w Karaczi - poinformowały lokalne władze. Atak przeprowadzono w pobliżu policyjnego centrum szkoleniowego.
Duńczycy uczą dzieci o naturze w najprostszy, choć szokujący dla niektórych sposób. Kilka dni po oskórowaniu i poćwiartowaniu żyrafy z zoo w Kopenhadze na oczach dzieci, agencje fotograficzne pokazały lekcję poglądową w Muzeum Historii Naturalnej w Aarhus. Dr Pernille Moelgaard przeprowadzała tam sekcję wilka z pobliskiego rezerwatu. Dzieci obserwowały z bliska co robi.
W ciągu ostatnich trzech tygodni w starciach między rządem a rebeliantami w Syrii ginęło ponad 230 osób dziennie, z czego wiele ofiar to cywile alarmują obrońcy praw człowieka. I znajdują zależność między rozpoczęciem negocjacji pokojowych w Genewie a nasileniem się walk.
Legendarny amerykański koszykarz Michael Jordan, który 17 lutego będzie obchodzić 51. urodziny, został po raz czwarty ojcem, tym razem bliźniaczek Victorii i Isabel. Matką jest druga żona gwiazdora NBA, o 15 lat młodsza, była modelka Yvette Prieto.
Jeszcze nie ucichło oburzenie po zabiciu zdrowej 18-miesięcznej żyrafy imieniem Marius w zoo w Kopenhadze, a już kolejny duński ogród zoologiczny przyznaje, że może w ten sam sposób pozbyć się zwierzęcia. Również żyrafy i - co ciekawe - o tym samym imieniu.
Do czasu unormowania się sytuacji w Republice Środkowoafrykańskiej wstrzymane zostały wyjazdy kolejnych polskich misjonarzy do tego kraju; powstanie wspólny zespół episkopatu i MSZ ds. misji - poinformowało MSZ po spotkaniu ministra Radosława Sikorskiego z bp. Jerzym Mazurem.
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz bronił w środę na łamach internetowego wydania dziennika "Die Welt" swojego przemówienia w Knesecie przed krytyką ze strony części polityków izraelskich, którzy uznali jego wystąpienie za skandal.
Po pozytywnym głosowaniu w Izbie Reprezentantów we wtorek, także Senat zgodził się w środę na zniesienie limitu długu USA do 15 marca przyszłego roku. Oznacza to, że USA unikną choćby częściowej niewypłacalności, jaka groziła krajowi już od końca lutego.
Dwie osoby zginęły, a 23 zostały ranne w środę w czasie demonstracji antyrządowej w Caracas - podały władze Wenezueli. O zabitych poinformowała również opozycja.
W tegorocznym raporcie Reporterów bez Granic na temat wolności mediów najlepiej wypadła Finlandia, za nią znalazły się Holandia i Norwegia. Polska poprawiła swój wynik o trzy miejsca i trafiła na 19. Gwałtownie spadły USA, aż na 46. miejsce. W Europie znacząco pogarsza się sytuacja mediów na Węgrzech.
Chińskie oficjalne media poinformowały, że łazik księżycowy Jadeitowy Królik, przestał działać i nie ma szans na jego ponowne uruchomienie - podaje BBC. Pojazd już od dwóch tygodni nie prowadził normalnych badań i jego kontrolerzy starali się odzyskać nad nim władzę po "anomalii kontroli mechanicznej".
Proces Dżochara Carnajewa oskarżonego o zamach podczas Maratonu Bostońskiego w kwietniu ubiegłego roku rozpocznie się 3 listopada. Obrońcy mężczyzny zabiegali o danie im dodatkowego roku na zapoznanie się z wszystkimi dowodami, które wciąż pozostają w gestii FBI.