Gdy wszyscy oczekiwali na przemówienie laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, na scenę wtargnął młody mężczyzna z flagą Meksyku. Na białej części flagi widoczny był czerwony pasek, najprawdopodobniej symbolizującym krew. Chłopak usiłował zwrócić się do odbierającej nagrodę Pakistance Malali Yousafzai, natychmiast został jednak wyprowadzony przez ochronę.

Prezydent Afganistanu Aszraf Ghani oświadczył, że jest zszokowany streszczeniem raportu Senatu USA ws. więzień CIA. Tortury stosowane w tajnym więzieniu w jego kraju miały "naruszać wszelkie możliwe do zaakceptowania normy praw człowieka na świecie". Ghani domaga się dodatkowych informacji.

Hakerzy z tzw. Ukraińskiej Cyberarmii włamali się w październiku na serwery rosyjskiego MSW i wykradli tysiące dokumentów dotyczących działania resortu. Ujawniają w nich m.in., że w obwodzie rostowskim pojawiło się mnóstwo broni i narkotyków, którymi separatyści handlują z rosyjskimi grupami przestępczymi.

Szef sztabu generalnego rosyjskich sił zbrojnych stwierdził, że planowany potencjał amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej w Europie wielokrotnie przekracza to, co jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa regionu.

Polskie władze zgodziły się w 2001 r. "na poszukiwanie form pogłębionej współpracy zgodnie z polskim prawem" polskiego wywiadu z wywiadem USA - powiedział na konferencji prasowej Aleksander Kwaśniewski. O szczegółach współpracy mówić jednak nie chciał. - Zarówno pan Leszek Miller, jak i ja jesteśmy zobowiązani do tajemnicy, która ma status Cosmic Top Secret, i nie jesteśmy z tego zwolnieni - wyjaśnił.

Przedstawiciel Ukrainy na rozmowy pokojowe w Mińsku, były prezydent Leonid Kuczma uważa, że kontynuacja negocjacji w obecnej sytuacji jest pozbawiona sensu, gdyż prorosyjscy rebelianci na wschodzie jego kraju nie w pełni przestrzegają porozumienie o zawieszeniu broni. Tymczasem Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej stwierdził, że grupa rosyjskich wojskowych na wschodzie karaju "pomaga we wprowadzaniu w życie procesu pokojowego i została zaproszona przez Kijów"

- To jest dzień, na który czekałem całe życie - powiedział Lance Bass, były gwiazdor boysbandu 'N Sync, informując, że poślubi swojego ukochanego. 35-letni piosenkarz zaplanował spektakularną ceremonię, którą będzie można zobaczyć w E! Entertainment. Będzie to pierwsza w historii ceremonia ślubna dwóch mężczyzn retransmitowana w całości w amerykańskiej telewizji.

Szefowa skrajnie prawicowego francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen oceniła w środę, że stosowanie tortur może być użyteczne w niektórych sprawach o terroryzm. W ten sposób skomentowała publikację streszczenia raportu Senatu USA w sprawie więzień CIA.