Ukryte arsenały w Donbasie. Masa czołgów i artylerii, tony amunicji

Hale fabryczne, terminal firmy spedycyjnej, zakłady oligarchy. Ługańsk, Donieck, Suchodolsk. To zapewne tylko część miejsc, gdzie rebelianci ukrywają ciężką broń otrzymaną od Rosji. Te bazy udało się zidentyfikować dzięki lekkomyślności separatystów i rosyjskich żołnierzy oraz dociekliwości internautów.

Musieli zjadać naszywki z munduru. Ukraińscy jeńcy bici i poniżani

Wpadli do niewoli najprawdopodobniej w czasie walk o lotnisko w Doniecku. Dowódca rebeliantów "Giwi" wyładował na nich swoją wściekłość - od miesięcy nie mógł zająć lotniska. Na krążącym w sieci filmie widać, jak członkowie separatystycznego batalionu Somali znęcają się nad pojmanymi żołnierzami. Materiał "Polska i Świat".

Rosjanin złapał się na haczyk. Opis szpiegów zaskakuje

Zawiedzeni tym, jak bardzo ich praca odbiega od filmów szpiegowskich, traktujący oszustwo jako podstawę swojej pracy, mający niskie zdanie o możliwościach wywiadu Rosji w USA – z treści zarzutów przedstawionych przez FBI można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat trójki Rosjan oskarżonych o szpiegostwo.

Chory prezenter kończy pracę po 40 latach. Czym jest ALS, które go zabija?

Zaledwie pięć miesięcy temu Larry Stogner – jeden z najbardziej znanych amerykańskich dziennikarzy – sam pomagał cierpiącym na stwardnienie zanikowe boczne. Jak miliony ludzi na świecie, wziął udział w bardzo głośnej akcji Ice Bucket Challenge. Niedawno dowiedział się, że sam cierpi na tę rzadką chorobę. Po 40 latach pracy na wizji musiał pożegnać się z widzami. Czym jest ta wyniszczająca choroba? Materiał "Faktów" TVN.

Poroszenko w TVN24 BiŚ: wysłałem list do Władimira Putina, będzie musiał mi odpowiedzieć

- Powinniśmy stworzyć warunki, które zmotywują Rosję, żeby usiadła do stołu i rozmawiała. Mamy linię demarkacyjną, za którą Rosjanie powinni się wycofać. Ukraina wielokrotnie deklarowała zawieszenie ognia, płacąc bardzo słoną cenę, bo terroryści nic sobie z tego nie robili - powiedział w wywiadzie dla TVN24 Biznes i Świat prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Polityk przyznał, że wysłał list do prezydenta Rosji Władimira Putina z wezwaniem do rozmów i między innymi uwolnieniem przetrzymywanej pilotki Nadii Sawczenko.

Masakra w luksusowym hotelu. Dżihadyści zabili osiem osób i wysadzili się

Dwóch uzbrojonych napastników wtargnęło we wtorek do 5-gwiazdkowego hotelu w centrum Trypolisu. Terroryści zabili co najmniej dziewięć osób, w tym pięciu cudzoziemców, a następnie wysadzili się w powietrze. Hotel jest częstym miejscem spotkań libijskich polityków. W momencie ataku był w nim premier Libii Omar al-Hasi.

Sierżant Bergdahl usłyszy zarzut dezercji? Armia: doniesienia mediów fałszywe

W sprawie sierżanta Bowe Bergdahla nie podjęto żadnych działań ani decyzji - oświadczył we wtorek rzecznik amerykańskiej armii, odnosząc się do doniesień NBC. Telewizja, powołując się na anominowe źródła w wojsku, poinformowała, że Amerykanin, który przez pięć lat był więziony przez talibów w Afganistanie, w ciągu tygodnia usłyszy zarzut dezercji.

Dwaj byli ministrowie skazani za szpiegostwo przemysłowe

Były rumuński minister gospodarki Codrut Seres został we wtorek skazany przez sąd kasacyjny na karę 4 lat i 8 miesięcy więzienia, a były minister telekomunikacji Zsolt Nagy - na 4 lata za szpiegostwo przemysłowe i zdradę państwa w związku z planowanymi prywatyzacjami.

Obława na domniemanych dżihadystów

Francuska policja zatrzymała we wtorek pięć osób podczas operacji wymierzonej w siatki dżihadystyczne. W podobnej akcji w Belgii służby aresztowały trzy osoby podejrzane o przynależność do radykalnych grup muzułmańskich.

Prezydent Argentyny idzie na wojnę z wywiadem

Prezydent Argentyny Cristina Fernandez de Kirchner poinformowała w poniedziałek, że zamierza rozwiązać najważniejszą agencję wywiadowczą kraju i na jej miejsce powołać nową. Zapowiedź zmian pojawiła się tydzień po rzekomym samobójstwie argentyńskiego prokuratora Alberto Nismana, który badał okoliczności ataku na ośrodek żydowski w Buenos Aires.

"Rosja państwem agresorem". Co oznacza uchwała parlamentu Ukrainy?

- Dzisiejsza uchwała Rady Najwyższej ma znaczenie zasadnicze. To odpowiedź dana nie tylko społeczeństwu ukraińskiemu, ale także naszym partnerom na Zachodzie, którzy zarzucali nam, że prosimy o uznanie Rosji za państwo agresora, a sami tego nie czynimy – powiedział wiceprzewodniczący parlamentu ukraińskiego Andrij Parubij. W odpowiedzi posłowie rosyjskiej Dumy zażądali uznania za agresora państwa ukraińskiego.

Ukraiński parlament: Rosja to agresor, "republiki ludowe" to terroryści

We wtorek parlament Ukrainy uznał Rosję za agresora, a separatystyczne "republiki" za organizacje terrorystyczne. Za wnioskiem głosowało 271 deputowanych w liczącym formalnie 450 deputowanych parlamencie. Ukraiński parlament wyraził nadzieję, że podobne decyzje podejmą też inne kraje i organizacje międzynarodowe.