Były prezydent USA George H. Bush trafił we wtorek do szpitala po tym jak pojawiły się u niego duszności i płytki oddech - podaje Reuters. Jego rzecznik poinformował, że hospitalizacja jest w tym przypadku "środkiem ostrożności". To jednak nie pierwsze Święta, które Bush-senior spędzi w szpitalu.

Firma Sony Pictures zgodziła się, by 25 grudnia w wybranych miejscach odbyły się kinowe pokazy komedii "The Interview" o zamachu na przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una. Decyzja ta bardzo ucieszyła prezydenta USA Baracka Obamę, który - jak określił to jego rzecznik - "przyjął ją z zadowoleniem". Film ma zostać pokazany w ponad 200 salach.

- Nie możemy się obrażać na USA za raport o więzieniach CIA i dopuścić do tego, żeby pogorszył on nasze relacje - uważa gen. Stanisław Koziej. Szef BBN, który był gościem programu "Świat" w TVN24 Biznes i Świat, uważa też, że polska prokuratura powinna jak najszybciej wyjaśnić sprawę pieniędzy, które od Amerykanów miał dostać nasz wywiad. - Wierzę, że u nas było wszystko w porządku - zaznacza jednak.

Nowa rosyjska rakieta kosmiczna Angara-A5, która we wtorek wystartowała z kosmodromu w Plesiecku w obwodzie archangielskim, pomyślnie wyniosła na orbitę geostacjonarną makietę satelity - poinformowała państwowa agencja kosmiczna Roskosmos.

Prezydent Nikaragui Daniel Ortega w poniedziałek oficjalnie zainaugurował prace nad kontrowersyjnym projektem kanału łączącego Pacyfik z Atlantykiem. Inwestycję firmuje tajemniczy chiński biznesmen. Rząd przekonuje, że zapewni ona państwu dobrobyt. Mieszkańcy Nikaragui mają jednak więcej pytań niż odpowiedzi. Nie jest bowiem jasne, jaką dokładnie kanał będzie miał trasę, które ziemie zostaną wywłaszczone i kto w związku z tym będzie musiał opuścić swoje domy.

Spotkanie trójstronnej grupy kontaktowej w sprawie rozwiązania kryzysu na Ukrainie zaplanowane jest na środę w stolicy Białorusi, Mińsku – oświadczył we wtorek szef ukraińskiego MSZ Pawło Klimkin. Datę tę potwierdziła białoruska dyplomacja. Przedstawiciel separatystów zapowiedział, że będzie domagać się rozmowy na temat nadania Donbasowi statusu regionu specjalnego oraz amnestii.

Pierwsza rakieta kosmiczna wyprodukowana w Rosji po upadku ZSRR - Angara-5 wystartowała we wtorek z kosmodromu w Plesiecku na północnym zachodzie kraju. W przyszłości ma wynosić na orbitę ładunki o wielkości nawet 20-25 ton, a zatem najprawdopodobniej też satelity. Jej start oglądał Władimir Putin.

Dziennikarz i komentator TVN24 Biznes i Świat oraz TVN24 Jacek Pałasiński stracił telefon. Kiedy już pogodził się z tym faktem, o sprawie "przypomniał" mu nowy użytkownik komórki, który robi nią setki zdjęć. Te zaś, dzięki pewnej aplikacji, lądują... na komputerze Pałasińskiego. Materiał magazynu "Polska i Świat".