Kreml zaakceptował rzeczywistość. Nowy kosmodrom z opóźnieniem

Prezydent Rosji Władimir Putin skrytykował w środę urzędników odpowiedzialnych jego zdaniem za kilkumiesięczne opóźnienia w budowie kosmodromu Wostocznyj na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Jako możliwy termin otwarcia ośrodka podał kwiecień przyszłego roku. O niemożliwości dotrzymania oficjalnie deklarowanych terminów pisaliśmy już pół roku temu.

"Rosyjska komisja kategorycznie nie zgadza się z konkluzjami raportu"

Rosja ma wiele pozostających bez odpowiedzi pytań, które dotyczą raportu o katastrofie malezyjskiego boeinga 777 w lipcu 2014 roku nad wschodnią Ukrainą - oświadczył szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow. Tego samego dnia Rosja zaapelowała do Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO) o wszczęcie nowego śledztwa w sprawie zestrzelenia samolotu.

Ławrow się skarży: Amerykanie nie chcą rozmawiać

Siergiej Ławrow oznajmił, że Stany Zjednoczone odrzuciły propozycję wysłania do Moskwy delegacji wojskowych wysokiego szczebla, którzy mieliby prowadzić rozmowy na temat większej koordynacji działań w Syrii. Inicjatywa taka miała zostać przedstawiona przez Władimira Putina w czasie jego wrześniowej wizyty w Waszyngtonie.

Turcy wezwali ambasadorów USA i Rosji. "Zostali ostrzeżeni"

Ankara uważa, że wsparcie Rosji i USA dla samoobrony kurdyjskiej w Syrii "godzi w interesy Turcji" i oznacza skryte wsparcie dla działającej w Turcji separatystycznej Partii Pracujących Kurdystanu. Ambasadorzy obu krajów zostali wezwani we wtorek do MSZ.

"Rosja chce uniknąć odpowiedzialności i robi to w dość oryginalny sposób"

Po opublikowaniu raportu holenderskiego urzędu ds. bezpieczeństwa w sprawie katastrofy malezyjskiego boeinga w obwodzie donieckim ukraińskie media informują o "rozwianych wątpliwościach", sposobie na osądzenie Rosji, a także o tym, że władze na Kremlu nie przedstawiają własnej wersji wydarzeń, a "wypełniają przestrzeń informacyjną równoległymi informacjami".

"Czerwona Sahra" w duecie będzie rządzić postkomunistami

Największy opozycyjny klub w Bundestagu, Lewica, ma nowe władze. Po rezygnacji z tej funkcji jednego z najpopularniejszych niemieckich polityków, Gregora Gysiego, postkomuniści wybrali na jego następcę duet - Dietmara Bartscha i Sahrę Wagenknecht.

Chińskie lotnictwo coraz groźniejsze "daleko na Pacyfiku"

Chińskie siły powietrzne mogą obecnie przeprowadzać precyzyjne ataki dalekiego zasięgu - twierdzi cytowany w środę przez "China Daily" ekspert ds. lotnictwa wojskowego Fu Qianshao, wskazując na możliwości bombowca strategicznego H-6K.

Kolejni irańscy generałowie zginęli

Dwóch wysokiej rangi oficerów irańskiej Gwardii Rewolucyjnej zginęło w walce z Państwem Islamskim w Syrii - podaje agencja Tasnim. To kolejne tak znaczne straty Irańczyków w ciągu kilku dni. W ubiegłym tygodniu poinformowano o śmierci generała Husejna Hamrdaniego.

Rośnie bunt przeciwko kanclerz. Merkel "chwilami ośmieszana"

Podczas spotkania z własnym klubem parlamentarnym CDU/CSU kanclerz Angela Merkel była ostro krytykowana za swoją politykę migracyjną. Deputowani domagali się zamknięcia granicy. Jedna piąta klubu opowiedziała się przeciwko kanclerz - podają niemieckie media.

Gwiazda "Igrzysk śmierci" o seksizmie w Hollywood. "Chciałam być lubiana"

Szklany sufit istnieje nawet w Hollywood. Przekonała się o tym Jennifer Lawrence, która - choć jest najlepiej zarabiającą aktorką na świecie - otrzymywała niższe stawki niż jej koledzy z planu. O swoim gniewie i frustracji opowiedziała w artykule, w którym na własnym przykładzie pokazuje, jak działa seksizm w fabryce snów.

Polskie rodziny z Mariupola czekają na ewakuację. Rozmawiał z nimi reporter TVN24

Kto i kiedy? Takiej decyzji jeszcze nie ma, ale chętnych by opuścić ukraiński Mariupol jest wielu. Polacy chętnie skorzystaliby z rządowego programu ewakuacji, bo choć na razie jest tam spokojnie, to niedaleko jest linia frontu. A to oznacza, że spokój może być szybko zburzony. Z Polakami mieszkającymi w Mariupolu rozmawiał reporter TVN24. Materiał programu "Polska i Świat".

Belgijska para królewska w Polsce

Wizyta króla Belgów w Polsce jest potwierdzeniem bardzo dobrych stosunków dwustronnych - mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda podczas oficjalnego obiadu wydanego na cześć belgijskiej pary królewskiej, która przebywa z wizytą w Polsce.