Po "wyjątkowym" kijowskim wystąpieniu Aleksandra Kwaśniewskiego na Ukrainie panuje niesmak - donosi "Dziennik". Jedna z ikon pomarańczowej rewolucji wiele nad Dnieprem straciła.

Kobiet w polskiej polityce jest za mało, a powinno być więcej - do takiego ogólnego wniosku doszły rozmówczynie zaproszone do "Magazynu 24 Godziny".

Doświadczeni prokuratorzy nie chcą pracować w elitarnych zespołach, podległych ministrowi Zbigniewowi Ziobrze - twierdzi "Newsweek". Śledczy boją się politycznych zleceń.

Minister rolnictwa zarzuca Prokomowi Ryszarda Krazuego, że jest ogromnym dłużnikiem Skarbu Państwa. Firma odpowiada: niektóre spółki z Grupy Kapitałowej Prokom "pozostają w sporze sądowym z Agencją Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa co do zasad płacenia opłat za użytkowanie wieczyste nieruchomości".

Premier Jarosław Kaczyński zagroził Polakom, że jeśli nie wybiorą PiS, to wyprowadzi na ulice armię, bo 21 października tylko w jego ręku będzie pełnia władzy - komentuje Julia Pitera (PO) słowa premiera, że zwycięstwo PO i LiD będzie kolejnym 13 grudnia 1981.

PiS w Lublinie, PO w Szczecinie, LiD w Kielcach, LPR we Wrocławiu, a PSL w Radomiu. Politycy spędzili niedzielę na konwencjach. I choć różniły się programem i oprawą, to niemal każda z nich miała wspólnego bohatera - Aleksandra Kwaśniewskiego.

Józef Oleksy nie wystartuje do Sejmu z listy Samoobrony, ale będzie z nią współpracować - stwierdził dziś Andrzej Lepper. - Nie podjąłem jeszcze decyzji o aktywizacji w życiu publicznym - tłumaczy Oleksy.

Dwoje młodych ludzi zginęło w niedzielę w zderzeniu dwóch motolotni w okolicy lotniska w podradomskim Piastowie.

Andrzej Lepper chce pozwać do sądu premiera Jarosława Kaczyńskiego - za wypowiedzi dotyczące okoliczności swojego odwołania z rządu. Szef Samoobrony przygotowuje przeciw szefowi rządu pozew cywilny.

Jarosław Kaczyński jest równie niepokojący, jak Aleksander Kwaśniewski. Co i ile wypił w Rzeszowie, jeśli powiedział, że zwycięstwo Platformy w wyborach będzie oznaczać 13 grudnia 1981 roku - pytał na konwencji PO w Szczecinie Donald Tusk.

- Przyjmuję wezwanie Aleksandra Kwaśniewskiego do wyborczej debaty - powiedział premier Jarosław Kaczyński. Wcześniej zarzucił Lewicy i Demokratom, których kandydatem na premiera jest były prezydent, że chcą powrotu Polski do epoki "przedrywinowskiej" i bronić systemu korupcyjno-korporacyjnego.

Aleksander Kwaśniewski będzie kandydatem LiD na premiera - ogłosił w Kielcach Wojciech Olejniczak. Był prezydent przy okazji prezentowania się na konwencji LiD obrócił w żart swoją wpadkę w Kijowie. - Wprowadzenie Ukrainy do UE wymagają niezłego zdrowia i poświęcenia. Będziemy robić wszystko, by nasi ukraińscy bracia znaleźli się w Unii, będzie to z pożytkiem dla wszystkich.

Ryszard Krauze jest największym dłużnikiem Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa, nic dziwnego, że troszczył się o ministra rolnictwa - powiedział obecny szef tego resortu Wojciech Mojzesowicz.

Przewodniczący Olejniczak pozwolił sobie zbyt dużo - mówił w "Kawie na ławę" w TVN Andrzej Lepper i chce za wypowiedź o jego współwinie w sprawie śmierci Barbary Blidy spotkać się z szefem SLD w sądzie. - Wczoraj pozew został złożony - dodał.