- Ten człowiek powinien pozwać policję i żądać odszkodowania od skarbu państwa. Tak mecenas Piotr Kruszyński komentuje sprawę Piotra D. Policja brutalnie go pobiła sądząc, że to gangster.

- Polskie szkoły mają uczyć tolerancji, także wobec mniejszości seksualnych - powiedziała w Brukseli minister edukacji Katarzyna Hall. Dodała, że do kosza trafia - reklamowany w Brukseli przez byłego szefa resortu edukacji Romana Giertycha - program "Zero tolerancji dla przemocy w szkołach".

- Na decyzji Jasińskiego o umorzeniu długów Porozumienia Centrum nikt nie zyskał ani nie stracił ani złotówki - przekonywał w "Magazynie 24 Godziny" Karol Karski (PiS). Jak tłumaczył, właściwie chodziło nie o umorzenie długów, ale o stwierdzenie, że nie można ich wyegzekwować, bo partia już nie istnieje. - To kuriozalne! - oburzała się Julia Pitera. Jak dowodziła, na decyzji Jasińskiego stracił Skarb Państwa.

- Polska cierpi po tym jak Jarosław Kaczyński przestał być premierem. Rząd PO ciągle się kompromituje. Tylko dziś naliczyłem sześć kompromitacji - stwierdził w "Kropce nad i" TVN24 poseł PiS Jacek Kurski.

Nie możemy ulegać rosyjskiemu naciskowi w sprawie umieszczenia w Polsce elementów tarczy antyrakietowej - uważa prezydent Lech Kaczyński. Jego zdaniem, stanowisko Rosji nie powinno wpłynąć na polsko-amerykańskie negocjacje w sprawie tarczy.

- Skąd partie mają brać pieniądze? - zastanawiał się w "Magazynie 24 godziny" Zbigniew Romaszewski. Senator PiS proponuje, żeby partie były finansowane z woli wyborców. - Żeby każdy wypełniając PIT zaznaczał, że daną sumę przeznacza na daną partię - tłumaczył.

Donald Tusk wyjechał z rodziną na urlop, ale bez ochrony funkcjonariuszy BOR-u - mówi tvn24.pl Agnieszka Liszka, rzecznik rządu. - Do kraju premier wróci w weekend - dodaje.

- Nie należy pękać po słowach Putina, trzeba robić swoje - tak szef BBN Władysław Stasiak w "Magazynie 24 godziny" TVN24 skomentował groźby rosyjskiego prezydenta. Władimir Putin powiedział, że możliwe jest skierowanie rosyjskich rakiet na elementy tarczy w Polsce i w Czechach.

- Umorzenie długów PC to normalna procedura w przypadku nieściągalnych długów - tłumaczył Jarosław Kaczyński w Częstochowie. Dodał, że kłopoty finansowe jego poprzedniej partii wynikały ze złych przepisów.

W 2012 r. w Polsce będzie ponad półtora tys. km autostrad i prawie dwa i pół tys. km dróg ekspresowych. Oznacza to, że brakuje nam jeszcze "tylko" trzech tys. km nowych dróg. Koszt tych inwestycji wyniesie 121 mld zł - poinformował minister infrastruktury, Cezary Grabarczyk. Zdążymy przed pierwszym gwizdkiem - zapewnił minister.

- Krytyka Barbary Piwnik w sprawie "obcinaczy palców" to demagogia. Wypowiadanie się w taki sposób o sędzi jest niedopuszczalne - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Nie wykluczył, że sprawę umorzenia 700 tysięcy złotych długu Porozumienia Centrum przez ministra skarbu w rządzie PiS zajmie się prokuratura.

Jest szansa, że Jaś, dziesięmiesięczny chłopczyk chory na mukowiscydozę, będzie mógł zostać w Polsce na stałe. Policja dotarła do matki chłopczyka. Białorusinka zeznała, że ojcem dziecka jest Polak.

Stanisław Łyżwiński, bohater seksafery w Samoobronie, pozostanie dalej w areszcie. Decyzję o przedłużeniu mu aresztu tymczasowego do 23 kwietnia podjął sąd w Piotrkowie Trybunalskim. Były poseł Samoobrony jest podejrzany m.in. o gwałt oraz wykorzystanie seksualne czterech kobiet, w tym byłej dyrektorki biura poselskiego Łyżwińskiego Anety Krawczyk.

Czystość sumienia polityków PiS można porównać do brudnej, mokrej ścierki - tak umorzenie długów Porozumienia Centrum wobec Skarbu Państwa przez byłego ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego (PiS) ocenili na konferencji prasowej politycy PO. Zdaniem Wojciecha Olejniczaka (LiD), Jasiński podjął "skandaliczną decyzję" i nadużył władzy umarzając długi PC.

Notowania prezydenta są coraz słabsze. Pracę Lecha Kaczyńskiego dobrze ocenia niecałe 30 proc. ankietowanych, źle - 60 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Odsetek pozytywnych opinii zmniejszył się w porównaniu do stycznia o 7 punktów procentowych.

Oburzeni seksaferą z udziałem prezydenta miasta urzędnicy ratusza sugerują Czesławowi Małkowskiemu, by udał się na urlop. Fakty TVN i TVN24 ujawniły taśmy, na których pracownice olsztyńskiego ratusza dostają bardzo wulgarne propozycje. - To nie mój głos, ja zresztą nawet nie mam telefonu komórkowego - tłumaczył się w TVN24 prezydent Olsztyna Czesław Małkowski.

Ważący pół tony niewypał z czasów II wojny światowej znaleźli robotnicy pracujący w pobliżu budynku Poczty Głównej we Wrocławiu. Pracownicy i klienci zostali ewakuowani. A pocisk jest wywożony na poligon, gdzie zostanie zniszczony.

- Zdjęcie obnażonego mężczyzny w gabinecie oraz wulgarne nagrania domniemanych rozmów prezydenta Olsztyna to tylko poszlaka a nie koronny dowód - twierdzi białostocka prokuratura. Jerzy Małkowski zaprzecza, jakoby w niewybrednych słowach zachęcał urzędniczki do stosunków seksualnych.