Klonowali karty klientów, którzy korzystali z bankomatów - a potem okradali ich konta. Taką działalnością trudniło się pięciu członków bułgarskiego gangu. W środę wieczorem cała piątka została zatrzymana przez śląską policję.

Pięć milionów złotych kary będzie musiało zapłacić NFZ-owi Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach. Dodatkowo placówka ma zwrócić Funduszowi dwa miliony złotych, które otrzymała, a otrzymać nie powinna. Centrum jest niechlubnym rekordzistą w ilości nieprawidłowości, na jakie natknęły się wojewódzkie oddziały NFZ, przeglądając umowy. W sumie przejrzały ich ponad trzy tysiące. Efekt? Szpitale i przychodnie muszą zwrócić NFZ-owi ponad 67,4 mln zł.

Wakacje to nie jest dobry czas dla zwierząt. Nieodpowiedzialni właściciele z łatwością pozostawiają na ulicach, w lasach, na polach swoje pociechy. Najczęściej jednak taki marny los spotyka psy i koty. Tymczasem w środę wieczorem na jednej ze stacji benzynowych znaleziono... żółwia stepowego.

Władze warszawskiej dzielnicy Wola wydały pozwolenie na budowę obok ronda Daszyńskiego szybu startowego dla dwóch tarcz do drążenia II linii metra. To inwestycyjny przełom. Przed końcem sierpnia ma zostać zamknięta ul. Prosta - informuje "Życie Warszawy".

Posłanka PiS Beata Kempa nie płakała na posiedzeniu komisji hazardowej z powodu rozmowy z przewodniczącym Mirosławem Sekułą, ale w związku ze swoimi problemami we własnej partii - twierdzi w rozmowie z "Polska The Times" sam Sekuła. Zastrzega jednak, że to tylko pogłoski. - Plotki te doszły do mnie z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości - mówi.

Wzrost, obwód bioder, biustu, talii, ramion i inne części ciała zaczął mierzyć Instytut Włókiennictwa w Łodzi. Wszystko po to, by dopasować "rozmiarówkę" ubrań w sklepach do rzeczywistych rozmiarów Polaków. Okazuje się bowiem, że stosowane miary nijak nie pasują do figury współczesnych Polaków.

Nie masz fortuny na dalekie podróże? Nie ma problemu. Wystarczy zdecydować się przyjąć gościa z dalekiej krainy w swoim domu, a on - lub ktoś inny - odwdzięczy się tym samym.

Dowództwo Sojuszu Północnoatlantyckiego zaprosiło Polskę do klubu państw, które mają rozwijać swoje wojska specjalne. Dlatego wszystkie jednostki podległe Dowództwu Wojsk Specjalnych: GROM, Formoza i 1. Pułk Specjalny Komandosów, rozbudowują swoje struktury - donosi "Rzeczpospolita".

Próbował pomóc starszemu mężczyźnie, który upadł i rozbił głowę, a odpowie za znieważenie funkcjonariuszek straży miejskiej. Wszystko dlatego, że poprosił je o interwencję. Kłopotami Łukasza Kulbackiego z Gorzowa Wielkopolskiego zajęli się reporterzy "Prosto z Polski".

Sprawa zomowca oskarżonego o śmiertelne pobicie Grzegorza Przemyka nie wróci już na sądową wokandę. Sąd Najwyższy odrzucił kasację ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego od prawomocnego wyroku, w którym uznano sprawę zomowca Irenusza K. za przedawnioną. - To porażka wymiaru sprawiedliwości - ocenił SN.

We wtorek pokazaliśmy, jak policjant na służbie mknie na motorze 200km/h. - Nie było podstaw do tak szybkiej jazdy - mówi tvn24.pl rzecznik opolskiej policji nadkom. Maciej Milewski. Teraz z nieuzasadnionego przekroczenia prędkości policjant będzie musiał się tłumaczyć przed komendantem.

Poseł PiS Krzysztof Sońta potrącił w środę po południu w Radomiu 71-letnią kobietę. Poszkodowana ze złamaną nogą trafiła do szpitala.

Szczegółowo opisane akcje zbrojne, nazwiska polskich wojskowych, relacje z lokalną ludnością, współpraca między polskim a amerykańskim kontyngentem oraz konsekwencje zdarzeń w Nangar Khel z sierpnia 2007 roku – między innymi to znaleźliśmy w dokumentach opublikowanych przez portal WikiLeaks.

Prezydium parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej spotka się w środę z pełnomocnikami rodzin ofiar - poinformował szef zespołu Antoni Macierewicz. Zapowiedział też, że osią prac zespołu będą wydarzenia sprzed 10 kwietnia.

Od dnia zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego, we wszystkich polskich placówkach dyplomatycznych za granicą mają wisieć portrety nowego prezydenta. Taką decyzję podjął Radosław Sikorski - informuje tygodnik "Przegląd". Sikorski stwierdził komentując sprawę, że jest to kwestia ustaleń między MSZ a Kancelarią Prezydenta, ale "nie wyklucza, że taki zwyczaj (wieszania portretów-red.) będzie przywrócony".

Wielkie szczęście mieli kierowcy, którzy zderzyli się w piątek ok. godz. 19 na drodze krajowej nr 62 pomiędzy miejscowościami Kupientyn a Suchodół (woj. mazowieckie). Bo chociaż z aut zostało niewiele, to nikomu nic poważnego się nie stało. Jeden z kierowców był pod wpływem alkoholu

- Takie przecieki, jak z Wikileaks, nie powinny mieć miejsca. Powinniśmy żądać od naszych sojuszników wyjaśnień  - stwierdził gen. Roman Polko. Według niego Amerykanie takie konkretne stawianie sprawy lubią i „reagują pozytywnie”.

Podczas instalacji metalowej barierki przed jedną z łódzkich podstawówek przebite zostały biegnące w ziemi kable elektryczne. Barierka znalazła się pod napięciem 230 woltów. Porażony prądem został chłopiec i... pies. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Nie żyją dwaj kierowcy tirów, które zderzyły się w środę na krajowej drodze nr 50. Do wypadku doszło na moście niedaleko Góry Kalwarii.