Prawdopodobnie trzy osoby zginęły w pożarze, który wybuchł wieczorem w miejscowości Eminów (Łódzkie). Zwęglone zwłoki nie zostały jeszcze zidentyfikowane.

Na gorące, świeże i pachnące bułeczki ochotę ma niejeden, również w nocy. Dlatego piekarz z Piekar Śląskich postanowił wyjść na przeciw oczekiwaniom mieszkańców i prowadzić handel 24 godziny na dobę. Jego zaskoczenie było niemałe, gdy poza klientami, odwiedziła go straż miejska, od której usłyszał, że łamie prawo.

Kategoryczne "nie" mówi Jasna Góra pomysłowi lokalnych władz, które planują wprowadzenie opłat dla pielgrzymów odwiedzających Częstochowę. Przeor jasnogórskiego klasztoru paulinów, o. Roman Majewski projekt określił jako "kuriozalny".

Silny wiatr grozi przewróceniem 35-metrowego komina kotłowni w Glinojecku w Mazowieckiem. Strażacy ewakuowali około 80 osób i zdecydowali o kontrolowanym przewróceniu komina. Również z powodu silnego wiatru przy świeczkach weszli w nowy rok mieszkańcy ok. 12 tys. domów w województwie pomorskim. Prądu zabrakło w noc sylwestrową, w sobotę wieczorem wciąż nie ma go w 700 gospodarstwach.

- Z pewnością na tle krajów europejskich to był niezły rok - przyznał w "Faktach po Faktach" w TVN24 prof. Leszek Balcerowicz. B. minister finansów i b. prezes NBP skrytykował jednak m.in. decyzję rządu o podwyżkach dla nauczycieli. - Czy odpowiedzialny rząd w takiej sytuacji daje podwyżki? Przecież te podwyżki przyczyniają się do wzrostu zadłużenia publicznego - tłumaczył.

Nowy Rok rozpoczął się tragicznie dla trzech mieszkańców Porąbki (powiat bielski, woj. śląskie), którzy po południu stracili dom. O pożarze poinformował nas @artifot i przesłał zdjęcia na Kontakt 24. Jak informuje straż pożarna, tylko do południa w Nowy Rok doszło do kilku dużych pożarów - zginęły w nich trzy osoby, cztery zostały ranne.

Tłumy na rynkach miast, imprezy w klubach czy w domach. A po wszystkim - sterty śmieci ze szczególnym uwzględnieniem butelek po różnej maści alkoholach. Jak co roku, mimo że ten pod wieloma względami był wyjątkowy Polacy świętowali hucznie i z uśmiechem na ustach.

- Woda zalała drogę dojazdową do Bronisławki. Wdziera się na podwórka prywatnych posesji - relacjonuje witaminka 234, Reporterka24. Mieszkańcy gmin Pomiechówek i Leoncin położonych w powiecie nowodworskim (woj. mazowieckie) informują o wciąż niepokojącym poziomie wody w pobliskiej Narwi.

Silny wiatr, w porywach wiejący nawet z prędkością 80 km/h, utrudnia życie kierowcom. Dodatkowo padający lokalnie śnieg pogarsza i tak już nie najlepsze warunki na drogach. Kierowcy na zachodzie i południu Polski powinni zachować szczególną ostrożność - tam marznący śnieg z deszczem powoduje gołoledź.

W sylwestrową noc w Lublinie policja zatrzymała 29-latka, który leżał w śniegu, a obok na sankach siedziała jego niespełna dwuletnia córka. Mężczyzna miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Dziewczynkę przewieziono do szpitala.

Komisje śledcze z zasady mają docierać do prawdy w poważnych sprawach o istotnym znaczeniu dla kraju. Nie zawsze jednak udaje się zachować powagę podczas długich obrad. TVN24 przygotowało zestawienie najciekawszych i najbardziej oryginalnych wypowiedzi posłów.

O około połowę mniej wypadków i rannych było podczas minionego sylwestra - poinformował na antenie TVN24 podinsp. Krzysztof Hajda z Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusze nie zanotowali też żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych.

Młody Rosjanin, który w polskich górach spędzał Sylwestra, został poważnie ranny w rękę po wybuchu petardy. W nocy przeszedł operację. Z informacji policji wynika, że noc sylwestrowa minęła jednak dość spokojnie.

Tragiczny sylwestrowy wypadek w Moszczenicy koło Chojnic. 46-letni mężczyzna zginął po odpaleniu petardy. Strzelił nią sobie prosto w twarz.

Około stu osób zostało ewakuowanych po tym, jak w jednym z mieszkań w bloku w Szczecinie wybuchł pożar. Ogień przeniósł się na dach budynku. Na miejscu pracowało 14 jednostek straży pożarnej. Dopiero nad ranem zakończyło się dogaszanie bloku.

Płacimy więcej za bilety kolejowe. Kosztują średnio od 50 groszy do 1 zł więcej. Jest to spowodowane głównie wzrostem stawki podatku VAT, jaka nastąpiła od 1 stycznia. W życie wchodzą wyższe ulgi na przejazdy dla studentów.

"Mniej leniuchować, więcej pracować", "uśmiechać się", "rzucić palenie" - to najczęstsze z noworocznych postanowień Polaków. Niektórzy minionej nocy postanowili podjąć nawet te poważniejsze życiowe decyzje - jeszcze w starym roku. Oświadczyny w Sylwestra i to przed kamerą TVN24? To robi wrażenie.

Ustalenie jednego ośrodka odpowiedzialnego za transport VIP, ścisłe określenie, kto może znajdować się na pokładzie samolotu, uregulowanie zasad korzystania przez VIP-ów z samolotów cywilnych - wszystko to postuluje raport Biura Bezpieczeństwa Narodowego o bezpiecznym transporcie VIP-ów.

Mamy nowy, 2011 rok! Polacy powitali go w domach, na balach i pod gołym niebem. W centrum Warszawy, na Rynku Głównym w Krakowie i w wielu innych miastach przy dźwiękach muzyki strzelały kolorowe fajerwerki i lał się szampan. Polacy złożyli sobie noworoczne życzenia.