Urzędniczki czują się upokarzane

Co piąta ankietowana urzędniczka Ministerstwa Pracy mówi o poczuciu "długotrwałego upokarzania lub gnębienia przez przełożonych lub kolegów czy koleżanki z pracy" - wynika z badań, do których dotarł "Dziennik". Cztery kobiety przyznały, że miały niestosowne propozycje o charakterze seksualnym - czytamy.

Trzy lata po największej katastrofie budowlanej

Mija trzecia rocznica największej katastrofy budowlanej w historii Polski. Pod gruzami zawalonej hali Międzynarodowych Targów Katowickich zginęło 65 osób a 140 zostało rannych - wszyscy to uczestnicy wystawy gołębi pocztowych. Wraz z trzecią rocznicą, mija także trzyletni okres przedawnienia roszczeń poszkodowanych i rodzin ofiar katastrofy.

Żegnamy darmową gierkówkę

"Gierkówka", za którą nie trzeba płacić, niebawem przejdzie do lamusa. W wakacje rozpocznie się jej przebudowa na odcinku między Piotrkowem Trybunalskim a Częstochową, a po tym czasie zostaną wprowadzone opłaty za przejazd. Za przejechanie 73 kilometrów kierowca samochodu osobowego zapłaci prawie 15 zł - pisze dziennik "Polska".

PiS nie cuduje. Idzie w czyny!

Już w najbliższy czwartek rusza wielka kampania medialna Prawa i Sprawiedliwości. A wszystko pod hasłem: "Czyny, nie cuda!". Spoty pojawią się w telewizji, a od logo PiS-u zapełnią się miejskie billboardy i strony internetowe. Politycy partii będą nas przekonywać, że reprezentują ugrupowanie nowoczesne i skuteczne. Na początek w bój PiS posyła swoje kobiety.

Najpierw zeznał, teraz zmienił zdanie?

Bronisław Komorowski zmienił swoje zeznania w śledztwie w sprawie podejrzenia korupcji w komisji Weryfikacyjnej WSI - pisze "Rzeczpospolita". Według dziennikarzy gazety, marszałek przyznał, że miał informacje wskazujące na związki podejrzanego o płatną protekcję płk. Aleksandra L. z rosyjskim wywiadem.

Polacy jak miłość - wszystko wybaczą

Nie taki rozwód straszny. Przynajmniej nie dla politycznej kariery Kazimierza Marcinkiewicza. Według sondażu GfK Polonia przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej" były premier nadal cieszy się dużą sympatią Polaków. I nie straszne mu nawet bycie "Dodą polskiej polityki".

Co ciąć w budżecie?

Rząd szuka 17 mld zł oszczędności, bo budżet może mieć mniejsze wpływy od wcześniej planowanych, wskutek globalnego kryzysu. Według ekspertów, takie cięcia nie są niemożliwe. Biorąc pod uwagę, że ministerstwa swoje wydatki zaplanowały tak, by znalazły się też pieniądze na dodatkowe zakupy, już nie konieczne - będzie można z nich zrezygnować. Tylko pojawia się pytanie: czy ze wszystkich resortów uzbiera się zadeklarowana przez premiera kwota?

Wpadli na cysternę. Zginęli na miejscu

Dwóch mężczyzn zginęło na miejscu w wypadku, do którego doszło we wtorek wieczorem w Białej Podlaskiej. Ich kolega walczy o życie w szpitalu. Samochód, którym jechali wpadł w poślizg i uderzył w cysternę.

Politycy chorują na "mediozę"

Jest coś takiego jak „medioza”, choroba na którą cierpią nasi politycy. Dzień bez występu przed mediami to dzień stracony – skomentował w "Magazynie 24 godziny" Wiesław Gałązka specjalista ds. marketingu. - Nasi politycy coraz bardziej czują się gwiazdami. Coraz bardziej stają się celebrytami - mówił. Dodał też dosadną uwagę, że jeśli politycy przed nami coś ukryją, to „wyniki badania proktologicznego, żebyśmy się nie dowiedzieli, gdzie naprawdę nas mają.”

Niemowlę zostało bez mleka. Przez "procedury"

Wciąż nie rozwiązany problem mleka dla dzieci z poważną alergią - alarmuje na platformę Kontakt TVN24 mama małego Kajtka. Pani Małgorzata żali się, że jedyne mleko w proszku, które może jeść jej syn, kosztuje około 200 złotych za puszkę i nie jest refundowane. A takie opakowanie wystarcza zaledwie na dwa dni. Dziecko pije więc mleko, które je uczula i dostaje leki łagodzące alergię. A tymczasem już kilka miesięcy temu ministerstwo zdrowia obiecywało refundację indywidualną.

"Na cięciach ucierpi modernizacja armii"

Były dowódca GROM gen. Roman Polko wieszczy, że na cięciu budżetu ministerstwa obrony może ucierpieć cały proces profesjonalizacji armii. Może, ale nie musi, bo - jak zaznacza Polko - trudna sytuacja finansowa to także wyzwanie dla ludzi odpowiedzialnych za nasze wojsko. A ono czeka ponoć na konkretne decyzje. Jakie? - Likwidację zbędnych garnizonów, określenie jasnych priorytetów - wyliczał generał w "Magazynie 24 godziny".

Czarzasty: "takiego spsienia dawno nie było"

- Takiego spsienia i takiego zamętu, jak narobił PiS ze swoimi przyjaciółmi z Samoobrony i z LPR, to w mediach publicznych nie było i moim zdaniem długo już nie będzie - mówił w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Czarzasty, prezes stowarzyszenia "Ordynacka". Były członek KRRiT podkreślił, że jeżeli nowa ustawa wejdzie w życie, daje ona szansę mediom publicznym, by nie powtórzyły się błędy z przeszłości.

Wojsko: brat pilota CASY mija się z prawdą

Śledztwo w sprawie katastrofy wojskowego samolotu CASA miało być szybkie i nieskomplikowane. Tyle, że od kilku dni pojawiają się nowe wątki. Chociażby ten, kto tuż po katastrofie miał dostęp do danych z czarnej skrzynki. Według brata jednego z pilotów, dane z czarnej skrzynki odczytywał producent CASY i mógł tuszować niewygodne fakty. Komisja badająca tragedię stanowczo odrzuca te zarzuty.

„Premier nie ma do mnie pretensji”

Donald Tusk ostrzega, że nikt w jego rządzie nie może spać spokojnie, ale Bogdan Klich najwyraźniej problemów ze snem nie ma. – Złożę dymisję, jeśli będzie tego sobie życzył, ale premier nie ma do mnie żadnych pretensji – zapewnił w „Kropce nad i”.

Rok okrągłych rocznic bez Powstania Warszawskiego?

Miasto powołało zespół do koordynacji obchodów rocznic przypadających w tym roku. Skupiło się jednak tylko na dwóch najważniejszych - 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 20-lecia wyborów w czerwcu 1989 roku. W oficjalnym kalendarzu pominięto 65. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

"Kaczyński to największy psuj mediów"

Premier nie zamierza oddawać mediów publicznych pod bezpośrednią kontrolę rządu, co zaproponował prezes PiS. - Dziękuję bardzo panu Kaczyńskiemu, ale nie skorzystam. A on jest w historii mediów publicznych największym psujem, więc nie powinien w ich sprawie zabierać głosu - stwierdził Donald Tusk.

Wędkarze zapłacą za helikopter

Koniec akcji, ale nie koniec problemów. Na Wiśle w okolicach Warszawy dobiegła końca akcja ratowania dwóch mężczyzn, którzy wypłynęli łódką na rzekę i utknęli na krze na jednej z wysp. - Wszyscy są bezpieczni. Dwaj rozbitkowie i policjant, który został zrzucony z helikoptera - poinformował Marcin Szyndler z Komendy Głównej Policji. Teraz dwaj nieodpowiedzialni wędkarze zapłacą za akcję ratunkową.

"Nikt w moim rządzie nie może spać spokojnie"

Czy rząd Donalda Tuska czeka kolejna wymiana ministrów, tym razem – obrony? - Jeśli będą powody, to będę podejmował decyzje twarde. Ale mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni na korzyść Bogdana Klicha – stwierdził Donald Tusk. Losy szefa MON mają się rozstrzygnąć do końca tygodnia.

Marcinkiewicz nie będzie lokomotywą PO

Kazimierz Marcinkiwicz jednak nie otworzy warszawskiej listy PO do Europarlamentu - kropkę nad i w tej sprawie postawił premier. - Rozmawialiśmy o tym i prosił, by nie brać go pod uwagę przy układaniu list - stwierdził Donald Tusk. Zasugerował, że na plany PO zwiazane z Marcinkiewiczem ma wpływ jego szeroko komentowane życie prywatne.

Komendant zapłaci za "gumę" wicepremiera

Dolnośląski komendant wojewódzki straży pożarnej był już na dywaniku u wojewody i "wyrok" zapadł: szef straży musi zapłacić z własnej kieszeni za nieuzasadnione wysłanie wozu strażackiego na pomoc Grzegorzowi Schetynie, który na autostradzie złapał "gumę". Ale to nie koniec całej sprawy. Na informację od komendanta Wojciechowskiego czeka jeszcze sam komendant główny straży pożarnej.

Fałszywi policjanci "aresztowali" biznesmena

Czterech młodych mężczyzn, podając się za policyjnych funkcjonariuszy, "aresztowało" na placu budowy w Puławach miejscowego przedsiębiorcę. Pod pretekstem przeszukania mieszkania, fałszywi policjanci wraz z zakutym w kajdanki mężczyzną udali się do jego mieszkania. Tam skradli cenne rzeczy i odjechali.

Marsz spod "Bramy Śmierci"

Dwa tysiące osób przeszło w marszu pamięci spod "Bramy Śmierci" pod pomnik ofiar obozu, by zapalić tam dziesiątki zniczy. W ten sposób zakończyły się obchody 64. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz w Oświęcimiu. "Usłyszeć każde słowo" - to hasło, które towarzyszyło tegorocznym uroczystościom.

Z GPS-em wjechał w las

Kolejny przypadek bezgranicznego zaufania do GPS: kierowca jadący z Tczewa do Słupska, wylądował w lesie pod Bytowem. Nie jest to wymarzony parking, zwłaszcza gdy wiezie się krew do szpitala.

Pazik otruty? Sprawdzą biegli

Kolejna sekcja zwłok Roberta Pazika. Biegli z zakładu medycyny sądowej mają sprawdzić, czy zabójca Krzysztofa Olewnika nie został otruty - donosi RMFFM.

Rodziłaś za granicą? Zwróć pieniądze

Polki coraz częściej decydują się rodzić poza Polską, w innych krajach Unii Europejskiej, bo mają tam lepsze warunki i nie płacą dodatkowo za znieczulenie czy poród w wodzie. Jednak zgodnie z prawem zagraniczny poród przysługuje tylko w nagłych sytuacjach i tylko wtedy NFZ zwraca koszty porodu. Łódzki NFZ chce skontrolować, komu przysługuje refundacja za zagraniczny poród.

"Mózg" nie siedział z Pazikiem

Groźny gangster o ps. "Mózg" nie przebywał w płockim więzieniu, kiedy samobójstwo popełnił Robert Pazik - informuje rzeczniczka Centralnego Zarządu Służby Więziennej Luiza Sałapa. Ale przyznaje jednocześnie, że przebywał w olsztyńskim areszcie, kiedy był tam Sławomir Kościuk. Media łączą przestępcę ze śmiercią zabójców Krzysztofa Olewnika.

Ciężki stan stratowanych

Stan dwóch z sześciu osób, które zostały stratowane przez spłoszonego konia z saniami, jest poważny. Jeden z woźniców przebywa od poniedziałku w izbie zatrzymań. Dla prokuratury, która bada okoliczności wypadku, sytuacja się komplikuje. We wtorek zatrzymano drugiego woźnicę. Nie wiadomo do końca, kto powoził i któremu z zatrzymanych postawić zarzuty.

Najbardziej ufamy Wałęsie

Po 20. latach od upadku Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, naród znowu najbardziej ufa Lechowi Wałęsie. Jak pokazują wyniki sondażu przeprowadzonego przez CBOS, były prezydent cieszy 63-proc. zaufaniem społecznym, co znaczy, że od grudnia ufa mu o 1 punkt proc. ankietowanych więcej. Takim zaufaniem nie cieszył się od stycznia 1992 roku.

Schetyna: Tusk może być urlopowany

Nie chcę i nie planuję być premierem - oświadczył wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem, Donald Tusk na stanowisku premiera to wariant najlepszy z możliwych, a kampanię wyborczą może prowadzić będąc na urlopie.

Czuma chce motywować prokuratorów pieniędzmi

Minister Andrzej Czuma we wtorkowym Salonie Politycznym radiowej "Trójki" zapowiedział, że chce wprowadzić motywacyjny system oceny pracy prokuratorów, oparty na punktacji i zależnego od niej wynagrodzenia. Ma to jego zdaniem spowodować bardziej skuteczną walkę z przestępczością i poprawić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości.