Giertych: premier jest nagi

Do tej pory Jarosław Kaczyński był w kokonie stworzonym przez spindoktorów. Kiedy na chwilę z niego wyszedł, okazało się, że jest nagi. Tak, panie premierze, król jest nagi - skomentował debatę lider LPR Roman Giertych.

Antywojenna stolica

W Warszawie doszło do demonstracji antywojennej zorganizowanej przez Inicjatywę "Stop Wojnie". Uczestnicy protestowali przeciwko obecności polskich wojsk w Iraku i Afganistanie oraz przeciwko budowie tarczy rakietowej.

Tusk: Dałbym radę rozbroić Kaczyńskiego

Gdybym groźby premiera traktował poważnie zawiadomiłbym prokuraturę, albo bym go rozbroił. Zapewne dałbym radę - odpowiedział dziennikarzom Donald Tusk, kiedy pytali o windowy incydent z Jarosławem Kaczyńskim.

Kurski: Tusk wciska kit

PiS kontratakuje. - Podczas debaty z Jarosławem Kaczyńskim Donald Tusk wciskał ludziom kit - stwierdził na konwencji PiS w Gdańsku Jacek Kurski. Zachowanie publiczności szefa PO nazwał chamstwem.

Rekordowa debata

35 tysięcy osób na godzinę - tyle osób odwiedzało nasz portal tuż po debacie Kaczyński - Tusk.

"Wybierzcie tych, którzy bronią interesów Polski"

Prezydent Lech Kaczyński wyraził nadzieję, że najbliższe wybory wyłonią ludzi, którzy potrafią bronić interesów Polski i myślą o Polsce nie tylko z perspektywy dużych ośrodków, ale i małych miejscowości.

Putra: Platforma przegra, będzie POPiS

Po wyborach może dojść do koalicji Prawa i Sprawiedliwości z konserwatywną częścią Platformy Obywatelskiej. Będzie to znacznie łatwiejsze, jeśli wygra PiS - powiedział w "Sygnałach Dnia" wicemarszałek Senatu Krzysztof Pura z PiS.

Korwin-Mikke zniknie z kampanii LPR-u

LPR nie będzie używać w swojej kampanii wyborczej wizerunku Janusza Korwina-Mikkego - informuje "Dziennik". Powodem tej decyzji mają być wypowiedzi polityka o niepełnosprawnych dzieciach.

"Premier się potknął"

- Polski premier potknął się na kluczowej debacie ze swym konkurentem - tytułuje swą relację agencja Reuters.

Donald Tusk w ofensywie

Wczorajsza debata Kaczyński - Tusk to temat numer jeden w dzisiejszej prasie. "POPiS-owy pojedynek", "Brawa dla Tuska", "Zero do zera" - to niektóre tytuły z pierwszych stron gazet.

Internauci: Tusk rozgromił Kaczyńskiego

„Tusk the best, Kaczyński poległ sromotnie” – pisze Mariusz i jego zdanie podziela 86 procent naszych internautów, którzy oddali głos w ankiecie. Premiera za zwycięzcę debaty uważa 7 procent (stan na 04:00). Temperatura komentarzy na forum jest bardzo gorąca.

PO: w spocie były nieprawdziwe informacje

Platforma Obywatelska w oficjalnym oświadczeniu przyznała, że w swoim spocie wyborczym "Polska zasługuje na cud gospodarczy" zawarła nieprawdziwą informację, jakoby w czasie ostatnich dwóch lat na drogach zginęło prawie 14 tys. osób.

Nowe nagranie z gabinetu Mirosława G.

"Wiadomości" TVP wyemitowały w piątek wieczorem nagranie z gabinetu kardiochirurga Mirosława G. Film pokazuje, jak synowie jednego z pacjentów Floriana M., wręczają kardiochirurgowi tysiąc złotych przed operacją ojca. W poniedziałek podobne nagrania pokazano w TVN.

Publicyści i politolodzy: wygrał Tusk

- Donald Tusk w piątkowej debacie pokonał Jarosława Kaczyńskiego - twierdzi większość publicystów i politologów. Ich zdaniem, lider PO był lepiej przygotowany, swobodniejszy i bardziej przekonujący.

Radio Maryja dziękuje za list PO

Kierownictwo Radia Maryja przekazało Platformie Obywatelskiej pismo z podziękowaniem za list Donalda Tuska, w którym lider PO prosił o debatę na antenie Radia Maryja i TV Trwam. Radio oczekuje jednak od PO "wyprostowania oszczerczych wypowiedzi".

Byli na różnych debatach?

Obaj bohaterowie bohaterowie debaty Kaczyński - Tusk są z siebie zadowoleni, a podsumowując swoje występy mówią tak, jakby byli na różnych dyskusjach.

Polaczek chce przeprosin od Tuska

Minister Transportu Jerzy Polaczek chce przeprosin od Donalda Tuska. Chodzi o wypowiedź lidera PO podczas dzisiejszej debaty, w której stwierdził, że minister transportu brał udział w tym roku w otwarciu 500 m autostrady wybudowanej w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego przez koncesjonariusza GTC.

Najlepsi dzielnicowi są w opolskiem

Pierwsze miejsce zajął mł. asp. Przemysław Budzowski z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, a drugie asp. Krzysztof Simlat z Namysłowa.

Kobiety, łączcie się i... noście berety

Myli się ten, kto uważa, że powyborczej rzeczywistości nie sposób dziś przewidzieć. Według Nelly Rokity scenariusz jest tylko jeden: PO musi zacząć współpracę z PiSem i przeprosić "nasze mamy, ciocie i babcie z Radia Maryja".

Powódź na ulicach Walencji

Prawe 100 litrów wody na każdy metr kwadratowy spadło w godzinę na ulice hiszpańskiej Walencji. Pod wodą znalazły się tunele, parkingi podziemne i niżej położone ulice. Z żywiołem przez wiele godzin nie byli w stanie sobie poradzić strażacy.

Premier: NIE dla projektu nowego statutu Warszawy

Jarosław Kaczyński negatywnie zaopiniował projekt statutu stolicy, który we wrześniu przyjęła Rada Warszawy. Zgodnie z przepisami, projekt statutu po przyjęciu przez radnych jest kierowany do uzgodnień z szefem rządu.

Premier musi sprostować informację o KRUS

Sąd wydał wyrok. Premier Jarosław Kaczyński ma sprostować nieprawdziwą informację, że PO "chce odebrać wsi KRUS", umieszczając je w serwisie Polskiej Agencji Prasowej.

Prokuratura ma postawić dwa zarzuty Lepperowi za seksaferę

Seksafery ciąg dalszy. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" prokuratorzy chcą postawić Andrzejowi Lepperowi dwa zarzuty związane z molestowaniem działaczek Samoobrony. - To obrzydliwe kłamstwa. "Gazeta Wyborcza" sięgnęła dna. Jestem niewinny - odpiera zarzuty Lepper.