Już dziś, a nie za kilka miesięcy Janusz Palikot złoży w sądzie wniosek o zarejestrowanie swojej własnej partii pod nazwą Ruch Poparcia. Jak twierdzi, robi to na wypadek przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Po nocnym uderzeniu ciężarówki w konstrukcję wiaduktu kolejowego nad ulicą Siemianowicką w Bytomiu bezterminowo zamknięto wiodącą tamtędy drogę krajową nr 94 - z Bytomia w stronę Krakowa. Kierowcy muszą korzystać z objazdów.

We wtorek Axel Springer Polska na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" przeprosił blogerkę Katarynę. Internautka wytoczyła wydawcy nieistniejącego już "Dziennika" proces za to, że w maju 2009 r. gazeta - według niej - naruszyła jej dobra osobiste, ujawniając tożsamość blogerki.

Ruch z Poznania w kierunku Wrocławia został wstrzymany po tym, jak na drodze krajowej nr 5 koło stolicy Wielkopolski doszło do wypadku.

Edward Mazur nie będzie składał żadnych oświadczeń w procesie o zlecenie zabójstwa gen. Marka Papały. Taką informację, jak pisze "Gazeta Wyborcza, przekazał warszawskiemu sądowi adwokat polonijnego biznesmena.

Trzymając telefon w kieszeni, mimochodem kreślimy dokładne mapy pokazujące nasze położenie. Dla policji i służb specjalnych to doskonałe narzędzie tropienia przestępców. Tyle, że ci nauczyli się już je obchodzić. Tropiony może być natomiast każdy uczciwy człowiek i to często bez względu na to, czy jest o coś podejrzany, czy nie jest. Bo takie jest prawo.

- Kościół nie przekroczył żadnej granicy. Ma prawo zabierać głos, a ten list nie jest lobbingiem, ani szantażem, tylko pouczeniem i upomnieniem dla niektórych posłów, którzy wyznają taki, a nie inny światopogląd - mówił w TVN24 Bolesław Piecha, autor ustawy zakazującej in vitro. - Ale prawo tworzymy dla wszystkich - odpowiadał Marek Balicki, autor najbardziej liberalnego projektu ustawy.

Na lotnisku było dwóch funkcjonariuszy BOR-u - zapewniał w "Kropce na i" szef Biura Ochrony Rządu gen. Marian Janicki. Zaprzecza tym samym zeznaniom dwóch funkcjonariuszy, którzy 10 kwietnia byli w Katyniu, żeby zabezpieczać wizytę prezydenta.

- Płk Edmundowi Klichowi zostanie zaprezentowana pełna treść raportu dotyczącego katastrofy smoleńskiej - poinformował rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK). Polak ma też otrzymać jedną kopię raportu. Klich przyleciał do Moskwy w poniedziałek.

- Nie chcę zapeszać, ale wydaje mi się, że wbrew kasandrycznym przepowiedniom będziemy mieli dobrą umowę na gaz z Rosją - cieszył się Radosław Sikorski. Szef MSZ ewentualną krytyka opozycji się nie przejmuje. - Mam wrażenie, że opozycja się gazem brzydzi i nawet gdybyśmy go dostali za darmo, to by uznała, że to źle - stwierdził.

Jurorka "Tańca z gwiazdami" Iwona Pavlović, piłkarz Sylwester Czereszewski oraz piosenkarz Norbi przekonują pieszych, żeby byli widoczni na drodze. Wszystko to w rytm przeboju Norbiego, który śpiewa: "odblaski są, aha, aha, świecące".

"Osiedlenie ras w krajach ich pochodzenia jest pierwszym krokiem do pokojowego świata" - to fragment programu "Trzeciej Pozycji", który firmują organizatorzy "Marszu Niepodległości" - Obóz Narodowo-Radykalny - Podhale. Wydarzeniu patronują m.in. były Marszałek Sejmu Marek Jurek i były poseł Artur Zawisza. - Jeśli jest to organizacja legalna, to gdzie jest problem? - mówi Zawisza. - To faszyści - odpowiadają środowiska lewicowe, które chcą zablokować marsz. Ratusz jeszcze nie wydał zgody na marsz.

Warszawska prokuratura chce, by rosyjscy śledczy uzupełnili wniosek o ekstradycję z Polski Ahmeda Zakajewa. Czeczen jest ścigany przez Rosję międzynarodowym listem gończym pod zarzutami m.in. terroryzmu.

Stowarzyszenie Ruch Poparcia Palikota z siedzibą w Lublinie zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego. Wniosek o rejestrację złożony został w sądzie 20 sierpnia.

Lobbysta Tomasz Obara złożył w poniedziałek w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez premiera Donalda Tuska i minister zdrowia Ewę Kopacz. Zarzuca im przekroczenie uprawnień w związku z akcją przeciwko dopalaczom na początku października.

Minister Krzysztof Kwiatkowski wie już, że słuchał nagrań z "czarnych skrzynek" TU-154, a nie - jak mówił wcześniej - materiału poglądowego - dowiaduje się portal tvn24.pl. Właśnie to szef resortu sprawiedliwości miał według naszych ustaleń usłyszeć podczas spotkania z dyrektor Instytutu Ekspertyz Sądowych dr Marią Kałą. Dalsze decyzja w tej sprawie uzależnione są od stanowiska Prokuratury Wojskowej.

Na policję w Reszlu k. Kętrzyna (warmińsko-mazurskie) zgłosił się ojciec 21-letniego fana gier sieciowych i w imieniu syna zawiadomił o nietypowej kradzieży. Chłopak, przebywający na Islandii, stracił konto z postacią wojownika z sieciowej gry Metin2.pl. Postać wycenioną na 2,5 tys. zł odnalazł na popularnym serwisie aukcyjnym.

Wojskowa Prokuratura Okręgowa wystąpiła na piśmie do Instytutu Ekspertyz Sądowych o wyjaśnienia w sprawie odsłuchania przez ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego fragmentów nagrań z czarnych skrzynek prezydenckiego tupolewa. IES już odpisał, a odpowiedź "będzie analizowana".

Mieszkańcy bloku przy ul. Siekierki 1 w Lublinie boją się o swoje życie. Wszystko przez niepoczytalnego lokatora, który mniej więcej raz na pół roku ściąga do siebie wszystkie służby. Wczoraj np. zabarykadował się i podpalił swoje mieszkanie, w którym znajdowała się jego 80-letnia, chora matka. O sprawie poinformował nas @saint74.