Pożegnanie telewizji analogowej. Jak się przestawić

Warszawa, centralna część woj. mazowieckiego, śląskiego, Elbląg, Rzeszów, Szczecin i Wisła - w tych regionach we wtorek wyłączone zostały analogowe nadajniki telewizyjne. W zamian włączono naziemną telewizją cyfrową. Dzięki niej można oglądać m.in. programy telewizji TVN, TVN7 i TTV.

Jest nagranie z pościgu, w którym zginął policjant

Prokuratura dysponuje nagraniem z pościgu za kierowcą, podczas którego doszło do śmiertelnego postrzelenia policjanta z sulęcińskiej komendy powiatowej policji - poinformował we wtorek Grzegorz Szklarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Dodał, że film może stać się ważnym dowodem w sprawie.

Kiedy bez wiz do USA? "Sprawa ruszy i nabierze tempa"

Prezydent Bronisław Komorowski jest przekonany, iż po wyborach prezydenckich w USA sprawa zniesienia wiz dla Polski ruszy i nabierze tempa. Prezydent nabrał takiego przekonania po poniedziałkowej rozmowie w Rzymie z wiceprezydentem USA Joe Bidenem.

Ojciec Wiktorii ze Żnina ponownie aresztowany

Do sądu dotarła kolejna ekspertyza biegłych w sprawie śmierci 2-letniej Wiktorii ze Żnina. Jak dowiedziała się TVN24, wynika z niej, że przyczyną śmierci dziewczynki były uszkodzenia mechaniczne narządów wewnętrznych, a nie choroba. Sąd wydał postanowienie o aresztowaniu Sebastiana Sz. – ojca Wiktorii.

"Śląska Alexis" prawomocnie uniewinniona

Barbara Kmiecik, bizneswoman zwana "śląską Alexis", została prawomocnie uniewinniona od popełnienia przestępstw przy pośredniczeniu w załatwianiu publicznych dotacji. Sąd Okręgowy w Katowicach utrzymał w mocy wcześniejszy wyrok sądu rejonowego w tej sprawie.

Grypa znów szaleje. Ponad 100 tys. zachorowań

W drugim tygodniu marca zarejestrowano w Polsce ogółem ponad 100 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Do szpitali trafiło 466 osób. Jedna z nich zmarła - wynika z danych Państwowego Zakładu Higieny.

"Powiedziałem: nie wygłupiaj się, uciekaj". Pierwsza relacja tych, którzy zdobyli Broad Peak. I przeżyli

O tym, czy iść czy zawracać w ogóle nie rozmawiali. Była między nimi "wewnętrzna nić porozumienia", by atakować szczyt. I jak najszybciej z niego uciekać. Czuli się "świetnie", "pogodę mieli wymarzoną". Więc szli. Po drodze okazało się, że kolejne metry to "ciąg rozczarowań". Zdobywcy Broad Peak Adam Bielecki i Artur Małek opowiadają o tym, jak wyglądały ich ostatnie godziny na ośmiotysięczniku.

Cypr chce opodatkować konta polskiej ambasady. "Wbrew prawu"

Rząd w Nikozji, czekając na decyzję swojego parlamentu ws. opodatkowania depozytów bankowych, zamroził wszystkie konta w kraju. Nie wyłączył z tego nawet pieniędzy ulokowanych na rachunkach placówek dyplomatycznych innych krajów, w tym Polski. Te pieniądze też mają być opodatkowane. - A to, na mocy międzynarodowych przepisów, jest bezprawne. Cypryjczycy chyba o tym zapomnieli - mówi w rozmowie z tvn24.pl ambasador RP w Nikozji Paweł Dobrowolski.

Dwóch kibiców Lechii Gdańsk zginęło pod autokarem. Kilkudziesięciu rannych

Dwie osoby zginęły, 21 zostało bardzo ciężko lub ciężko rannych, a kolejnych 31 pozostaje na obserwacji w szpitalu po wypadku autokaru z kibicami niedaleko miejscowości Mikanowo k. Włocławka. Z niewiadomych przyczyn tuż przed świtem autokar jadący do Gdańska przeciął nagle drogę, przejechał przez rów i upadł na bok. W gdańsku powołano sztab kryzysowy.

Nowe plany GDDKiA. E-myto dla wszystkich?

GDDKiA wytypowała odcinki autostrad, na których nie opłaca się stawiać klasycznych bramek. Chce tam wprowadzić elektroniczne opłaty dla aut osobowych viaTOLL - podał "Puls Biznesu".

Propozycja prezydenta rozwiąże problem związków partnerskich?

Bronisław Komorowski nie chce ustawy o związkach partnerskich. W zamian ma własną propozycję dotyczącą ułatwień w uzyskiwaniu informacji o stanie zdrowia partnera oraz zwolnienia z podatku spadkowego w razie jego śmierci - informuje "Rzeczpospolita".

Proces "modelowy", ale teraz tylko "ozdobniki". Ważni świadkowie dopiero w czerwcu

Przez blisko cztery godziny Krzysztof Rutkowski powtarzał w procesie Katarzyny W. głównie to, co wcześniej mówił w śledztwie. Sąd znalazł jednak w tych wypowiedziach pewne nieścisłości i to ich wyjaśnianie było merytorycznie najistotniejsze podczas kolejnej odsłony procesu. Sędzia Adam Chmielnicki kilka razy upominał świadka, by ten nie wygłaszał ocen. – Przebieg procesu jest wręcz modelowy – oceniała w trakcie Maria Ejchart z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, która obserwuje proces. Ważni świadkowie pojawią się w nim jednak nieprędko.

Palikot: Kościół jest zabagniony. Prezydent nie powinien jechać do Watykanu

- Wybór tego czy innego hierarchy Kościoła, nie spowoduje zmian, których oczekujemy. Kościół jest zabagniony - powiedział w "Kropce nad i" Janusz Palikot. Lider Ruchu Palikota stwierdził też, że prezydent Bronisław Komorowski nie powinien jechać na inaugurację pontyfikatu papieża Franciszka. - Czemu znów fundujemy sobie koszty? Państwo świeckie nie jest od organizowania wizyt osób duchownych - przekonywał.

Proces Katarzyny W. Relacja z trzeciego dnia

18 marca, podczas trzeciej rozprawy Katarzyny W. oskarżonej o zabicie swojej półrocznej córki Magdy, Sąd Okręgowy w Katowicach przesłuchał świadków: Krzysztofa Rutkowskiego (właściciela biura detektywistycznego), Macieja L. (pracownika biura Krzysztofa Rutkowskiego), Sławomira Ś. (pracownika biura Krzysztofa Rutkowskiego) i Marcina K. (z którym mieszkała Katarzyna W., gdy zatrzymała ją policja) CZYTAJ:

"Wyprowadzaj się pan z Polski, ale nie traktuj polskiego pracownika jak niewolnika"

- To chamski list - tak w "Faktach po Faktach" w TVN24 Piotr Duda odniósł się do listu, jaki napisał do szefa "Solidarności" po spotkaniu "oburzonych" w Gdańsku Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. "Przedsiębiorcy mają głęboko w d****, jaką Pan zechce ustanowić płacę minimalną oraz czy zlikwiduje Pan umowy cywilno-prawne" - pisał m.in. Cezary Kaźmierczak.