Brak koncesji dla TV Trwam w Trybunale Stanu

Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu części członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w związku z nieprzyznaniem TV Trwam koncesji na nadawanie na multipleksie cyfrowym. - Odmawianie koncesji TV Trwam to skandal i pokazanie, że wolność mediów nie istnieje - powiedział na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Antykomor.pl trafił do Piotrkowa

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim przejęła śledztwo ws. krytycznej wobec prezydenta Bronisława Komorowskiego strony AntyKomor.pl. Do tej pory sprawą zajmowali się śledczy z Tomaszowa Mazowieckiego. Rzecznik piotrkowskiej prokuratury Witold Błaszczyk powiedział PAP w poniedziałek, że jeszcze w tym tygodniu śledczy złożą wniosek do Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi o przedłużenie śledztwa.

Będzie ugoda za "agenta śpiocha"?

Jarosław Kaczyński chce ugody z Januszem Kaczmarkiem za nazwanie go w 2008 r. "agentem śpiochem" - dowiedziało się Radio ZET. Jak podaje, do sądu, gdzie toczy się proces wytoczony prezesowi PiS przez byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji, wpłynęło już pismo od adwokatów Kaczyńskiego w tej sprawie. Z kolei prezes PiS stwierdził na konferencji prasowej, że "nie tyle on doszedł do ugody, co adwokaci".

"Działanie BOR obniżyło bezpieczeństwo premiera i prezydenta"

Prawdopodobnie na początku lutego prokuratura postawi zarzuty i skieruje do sądu akt oskarżenia wobec funkcjonariuszy BOR - dowiedział się tvn24.pl. Ma to związek z opinią biegłych stwierdzającą uchybienia w pracy funkcjonariuszy BOR przy organizacji wizyt Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska w Smoleńsku i Katyniu.

Ambasada USA tłumaczy się "z nacisków na Polskę"

Politycy od lewa do prawa są zgodni, że ambasada amerykańska wyszła przed szereg dopytując telefonicznie o szczegóły głosowania sejmowej komisji ws. ACTA. Ambasada odpowiada, że nic wielkiego się nie stało . - Wspomniana rozmowa telefoniczna była natury informacyjnej i była częścią naszych rutynowych kontaktów z władzami Polski - pisze jej przedstawiciel w przesłanym TVN24 stanowisku.

Powoływał się na kontakty w ministerstwie. Zatrzymany

Agenci CBA zatrzymali w Warszawie 48-latka, który był już wcześniej karany za zabójstwo. Mężczyzna po wyjściu z więzienia "dorabiał" oszukując osoby, które potrzebowały pomocy w załatwieniu spraw w różnych instytucjach publicznych - m.in. w ministerstwie sportu.

Areszt dla podejrzanego o ranienie nożem taksówkarza

Na trzy miesiące do aresztu trafi mężczyzna, podejrzany o napad na taksówkarza niedaleko Nowego Sącza. W piątek wieczorem 28-latek miał zamówić kurs taksówką i w czasie jazdy na bocznej drodze zaatakować kierowcę, zadając mu kilka ciosów nożem i kradnąc portfel. Zatrzymanemu grozi do 12 lat więzienia.

Fałszywy bomber zeznaje na komisariacie

27-latek, odpowiedzialny za zgłoszenie w sobotę fałszywego alarmu bombowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, został w poniedziałek doprowadzony do Komisariatu Policji na Psim Polu we Wrocławiu. Tam mężczyzna ma złożyć zeznania.

Mróz rozsadza rury w Łodzi

Siarczysty mróz, który od dwóch dni utrzymuje się na terenie niemal całej Polski, ostro daje się we znaki także pracownikom wodociągów. W poniedziałek rano tylko w samej Łodzi doszło do trzech awarii. Do pękania rur przyczyniły się niskie temperatury.

Powstaje profil psychologiczny porywacza małej Magdy

Być może dziś psychologowie sądowi zakończą opracowanie portretu psychologicznego porywacza 6-miesięcznej Magdy z Sosnowca. To powinno zawęzić krąg poszukiwań do kilku scenariuszy, ponieważ w całej sprawie wciąż nie ma punktu zaczepienia.

Gang "perfekcjonistów" od luksusu rozbity

Centralne Biuro Śledcze KGP i prokuratorzy z prokuratury Okręgowej Gorzowa Wielkopolskiego oraz prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie rozbili jeden z największych gangów złodziei samochodowych, który udało się wykryć w ostatnich latach w Polsce. Złodzieje kradli samochody w Europie zachodniej, głównie w Niemczech. Według oficera Centralnego Biura Śledczego KGP złodzieje kradli głównie modne suv-y marki Lexus.

"Zawiedziona miłość" internautów zaskoczyła PO?

Przesadą jest pogląd, że ruch przeciwko porozumieniu ACTA, jest największym zrywem społecznym po 1989 roku - uważa socjolog z Polskiej Akademii Nauk, prof. Andrzej Rychard. Według niego, Platforma Obywatelska może jednak czuć się zaskoczona "zawiedzioną miłością" internautów, która może prowadzić do odwrócenia się ich od tej partii.

W Polsce ginie coraz więcej dzieci

Zaginięcia dzieci stanowią około jednej trzeciej wszystkich zniknięć w Polsce - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita", powołując się na policyjne statystyki. W stosunku do ubiegłego roku, największy wzrost dotyczy dzieci do szóstego roku życia. Powodem najczęściej jest brak odpowiedniej opieki. W poniedziałek fundacja Itaka ma zgłosić w MSW projekt uruchomienia systemu Child Alert, który w wielu krajach UE pomaga odnaleźć zaginione dzieci.

Siarczysty mróz na dzień dobry

Siarczyste mrozy na dobre zadomowiły się w naszym kraju. W całej Polsce temperatura spadła grubo poniżej zera, o czym informują nasi internauci, przesyłający zdjęcia swoich termometrów. Według synoptyków, okazji do wykonania takich zdjęć będzie coraz więcej.

20 lat dziecka, to 200 tys. zł?

W 2011 rok urodziło się 391 tys. dzieci, o 22 tys. mniej niż rok wcześniej - wynika z danych GUS, na które powołuje się "Dziennik Gazeta Prawna". Eksperci, których cytuje gazeta wskazują, że wpływ na to ma zła sytuacja na rynku pracy, a także rosnące koszty utrzymania dziecka, na które do 20 roku życia trzeba wydać - jak szacują - już prawie 200 tys. zł.

Dotąd na zabieg jeździli do USA, teraz do Katowic

Lekarze w Polsce zaczynają wykonywać zabiegi, które mogą pomóc chodzić dzieciom z porażeniem mózgowym. To selektywna rizotomia - obcinanie na rdzeniu kręgowym nerwów czuciowych, które źle działają i blokują pracę mięśni. Do tej pory dzieci na takie zabiegi jeździły do Stanów Zjednoczonych. Teraz wystarczy do Katowic.

Kup smycz, psa dostaniesz gratis

Sprzedaż zwierząt choć miała zniknąć z polskich ulic - nie zniknęła. Handlarze robią wszystko, by móc sprzedawać i zarabiać m.in. na psach czy kotach. Dlatego znajdują coraz więcej sposobów na obejście obowiązującego od początku roku prawa. Przykład: pies gratis do sprzedawanej miski.

Fałszywy bomber zatrzymany. Grozi mu do 12 lat

Policja zatrzymała w niedzielę 27-letniego sprawcę fałszywego alarmu bombowego we wrocławskim szpitalu. Mężczyzna był już notowany za tego typu przestępstwa. W nocy z powodu alarmu ewakuowano 350 pacjentów; większość wróciła już do szpitala.

"Z protestów może wyrosnąć wspólnota polityczna"

Przeciwnicy ACTA z sieci wychodzą na ulicę. Dlaczego? - Problem leży nie w samej umowie, ile w tym, że to iskra, która wygenerowała protesty całego pokolenia - uważa prof. Edmund Wnuk-Lipiński. Według niego, niewykluczone, że z demonstrantów wyrośnie kiedyś polityczna wspólnota.

Maski "Anonimowych" zawisną na pomnikach

Lider Ruchu Palikota Janusz Palikot zapowiedział, że na pomnikach w różnych miastach w Polsce zawisną maski Anonimowych. Pierwsza z nich została w niedzielę zawieszona w Warszawie na pomniku Ronalda Reagana, w pobliżu ambasady USA.

Początek lutego mroźny

Najbliższy tydzień to dominacja zimnych mas powietrza ze wschodu. Będzie słonecznie i nadal bardzo mroźno. W drugim tygodniu mróz złagodnieje.

"Blue taxi" w Opocznie. Sprawdzają komendanta

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie wykorzystywania radiowozów komendy w Opocznie do celów prywatnych. Jak ujawnili dziennikarze TVN24, komendant podwoził się służbowymi autami do pracy, a jego żona dojeżdżała nimi do odległego o ponad 40 km Piotrkowa Trybunalskiego.

Przeciwnicy ACTA pod stadionem. Skromnie

Zapowiedziana na 10 tysięcy, zgromadziła ledwie około 100 osób. Skromna manifestacja przeciw ACTA odbyła się przed Stadionem Narodowym. Powiewały polskie flagi narodowe i emblematy narodowców. Uczestnicy protestu skandowali "Precz z komuną", "Nie dla ACTA" i "Nie zamkniesz nam ust, towarzyszu Tusk".

Bijatyka na Krupówkach. W ruch poszła maczeta

W nocy z soboty na niedzielę pięcioosobowa grupa zaatakowała czwórkę ludzi w Zakopanem. Jedną z osób poraniono maczetą. Jak poinformowała zakopiańska policja 27-letni mężczyzna z ranami ciętymi na całym ciele trafił do szpitala. Jego stan jest ciężki, ale stabilny.

Zaczadzili się na imprezie

Dwie osoby śmiertelnie zatruły się tlenkiem węgla podczas imprezy w jednym z mieszkań w Krakowie. Z kolei w Dąbrowie Tarnowskiej tlenkiem węgla zatruł się podczas kąpieli 32-latek. Od początku sezonu grzewczego z tego samego powodu zmarło już kilkadziesiąt osób.

Masz aparat fotograficzny? Na stadion nie wejdziesz

Gdy tylko otwarto bramki, tłumy zaczęły wlewać się na teren Stadionu Narodowego. - Ale nie wszyscy mogą wejść. Ochrona nie wpuszcza ludzi z aparatami cyfrowymi - relacjonuje Maciej Wężyk, reporter tvnwarszawa.pl

Apel do porywacza: 30 tys. i wycofanie wniosku o ściganie

Apelujemy do sprawcy: oddaj dziecko, a my ci zagwarantujemy, że ani jednego dnia nie będziesz w więzieniu, a nagroda - 30 tys. będzie twoja - powiedział w niedzielę detektyw Krzysztof Rutkowski. Na zorganizowanej konferencji prasowej matka dziewczynki, Katarzyna - opowiedziała przebieg całego zdarzenia. Obecni byli też ojciec i babcia półrocznej Magdy.

Protesty ws. ACTA "to bunt kulturowy i pokoleniowy"

- Młodzi ludzie poczuli, że mogą zostać okradzeni z pewnej wolności. Z wolności internetu - tak falę protestów przeciw porozumieniu ACTA tłumaczył w "Kawie na ławę" w TVN24 Jacek Kurski. Zdaniem posła Solidarnej Polski to, z czym mamy do czynienia od tygodnia, to "bunt kulturowy i pokoleniowy". - To jest fantastyczna rzecz, że w polskim społeczeństwie idea wolności jest ciągle żywa i ludzie potrafią o nią walczyć. Jestem przekonany, że będziemy robić wszystko, by prowadzić konsultacje ze wszystkimi zainteresowanymi - zapewnił Adam Szejnfeld (PO).