"Przyspawanie Solidarności do PiS stało się faktem"

Przyspawanie Solidarności do PiS stało się ostatecznie faktem kilka dni temu - ocenił we wtorek premier Donald Tusk. Nawiązał w ten sposób do obecności szefa "S" Piotra Dudy na sobotnim kongresie PiS. Według premiera, Duda stał się politykiem, do tego agresywnym.

Tusk: Kaczyński kłamie ws. pakietu klimatycznego. Nie będę na to pozwalał

Premier Donald Tusk zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu, że ten kłamie ws. paktu klimatycznego. Prezes PiS przekonuje, że premier popełnił serię błędów przy negocjacjach w sprawie pakietu klimatyczno-energetycznego. - Jeśli jeszcze raz przyjdzie prezesowi Kaczyńskiemu do głowy taki pomysł, żeby zasłaniać się zmarłym bratem, by oskarżać wszystkich, w tym mój rząd, to nie będę na to pozwalał - zapowiedział szef rządu.

8 lat za śmiertelne potrącenie dzieci na pasach. "Najpiękniejsze swoje lata przesiedzi w więzieniu"

Sąd w Bielsku-Białej skazał Karolinę Z. na 8 lat więzienia za to, że prowadząc samochód pod wpływem amfetaminy, śmiertelnie potrąciła na pasach dwóch 10-letnich chłopców. Kobieta dostała także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, musi też zapłacić po 50 tys. zł zadośćuczynienia obu rodzinom. - To będzie dla niej niesamowita nauczka i kara - ocenił ojciec jendego z chłopców.

Amerykanie szpiegowali Polskę? Sikorski: żądamy wyjaśnień

- Będziemy domagać się wyjaśnień co do aktywności Amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa (NSA) wobec Polski i Unii Europejskiej - ogłosił minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski na Twitterze. W ubiegłym tygodniu "Der Spiegel" napisał, że NSA inwigilowała biura Unii Europejskiej. - Jeśli to prawda, to mamy skandal - skomentował medialne doniesienia Donald Tusk.

Borowczak: "Solidarność" za bardzo miesza się do polityki

- Jeśli związek zawodowy miesza się do polityki, to zawsze źle się to kończy. "Solidarność" za bardzo miesza się do polityki - stwierdził na antenie TVN24 Jerzy Borowczak z PO, członek "Solidarności". Odniósł się w ten sposób do obecności Piotra Dudy, szefa NSZZ "S" na kongresie PiS w Sosnowcu.

MSZ: Polska nie ma interesu w udzieleniu azylu Snowdenowi

- Przyszedł faks, w którym ktoś, kto jest podpisany jako Edward Snowden prosi o azyl - powiedział rzecznik MSZ Marcin Bosacki. Jak dodał, pismo to nie spełnia warunków formalnych i dlatego nie może być rozpatrzone. Wcześniej szef MSZ Radosław Sikorski napisał na Twitterze, że nawet, gdyby wniosek Snowdena był kompletny, nie udzieli mu pozytywnej rekomendacji. - Azylu udziela się, gdy przemawia za tym ważny interes RP. Pan minister nie uważa, że przemawia ważny interes Rzeczpospolitej za udzieleniem takiego azylu, gdyby taki formalny wniosek wpłynął - tłumaczył Bosacki.

Obrońca Katarzyny W. chce nowych biegłych. "Nie wyjaśnili, czy mógł nastąpić skurcz krtani"

Obrońca Katarzyny W., oskarżonej o zabójstwo swojej córki Magdy, chce powołania nowego zespołu biegłych oraz poszerzenia go o laryngologa i neonatologa. - Nie przekonały mnie opinie poprzedniego zespołu, bo nie wyjaśniły kwestii laryngologicznej - powiedział Arkadiusz Ludwiczek w rozmowie z TVN24. Prokurator Zbigniew Grześkowiak jest przeciwny powoływaniu całkowicie nowego zespołu, ale przychyli się do poszerzenia go o dodatkowych specjalistów.

"Będziemy nękać rząd, trzeba zrobić z nim porządek"

Premier Donald Tusk kłamie, a Platformie puszczają nerwy i widać jej prawdziwe oblicze. Będziemy nękać ten rząd non stop, trzeba zrobić z nim porządek - stwierdził w "Jeden na jeden" Piotr Duda, szef "Solidarności". Jak mówił, nie podoba mu się, że PO nie chce zrealizować postulatów związkowców ws. płacy minimalnej, umów śmieciowych i elastycznego czasu pracy.

Przegląd prasy: Prześwietlą homoseksualne rodziny

Badanie ankietowe na próbie 1,1 tys. osób i kilkadziesiąt pogłębionych wywiadów - tak będzie wyglądać największe w historii badanie związków, jakie tworzą w Polsce homo- i transseksualiści, informuje "Rzeczpospolita".

Program PiS w oczach ekspertów

Repolonizacja, polska energetyka i polska ziemia. Polityczno-gospodarcze motto PiS konfrontujemy z opiniami ekonomistów. Najważniejsze tezy weekendowego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego, niezależnie od ośrodków, w których eksperci pracują i sympatii politycznych, które mają, oceniają zgodnie: większość postulatów to katastrofa albo mrzonki.

Elbląg: nie wszyscy radni złożyli ślubowanie

Wybrani w wyborach przedterminowych radni Elbląga spotkali się w poniedziałek na pierwszej sesji. Większość z nich odebrała zaświadczenia o wyborze na radnego i złożyła także uroczyste ślubowanie. Ale nie wszyscy.

Zientarski po wypadku w Poznaniu: Po co takie samochody produkujemy?

- Doszliśmy do schizofrenii motoryzacyjnej. Samochody mają tysiąc koni, mogą jechać 350 km/h. Po co je produkujemy? - pytał Włodzimierz Zientarski, dziennikarz motoryzacyjny w "Faktach po Faktach". Zastanawiał się, czy da się w przyszłości uniknąć takich wypadków, do jakiego doszło w niedzielę na pokazie motoryzacyjnym w Poznaniu. Na prostym odcinku drogi samochód uderzył tam w krawężnik, odbił się od niego i wjechał w publiczność. Rannych zostało 17 osób.

Piechociński atakuje partie za wydatki. "Karty na stół"

- Niektóre ugrupowania psują obecny system finansowania partii, ponieważ nieracjonalnie wydają pieniądze - uważa wicepremier Janusz Piechociński. Pośrednio wskazał, że są to m.in. PiS i PO. - Tablice, banery, wielkie kongresy, wielkie sale, zloty. To wszystko kosztuje. Współudział w różnych marszach, przemarszach, w których funduje się autobusy. Mamy w tym roku wybory, żeby z taką intensywnością prowadzić kampanię każdego dnia? - pytał.

Śmiertelne potrącenie w okolicach Ustki

76-latek nie przeżył zderzenia z toyotą auris, do którego doszło w miejscowości Zimowiska pod Ustką. Na miejscu jest policja i prokurator. Kobieta prowadząca toyotę była trzeźwa.

Czekali 350 lat na most. Jest już prawie gotowy

Ma 565 metrów długości i po 350 latach połączy gminy leżące po dwóch stronach Odry. W Brzegu Dolnym kończy się budowa mostu. Dla mieszkańców oznacza to, że niebawem przez rzekę będą mogli przeprawić się o każdej porze.

Jeden gram za 11,5 tys. zł. Narkotyk z Chin w rękach celników

Jeden z najniebezpieczniejszych i najdroższych narkotyków na świecie, o zabójczym działaniu psychodelicznym, odkryli śląscy celnicy w przesyłce wysłanej z Chin do mieszkańca południowej Polski. Zatrzymana ilość to zaledwie 57 gramów, ale jej wartość szacuje się na 650 tysięcy złotych.

Muzeum Zegarów Wieżowych wraca 7 lat po pożarze

W poniedziałek, siedem lat po pożarze kościoła św. Katarzyny w Gdańsku, ponownie otwarto działające w świątyni Muzeum Zegarów Wieżowych. Mimo że było nieczynne, przez ostatnie lata wzbogaciło się o kilka nowych eksponatów.

Sprawdzają, czy hałda fosfogipsów truje Bałtyk

Fińscy i polscy naukowcy sprawdzają, czy hałda fosfogipsów w Wiślince nieopodal Gdańska truje Bałtyk. Decyzję o przeprowadzeniu wspólnej kontroli podjęto po publikacji fińskiej fundacji, według której każdego roku 540 ton fosforu przedostaje się ze składowiska do Bałtyku.