"Tusk jest dobrym graczem, a PSL pręży muskuły"

PSL prowadzi polityczną grę, bo ma dużo do stracenia, jeśli zostałoby zlikwidowane finansowanie partii politycznych z budżetu państwa - stwierdził na antenie TVN24 Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski, komentując ostre słowa ludowców pod adresem premiera Donalda Tuska, który chce znieść subwencje. - Tusk jest dobrym graczem, zrobił krok do przodu - ocenił polityk SP.

Lubelska policja szuka "Szacha". Może być uzbrojony

Jest podejrzany o dwa zabójstwa i napad na kantor. Lubelska policja poszukuje go bezskutecznie od 10 lat. Dlatego publikuje wizerunek Sharaniego Ahmatova z Rosji, p.s. "Szach", i prosi o informacje, gdzie może przebywać.

Nielegalne antybiotyki w mięsie to "zamach na nasze zdrowie i życie"

- Przy takiej skali zjawiska, gdybyśmy upowszechnili to na cały kraj, to już jest zamach na nasze zdrowie, a może nawet i życie - ocenił aferę opisaną w programie "Uwaga" TVN dr Paweł Grzesiowski, ekspert ds. szczepień z Instytutu Profilaktyki Zakażeń. Zwierzęta hodowlane, głównie drób, faszerowane antybiotykami to problem, z którym kontrola weterynaryjna walczy od lat - podkreślił z kolei Główny Lekarz Weterynarii w rozmowie z TVN24.

Hodowla na antybiotykach. "To jest układ mafijny. Tutaj ręka rękę myje"

- Nikomu nie zależy, by coś ujawniać. To system zamknięty - tak tłumaczy strukturę zależności między hodowcami a weterynarzami reporterka "Uwagi" TVN. Edyta Krześniak, przez wiele miesięcy podając się za farmaceutę lub hodowcę zwierząt, wykazała, że "prawie wszyscy" producenci, których odwiedziła, faszerują antybiotykami zwierzęta.

Przegląd prasy: Na masowej turystyce trudno zarobić

3,97 mld zł wyniosły w ubiegłym roku obroty trzydziestu polskich touroperatorów - wynika z raportu tygodnika "Wiadomości Turystyczne", którego dane przytacza "Puls Biznesu". Rok temu pierwsza dwudziestka wypracowała 4,05 mld zł.

Zwierzęta faszerowane antybiotykami. Kolejna mięsna afera

Niektórzy hodowcy zwierząt w Polsce oraz grupa lekarzy weterynarii to quasi mafijny system, w którym faszeruje się zwierzęta nielegalnymi antybiotykami. Kupowane na czarnym rynku środki sprowadzane między innymi z Chin często nie widnieją w żadnej ewidencji leków - wynika z reportażu "Uwagi" TVN.

Wodny zastrzyk energii. Wrocławianie pluskają się w rynku

Od kilku dni mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska walczą z upałami. Szukają schronienia w cieniu lub korzystają z kąpieli wodnych. Tymczasem meteorolodzy zapowiadają, że w czwartek temperatura może osiągnąć nawet 35 stopni Celsjusza. Miasto wystawiło już kurtyny wodne.

Wrocław podsumował wykonanie budżetu na rok 2012

Bezrobocie nie rośnie, a dochody miasta - owszem. I to szybciej, niż wydatki. Miastu udało się też zmniejszyć deficyt od 18 milionów złotych. Wrocławski magistrat podsumował wykonanie budżetu na 2012 rok.

Gowin: jeśli nie likwidacja, to obcięcie subwencji

Jeśli nie uda się całkowicie zakazać finansowania partii politycznych z budżetu, PO powinna wnioskować o zmniejszenie wysokość subwencji o połowę - uważa Jarosław Gowin. Były minister sprawiedliwości w "Faktach po Faktach" wyraził ponadto nadzieje, że władze jego partie wyjaśnią sprawę wydawania pieniędzy na cygara, wina i drogie garnitury.

Zwrot w sprawie CO2. Klęska Polski w komisji

Komisja środowiska w Parlamencie Europejskim poparła w środę opóźnienie aukcji części pozwoleń na emisję CO2, czemu sprzeciwia się Polska. Głosowanie plenarne PE w tej sprawie spodziewane jest na początku lipca. - Nie jestem zdziwiony, że komisja do spraw środowiska przyjęła takie stanowisko - skomentował minister środowiska Marcin Korolec.

MSZ apeluje do Białorusi, po karach dla Polaków

MSZ apeluje do władz Białorusi o respektowanie prawa mniejszości narodowych do kultywowania swojej tożsamości i historii - poinformował rzecznik resortu Marcin Bosacki. Apel to reakcja na karę grzywny dla dwójki Polaków za ustawienie krzyża upamiętniającego żołnierzy AK.

Śledztwo ws. nadzoru nad BOR-em umorzone

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie domniemanego niedopełnienia obowiązków i niewłaściwego nadzoru nad BOR w 2010 r. przez ówczesnego szefa MSWiA Jerzego Millera. Śledczy badali działania Biura w związku z wizytą prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w kwietniu 2010 roku. Powodem umorzenia jest brak znamion przestępstwa.