Polacy w pierwszej 10 najlepszych lobbystów Ukrainy

Polacy po raz kolejny zdominowali listę najlepszych lobbystów Ukrainy, opublikowaną w środę przez kijowski Instytut Polityki Światowej (IPŚ) na podstawie ocen prawie 40 ekspertów ukraińskich i zagranicznych. Listę otwiera b. prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Tusk: nie możemy nikogo ewakuować na siłę

Nie możemy na siłę nikogo ewakuować, ale jeśli zainteresowani będą gotowi do ewakuacji, zrobimy co w naszej mocy, by pomóc - mówił premier Donald Tusk pytany o scenariusze pomocy polskim misjonarzom pracującym w ogarniętej konfliktem Republice Środkowoafrykańskiej.

Sikorski o RŚA: miejsce, w którym absolutnie nie wolno przebywać

- To miejsce, w którym absolutnie nie wolno przebywać, w którym nie jesteśmy w stanie zapewnić ochrony - ocenił Radosław Sikorski, szef MSZ, aktualną sytuację w Republice Środkowej Afryki. Ministerstwo stanowczo ostrzega Polaków przed wyjazdami w ten rejon. - To jest państwo upadłe, wszelkie struktury państwowe, poza stolicą nie działają, nie ma szkolnictwa, nie ma sądów, policji i wojska - dodał.

Pogrzeb Niny Andrycz - 10 lutego w Warszawie

Pogrzeb Niny Andrycz - aktorki nazywanej przez wielu wielką damą polskiego teatru - odbędzie się 10 lutego w Warszawie. Teatr był najważniejszą i pierwszą sprawą w jej życiu - podkreśla Związek Artystów Scen Polskich. Artystka zmarła 31 stycznia. Miała 101 lat.

Celnicy znaleźli blisko milion euro w bagażu Polaka

Blisko milion euro w gotówce znaleźli w bagażu należącym do Polaka francuscy celnicy z Alzacji. Ich właściciel jechał autokarem z Hiszpanii do Polski. Twierdzi, że jest biznesmenem - poinformowały francuskie służby celne.

Wybory do europarlamentu 25 maja. "Najbardziej prawdopodobny termin"

Najbardziej prawdopodobny termin wyborów do Parlamentu Europejskiego to 25 maja. Głosowanie będzie zatem jednodniowe - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Według kancelarii bez nowelizacji Kodeksu wyborczego nie można zarządzić wyborów dwudniowych. Na podpisanie rozporządzenia w tej sprawie Bronisław Komorowski ma czas do 24 lutego.

Brudziński o komisji ws. Macierewicza: Chodzi o to, aby gonić królika

W komisji śledczej ws. Antoniego Macierewicza nie chodzi o to, aby króliczka złapać, tylko gonić. Macierewicz ma instrumenty do obrony, więc niejedna aureola spadnie - stwierdził w "Jeden na jeden" Joachim Brudziński z PiS, odnosząc się do tego, czy Sejm powinien zbadać działania byłego likwidatora WSI.

Brud, ścisk i psy walczące ze sobą. Lekarz weterynarii nie widzi problemu

76-letnia kobieta samotnie opiekuje się ponad setką psów. Jak twierdzi, zwierzęta kocha i ich nie odda. Sąsiedzi twierdzą jednak, że kobieta nie daje sobie rady, a w nielegalnym schronisku panuje brud, psy walczą między sobą i mnożą się bez kontroli. Powiatowy lekarz weterynarii z Nowego Dworu Mazowieckiego przekonuje w programie "Uwaga!" TVN, że problemu nie ma.

Nie żyje Tadeusz Mosz

Nie żyje Tadeusz Mosz, dziennikarz ekonomiczny, pasjonat problematyki gospodarczej i rynków kapitałowych. Zmarł w wieku 60 lat.

Byli agenci CIA o Kuklińskim: Nie lubił, gdy nazywano go szpiegiem, nie czuł się zdrajcą

Nie lubił, gdy nazywano go szpiegiem, nie czuł się zdrajcą, za informacje przekazywane Amerykanom nigdy nie wziął pieniędzy - tak pułkownika Ryszarda Kuklińskiego wspominają w CIA jego oficer prowadzący i analityk. - Chciał tylko, by jego ojczyzna, zamiast być sowieckim wasalem, stała się wolna - powiedział jeden z nich. Emerytowani pracownicy wywiadu przyjechali do Polski na premierę filmu o losach tytułowego Jacka Stronga, który do kin wejdzie 7 lutego.

"Jack Strong" zadebiutował. Przy udziale prezydenta i agentów CIA

W Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu "Jack Strong", opowiadająca o historii pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Na sali kinowej pojawił się między innymi prezydent Bronisław Komorowski i byli agenci CIA, którzy współpracowali z polskim oficerem. Do kin w całej Polsce szpiegowski thriller w reżyserii Władysława Pasikowskiego wejdzie 7 lutego.

Resocjalizacja jest im obca. "Nie chcą" tego robić, ale "nie mogą wykluczyć"

Otwarcie mówią, że nie wyciągnęli żadnych wniosków z kilkunastu lat pobytu w więzieniu. Nie potrafią zapewnić, że po wyjściu na wolność nie wrócą do starych zachowań i że znowu kogoś nie zabiją. Sami nie chcieliby siebie spotkać w ciemnej uliczce. Czy nowa ustawa da narzędzie do poradzenia sobie z groźnymi przestępcami, którym właśnie kończą się wyroki więzienia?

Spór o wybory miss. Uniwersytet jak "Wyższa Szkoła Baunsu i Lansu"?

- Nie rozmawiamy o tym, co robi UMK, jakie miał ostatnio ciekawe publikacje i dorobek. Rozmawiamy o tym, że UMK zamienia się w "Wyższą Szkołę Baunsu i Lansu" za pośrednictwem konkursu, który wcale nie powinien się na tej uczelni odbywać - skrytykowała zorganizowane na toruńskiej uczelni wybory uniwersyteckiej miss Anna Dryjańska z fundacji Feminoteka. Jej zarzuty odpierała organizatorka imprezy i była uczestniczka wyborów, Joanna Jankowska.

Robił sobie zdjęcia na lodzie. Ściągnął służby ratunkowe

Gdyński monitoring zarejestrował we wtorek mężczyznę, który wszedł na cienki lód przy plaży, po czym wpadł do wody. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Na ich widok mężczyzna wyszedł na lód, tłumacząc, że chciał tylko zrobić... sesję zdjęciową. Grozi mu grzywna.

Niesiołowski i Grodzka o religii. "Szkoła od edukacji, Kościół od katechezy" czy "im więcej religii tym lepiej"?

- Im więcej religii, zwłaszcza dla małych dzieci, tym mniej potem lumpów, narkomanów, złodziei, bandytów i oszustów - przekonywał w "Kropce nad i" Stefan Niesiołowski. Poseł PO odniósł się w ten sposób do pomysłu Twojego Ruchu, by rząd ufundował wszystkim dzieciom darmowy e-podręcznik, sfinansowany z pieniędzy zaoszczędzonych dzięki likwidacji religii w szkołach. Inicjatywy broniła posłanka tej partii, Anna Grodzka.

Sokoły będą chronić Ławicę

Na poznańskim lotnisku rozpocznie w tym miesiącu pracę sokolnik. Jego podopieczni odstraszą inne ptaki, a także zające i lisy. Starty i lądowania w Poznaniu mają być bezpieczniejsze.

Skarbonka wróciła na krakowski Rynek

Na Rynek Główny w Krakowie powróciła skarbonka, do której mieszkańcy i turyści wrzucali pieniądze na renowację zabytków. Jesienią zeszłego roku została uszkodzona przez wandala.