Ucieczka do przodu. Premier wymieni wszystkich ministrów?

W środę w Sejmie premier Donald Tusk ma przedstawić ważne informacje na temat podsłuchów. Dzień wcześniej najważniejszą z krążących w kuluarach informacji była planowana rekonstrukcja rządu. Czy do niej dojdzie? Materiał Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

Premier w Sejmie odpowie na pytania o podsłuchy

Dzisiejsze posiedzenie Sejmu zdominuje informacja premiera Donalda Tuska nt. ujawnionych przez "Wprost" nielegalnych nagrań członków jego gabinetu, polityków PO, biznesmenów i innych osób publicznych. Premier ok. 15 przedstawi informację w sprawie ujawnionych podsłuchów. Przewidziane są 10-minutowe wystąpienia klubów. Posłowie będą mogli również zadawać pytania.

Kolacja Sikorskiego z Rostowskim za 1,3 tys. zł. Na koszt MSZ

Zupa z dyni, krwista polędwica wołowa, foie gras i comber z królika - to dania, którymi raczyli się Radosław Sikorski i Jacek Rostowski w czasie kolacji. Politycy skusili się również na szampana i drogie wino. Jak przekazało MSZ portalowi gazeta.pl, rachunek wyniósł 1352,25 zł i został uregulowany z budżetu resortu.

Sikorski z Rostowskim o "niekompetentnym" Cameronie

Szef brytyjskiego rządu jest "niekompetentny" w sprawach europejskich, a Wielka Brytania powinna zacząć "martwić się swoją gospodarką". Takie opinie wygłasza Radosław Sikorski podczas rozmowy z Jackiem Rostowskim. Tygodnik "Wprost" opublikował fragment nagrania podsłuchanej rozmowy szefa polskiej dyplomacji i byłego ministra finansów.

Niesiołowski: państwo polskie ma się znakomicie

- Być może koalicja ma się bardzo dobrze. Problem w tym, że polskie państwo ma się dużo gorzej - ocenił w "Kropce nad i" Jarosław Gowin (Polska Razem), którego ugrupowanie zamierza poprzeć wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. - Państwo polskie ma się znakomicie - odpierał zarzuty Stefan Niesiołowski (Platforma Obywatelska).

"Zamachu stanu dokonało dwóch kelnerów i sfrustrowany biznesmen"

Chcemy wyjaśnić, gdzie jest źródło tego taśmociągu, to studio nagrań, bo inaczej będzie permanentna destabilizacja - mówił w "Faktach po Faktach" Jan Bury z PSL, odnosząc się do afery podsłuchowej. - Jeśli rząd nie poda się do dymisji, albo nie uda się go odwołać w ramach konstruktywnego wotum nieufności, to będziemy mieli proces gnilny, który będzie trwał - przekonywał z kolei Jarosław Sellin z PiS. W opinii Julii Pitery z PO, afera podsłuchowa to przede wszystkim sprawdzian dla służb.

Pożar okazał się niegroźny, za to uratowali głodzonego psa

Skrajnie wycieńczonego psa znaleźli strażacy podczas gaszenia niegroźnego pożaru w jednym z łódzkich mieszkań. Ich uwagę zwróciło zachowanie czworonoga, który nawet nie próbował się podnieść. Na miejsce wezwali inspektorów z Patrolu Interwencyjnego AS. Zwierzę zostało odebrane właścicielce.

Afera podsłuchowa: dwie osoby podejrzane, dwie inne zatrzymane

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga poinformowała we wtorek o zatrzymaniu dwóch kolejnych osób w związku z aferą podsłuchową. Jak powiedziała rzeczniczka prokuratury Renata Mazur, postawiono również zarzuty kolejnej, po Łukaszu N., osobie - jest nią sommelier, Konrad L.

PO-PSL po spotkaniu. Koalicja trwa co najmniej do końca wakacji

Nie będzie żadnych dymisji. Koalicja trwa. Przynajmniej do końca wakacji - to główne postanowienia po spotkaniu liderów PO i PSL. Politycy rozmawiali o sprawie nagrań polityków z nielegalnych podsłuchów. - Jest pełna determinacja premiera i koalicji do wyjaśnienia afery podsłuchowej - oświadczył Jan Bury z PSL.

Po służbie zabrał kluczyki pijanemu kierowcy. W aucie było dziecko

Chwiejnym krokiem doszedł do samochodu, usiadł za kierownicą i próbował odjechać. Zatrzymał go policjant po służbie. Pijany kierowca odmówił badania alkomatem. W samochodzie znajdowało się 7-letnie dziecko i jego matka, którzy uciekli. Namierzona kobieta też była pod wpływem alkoholu.

Kopacz o politykach opozycji: dotknięci "cudem niepamięci"

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz nazwała obłudnymi propozycje zgłaszane przez opozycję parlamentarną w związku z upublicznieniem podsłuchanych rozmów polityków PO, w tym ministrów rządu Donalda Tuska. Jak oceniła, politycy opozycji zachowują się, jakby dotknął ich "cud niepamięci".

Były szef BOR: aż się prosiło o nieszczęście

- Funkcjonariusze BOR ze swoich zadań wywiązali się w sposób przyzwoity - stwierdził w TVN24 gen. Mirosław Gawor, były szef BOR, odnosząc się do podsłuchanych w restauracji rozmów polityków. Jego zdaniem, to bohaterowie tych rozmów "wykazali się niefrasobliwością, będąc w takich miejscach i prowadząc takie rozmowy".

Kłopotek przed spotkaniem koalicji: w tym składzie i nieładzie dalej pojechać się nie da

- Muszą nastąpić zmiany. W tym składzie i nieładzie dalej pojechać się nie da - powiedział Eugeniusz Kłopotek przed dzisiejszym spotkaniem koalicyjnym. Jednocześnie oświadczył, że PSL nie poprze wniosku opozycji w sprawie konstruktywnego wotum nieufności dla rządu. - Nie pomagamy odwoływać naszych ministrów, chociaż szkoda, że premier sam nie dokonał tego dzieła - stwierdził gość "Wstajesz i wiesz".

Dr Dębska: przerywanie ciąży jest złem. Ale są sytuacje, kiedy to zło jest konieczne albo jest złem mniejszym

"Pacjentki (które przychodzą, by dokonać aborcji - red.) najchętniej by chciały 'wstrzymać ciążę' albo 'zatrzymać dzidziusia'. Najlepiej 'tak, żeby mu nie robić krzywdy'. Drażni mnie ta hipokryzja - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti dr Marzena Dębska. W książce-wywiadzie "Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek" lekarka, wraz z mężem prof. Romualdem Dębskim opowiadają o początkach życia, ciąży, porodzie i trudnych wyborach. "Celem naszych działań jest ratowanie życia" - przekonuje prof. Dębski. Ale głośno mówi też o tym, że jego zdaniem są sytuacje, gdy "aborcja jest mniejszym złem".

Miller: zobaczymy, czy Tusk jest nadal przyzwoitym człowiekiem

- Premier powinien zwrócić się do Sejmu o wotum zaufania - mówił w "Jeden na jeden" Leszek Miller. Szef SLD zapowiedział, że jego partia będzie kierowała do różnych instytucji pytania i zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z ujawnionymi przez "Wprost" nagraniami rozmów polityków. - Jeśli wszystko zawiedzie, to jesteśmy za przyspieszonymi wyborami, ale przeciwko rządowi technicznemu proponowanemu przez PiS – podkreślił lider Sojuszu.

To Łukasz N. osobiście nagrywał Sienkiewicza i Belkę. Szczegóły zarzutów

Z materiałów ABW i prokuratury wynika, że to Łukasz N., menadżer restauracji "Sowa & Przyjaciele", sam miał podłożyć urządzenie, które nagrało szefa MSW i prezesa NBP. To on tego wieczoru obsługiwał Sienkiewicza i Belkę - wskazują dowody przeciwko podejrzanemu. Prawdopodobnie to jednak nie on przekazał dziennikarzom nagrania. Miał to zrobić tajemniczy biznesmen i możliwe, że ten mężczyzna także jest na celowniku śledczych.

Rzeczniczka Departamentu Stanu USA po słowach Sikorskiego o "szkodliwym sojuszu"

USA i Polskę łączy niewiarygodnie silny sojusz, oparty na wspólnych wartościach - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf, poproszona przez reportera "Faktów" Marcina Wronę o komentarz do ujawnionych przez "Wprost" nagrań z wypowiedzią szefa MSZ Radosław Sikorskiego. Kwestii "szkodliwości" sojuszu Waszyngtonu z Warszawą nie chciała komentować.

Udzielił pożyczki i własnoręcznie wyrzucił 86-letnią kobietę na bruk

Od prywatnego przedsiębiorcy wzięła pożyczkę pod zastaw mieszkania - 35 tys. złotych. Choć spłaciła już ponad połowę tej kwoty, mężczyzna kilka dni temu wyrzucił ją na bruk. 86-letnia Wanda Nowak mieszkająca we Wrocławiu straciła swój dobytek z powodu zapisu w umowie umożliwiającego zajęcie jej mieszkania już dwa tygodnie po pierwszej zwłoce w niepłaceniu rat.