Wizyta w przedszkolu i na uczelni, czyli szef dyplomacji jedzie do Kielc

Grzegorz Schetyna odwiedzi w czwartek Kielce. O wyjeździe informuje na Twitterze rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych. Jak jednak zwracają uwagę internauci, program wizyty niewiele ma wspólnego z działalnością resortu, a dużo z toczącą się kampanią wyborczą. To właśnie z Kielc Schetyna kandyduje do parlamentu.

Kukiz: nie można wykluczyć koalicji przeciwko PiS

Nie stałe koalicje, ale koalicje celowe na rzecz konkretnych ustaw - taki plan na funkcjonowanie w parlamencie ma Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz'15. Na kompromisy nastawia się też Zjednoczona Lewica, choć jak zaznacza Barbara Nowacka, w kwestiach obyczajowych może to być niemożliwe.

Prezydent zaprosił, szefowa MSW nie przyszła. Kopacz: zły moment na awantury

Szefowa MSW Teresa Piotrowska nie przyjęła zaproszenia Andrzeja Dudy na spotkanie, które miało się odbyć w środę po południu. Premier Ewa Kopacz podkreśliła, że odpowiednią formułą dla takich rozmów jest Rada Gabinetowa. Dodała, że negocjacje w Brukseli wciąż się toczą i nie jest to najlepszy moment, by wykorzystywać je do rozgrywek politycznych w kraju.

Proces w sprawie tzw. infoafery ma ruszyć w przyszłym roku

Sąd Okręgowy w Warszawie zapowiedział, że Proces w sprawie "infoafery" ruszy zapewne w II kwartale 2016 r. W środę 23 września odmówił on umorzenia sprawy teściowej głównego oskarżonego Andrzeja M., która miała prać pieniądze pochodzące z wręczanych mu łapówek.

Szef NIK przed Trybunał Stanu? "Musimy sprawdzić, czy wniosek jest zgodny z prawem"

Wniosek o postawienie prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego przed Trybunałem Stanu jest obecnie opiniowany; jeśli będzie zgodny z prawem, zostanie skierowany do komisji odpowiedzialności konstytucyjnej - powiedziała w środę Małgorzata Kidawa-Błońska. Marszałek Sejmu zaapelowała również do polityków, by nie wykorzystywali kwestii uchodźców do straszenia rodaków. - Prosiłabym by Ci, którzy mają wysokie ambicje polityczne, by nie straszyli Polaków - mówiła podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie.

"Nie można dzielić ludzi według wyznania, bo śmierć nie wybiera"

- Polska przyjmie osoby, które są zidentyfikowane. Ma to się to odbywać przy wsparciu służb - zapewnił w środę szef MSZ Grzegorz Schetyna. - Zależeć nam będzie na tym, żeby przyjmować ludzi, którzy tutaj po edukacji mogą się zasymilować i chcą mieszkać w Polsce, będą chciały być Polakami - dodał.

Kamienica rozpada się, ale ich nie stać na inny lokal. Miasto grozi, że zamuruje wejście

Władze Łodzi postawiły ultimatum ostatnim lokatorom kamienicy przeznaczonej do rozbiórki. Jeśli 79-letnia kobieta, jej córka, wnuk i niepełnosprawna wnuczka nie wyprowadzą się w najbliższym czasie, to wejście do mieszkania zostanie zamurowane. - Wszystkie propozycje innych lokali były odrzucane - przekonuje urząd miasta. - Zbyt wysokie czynsze - tłumaczy rodzina. Materiał "Faktów" TVN.

Biernacki: służby były, są i będą przygotowane do walki z terroryzmem

- Jak już mówimy o zdradzie (w Grupie Wyszehradzkiej ) to jest też inna sprawa, sprawa Rosji i Ukrainy. Możemy tak się licytować - powiedział Marek Biernacki. Koordynator ds. służb specjalnych w programie "Jeden na jeden" ustosunkował się do zarzutów, że Polska w kwestii uchodźców zdradziła swych sojuszników z Grupy.

Kopacz jedzie na nadzwyczajny szczyt Unii potwierdzić decyzje ministrów

Premier Ewa Kopacz weźmie udział w szczycie Unii Europejskiej, podczas którego szefowie rządów i państw będą rozmawiać o kryzysie imigracyjnym. Na wtorkowym spotkaniu szefów MSW państw UE Polska zgodziła się na przyjęcie ok. 5 tys. uchodźców, ale faktycznie ma trafić do nas mniej - ok. 4,5 tys. osób.

Żelichowski: uchodźców przyjąć, nakarmić, napoić i odesłać z powrotem

Jeżeli część uchodźców, których przyjmie Polska, zdecyduje się zostać w naszym kraju, powinni to uczynić na naszych warunkach, przestrzegając wartości europejskich – uważa poseł PSL, Stanisław Żelichowski. Z kolei Tadeusz Iwiński (SLD) ocenił, że decyzja Polski w sprawie liczby uchodźców jest do przyjęcia, jeśli dobrze przygotujemy się do ich integracji.

Komorowski: Merkel popełniła błąd w sprawie migrantów

Kanclerz Niemiec Angela Merkel popełniła "polityczny błąd" najpierw decydując się na wysłanie komunikatu do migrantów o tym, by przybywali do jej kraju, a potem wycofując się ze swych obietnic - stwierdził w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Bronisław Komorowski. Były prezydent dodał też jednak, że "nie należy dramatyzować" w kwestii problemu imigracyjnego w Europie, a sama Polska jako "wielki kraj" mogłaby przyjąć "i dwa, i 12 tysięcy uchodźców".

"Polski rząd wywiesił zbrukaną, białą flagę"

Sprzeciw w Brukseli nic by nie dał, bo nie było mniejszości blokującej, więc zdecydowaliśmy się negocjować - stwierdził w "Kropce nad i" wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski, wyjaśniając, dlaczego Polska zagłosowała "za" projektem w sprawie kwot imigracyjnych. Jarosław Gowin (Polska Razem) uznał z kolei, że Polka uległa dyktatowi Niemiec i Brukseli. - Polski rząd wywiesił zbrukaną, białą flagę - ocenił.

Trzaskowski: Pierwsi uchodźcy trafią do Polski w przyszłym roku

Polska zagłosowała "za", gdyż absolutna większość polskich postulatów została spełniona - stwierdził we wtorek po spotkaniu w Brukseli wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski. Podkreślił, że w środę premier Ewa Kopacz ma negocjować na Radzie Europejskiej konkretny plan, który postawi tamę niekontrolowanej imigracji do Europy.