"Premier i szefowa MSW strzeliły focha"

Rozgrywanie przez Ewę Kopacz tej sprawy medialnie na potrzeby kampanii jest zupełnie nie na miejscu - tak w "Faktach po Faktach" Beata Kempa ze Zjednoczonej Prawicy skomentowała zamieszanie wokół zaproszenia przez Andrzeja Dudę szefowej MSW oraz napięcie na linii prezydent-premier. - Nie tak prowadzi się polskie sprawy, jeśli jest się prezydentem - ocenił z kolei senator Bogdan Klich z PO.

Oderwali czerwone gwiazdy, zdewastowali groby żołnierzy. MSZ Rosji wzywa polską ambasador

MSZ Rosji wezwało w piątek ambasador Polski, by wyrazić oburzenie z powodu zniszczenia grobów żołnierzy radzieckich w Milejczycach. Moskwa domaga się "rzetelnego śledztwa". Rosyjskie MSZ skrytykowało Polskę w piątek także za niewpuszczenie krymskiego urzędnika, objętego unijnymi sankcjami, na teren naszego kraju. To "kolejny nieprzyjazny krok Polski" - czytamy w komunikacie.

Wziął przez "omyłkę"? Znikający tablet w Sejmie

Sejmowe kamery uchwyciły moment, gdy poseł Jerzy Szmit (PiS) zabiera tablet, który nie należy do niego. On sam przekonuje, że był to efekt "omyłki" i “roztargnienia”. Tak tłumaczy się w liście do marszałek Sejmu. Dotarliśmy do tego pisma.

Marszałek Sejmu: sprawa Ziobry nie jest jeszcze zakończona

- Ta sprawa będzie toczyła się dalej, tylko innym trybem - przewiduje marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. - Prokuratura będzie miała poważne podstawy, żeby postawić zarzuty Zbigniewowi Ziobrze - ocenia Robert Kropiwnicki (PO). I zapowiada, że jeszcze dziś przekaże śledczym komplet dokumentów. W piątkowym głosowaniu w Sejmie upadł wniosek o postawienie byłego ministra sprawiedliwości przed Trybunałem Stanu.

Wyścig po darmowe hamburgery podbija internet

Otwarcie galerii handlowej w Łodzi przyciągnęło tłumy. Dlatego, gdy jeden z barów zaczął rozdawać hamburgery, wiadomo było, że nie dla wszystkich ich starczy. Niektórzy klienci wpadli na pomysł, by ominąć kolejkę i ruszyli pod prąd ruchomymi schodami ku restauracji. Inni chwycili za telefony komórkowe by dramatyczną walkę o darmowe burgery sfilmować.

Przegląd prasy: Kwiatkowski czuje się poszkodowany. Wraca do obowiązków prezesa NIK

- NIK prowadzi wiele niezwykle istotnych z punktu widzenia polskiej racji stanu kontroli, stąd niezbędne jest, by wróciła do niej normalność - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski. Uzasadnił w ten sposób powrót do "wykonywania określonych w konstytucji i ustawie obowiązków prezesa NIK".

Uwięziona we własnym domu. Potrzeba tylko windy, ale sąsiadom "zasłoni światło"

Przez trzy lata nie podjęto decyzji w sprawie budowy windy, a w zasadzie platformy, dla niepełnosprawnej mieszkanki bloku w Swarzędzu. Zarząd wspólnoty mieszkaniowej nie jest w stanie wydać projektu uchwały, która byłaby zapytaniem do mieszkańców bloku, czy zgodzą się na taką inwestycję. Część już zawczasu mówi, że nie. Niepełnosprawna kobieta czeka uwięziona we własnym mieszkaniu. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

Marszałek Sejmu: Ziobro dokonał rzeczy, których polityk nie powinien robić

Wniosek o postawienie b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro przed Trybunał Stanu to sygnał dla polityków, że zawsze mogą zostać rozliczeni - stwierdziła w "Jeden na jeden" marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Sejm będzie dzisiaj głosował nad tym wnioskiem, potrzeba większości kwalifikowanej, czyli 3/5 głosów.

Z zarzutem, bez poparcia PSL, ale i tak chce do Senatu. "To obrzydliwa gra"

Podejrzana o przyjęcie łapówki dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach Małgorzata Stanioch potwierdziła, że nie zmienia zdania i będzie się ubiegała o mandat senatora. Nie zniechęciło jej to, że władze PSL cofnęły jej rekomendację i wezwały do wycofania się z wyborów. Zapowiedziała, że zgodnie z przepisami kampania i tak będzie finansować PSL.

Są Syryjczykami, od lat mieszkają w Polsce. Do uchodźców podchodzą ostrożnie

- Na początku było dla nas trudno, bo i język był trudny i klimat był trudny - mówi Salmer Samaan, Syryjczyk mieszkający w Gdańsku. Takich jak on jest w Polsce wielu, większość przyjechała jeszcze w czasach PRL i postanowiła zostać. Dzisiaj czują się już Polakami, ale wojna w rodzinnych stronach i fala uchodźców wywołuje silne emocje. Jak mówi jeden z Syryjczyków, drży ze strachu o swoją rodzinę. Materiał magazynu "Polska i świat".

Polowanie na najbogatszych Polaków. Szczegóły aktu oskarżenia w aferze taśmowej

Kelnerzy na zlecenie Marka Falenty co najmniej 16 razy nagrali Jana Kulczyka – wynika z treści aktu oskarżenia ws. afery taśmowej, do którego dotarli dziennikarze śledczy tvn24.pl. Z dokumentu przygotowanego przez prokuratorów wynika, że zarejestrowali też siedmiu innych milionerów, m.in. Zygmunta Solorza-Żaka, Leszka Czarneckiego i Michała Sołowowa. Śledczy uważają, że oskarżeni głównie nagrywali spotkania osób ze świata biznesu, spółek skarbu państwa i instytucji mających wpływ na gospodarkę.