"Nikt nie oczekuje od polskiego rządu niemożliwego"

Dalsze losy dialogu Komisji Europejskiej z Polską zależą od rządu w Warszawie - powiedział w piątek w Warszawie wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Holender pojawił się w Polsce z okazji ceremonii zorganizowanej przez "Gazetę Wyborczą", która uhonorowała go tytułem Człowieka Roku.

Odnalazł się poszukiwany 12-latek

12-letni chłopiec poszukiwany od kilku dni w całej Polsce odnalazł się cały i zdrowy - poinformował w piątek oficer prasowy Komendy Policji Warszawa-Mokotów aspirant sztabowy Robert Koniuszy.

Kaczyński: Smoleńsk musi być pamięcią wspólną

- Smoleńsk musi być elementem budowy naszej wspólnoty, budowy wspólnoty Polaków - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w piątek, w Łodzi podczas uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Czarnecki: usiłują nam przypiąć łatkę islamofobów, a my przyjmowaliśmy muzułmanów

Polskie władze miały rację, że nie chcą przyjąć imigrantów głównie spoza Europy i islamskich. Prawie 80 procent Polaków tego nie chce - powiedział eurodeputowany PiS i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki. - Finlandia przyjęła w 1990 roku stu Somalijczyków. Po ćwierć wieku tych Somalijczyków jest 18 tysięcy, czyli 180 razy więcej - wyjaśnił.

Węgierski minister: będziemy stawać w obronie Polski

- Dopóki Polska jest po naszej stronie, nie obawiamy się uruchomienia wobec Węgier artykułu 7. unijnego traktatu. W zamian proponujemy to samo: jeśli wobec Polski kiedykolwiek zamierzano by użyć artykułu 7., będziemy stawać w jej obronie - oświadczył minister zasobów ludzkich Węgier Zoltan Balog.

Ważą się losy trzech sędziów Trybunału i prezes Sądu Najwyższego. Jest termin rozprawy

Wiadomo już, kiedy Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy dwie sprawy budzące wiele komentarzy politycznych i prawniczych. Chodzi o wniosek podważający legalność wyboru pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf z 2014 roku oraz wniosek o zbadanie zgodności z konstytucją wyboru trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego z 2010 roku - Marka Zubika, Stanisława Rymara i Piotra Tulei.

Wyszła na spacer, wpadła do studzienki i zmarła. Jest wyrok

Dwa lata temu w Augustowie 59-letnia kobieta wyszła na spacer z psem i wpadła do niezabezpieczonej studzienki kanalizacyjnej. Kilka godzin później zastała odnaleziona martwa. 66-letni właściciel firmy budowlanej został oskarżony w tej sprawie o nieumyślne spowodowanie śmierci kobiety. W piątek usłyszał wyrok.

Poszedł na ryby, znalazł karabin maszynowy

Spacerował po plaży w Łukęcinie (województwo zachodniopomorskie) i znalazł ciężki karabin maszynowy maxim. Jest trochę przerdzewiały, ale - jak zapewniają muzealnicy - nie powinno być problemu z jego konserwacją.

Jeden śmiertelny cios, dwaj studenci w areszcie. "Zamiast wezwać karetkę, poszli po piwo"

Doszło do sporu na tle stosunków sąsiedzkich - mówi o zabójstwie 53-latka prokurator. Mężczyzna, który miał zachowywać się zbyt głośno i został upomniany, wyciągnął nóż i zadał cios. Jak ocenił biegły, uderzenie było śmiertelne. Dwóch 25-latków, studentów jednej z wrocławskich uczelni, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Jeden odpowie za zabójstwo, drugi za nieudzielenie pomocy.

Niezwykłe zdjęcie zniszczonego Gdańska

O zdjęcie lotnicze z 1947 r. zniszczonego centrum Gdańska wzbogaciło się Muzeum Historyczne Miasta Gdańska. Fotografię podarował placówce Jerzy Główczewski, który w czasie II Wojny Światowej służył w Dywizjonie 308 Polskich Sił Zbrojnych.